Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW ConnectedDrive: revoluční propojení. 3.4 Propojená mobilita.

BMW i představuje celkově novou koncepci prémiové mobility a současně vytváří novou generaci flexibilních, a přitom velmi praktických a jednoduše použitelných služeb v oblasti mobility, které jsou navržené tak, aby automobil plynule začlenily do životního stylu jeho majitele. BMW i bude první značkou na světě, která bude nabízet výhradně plně k internetu připojené automobily, využívající pokrokové služby BMW i ConnectedDrive.

Asistenční systémy řidiče
·
Alternativní pohonné systémy, mobilita budoucnosti
·
BMW ConnectedDrive
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~374,68 KB)
  
Photos(14x, ~10,39 MB)

BMW i představuje celkově novou koncepci prémiové mobility a současně vytváří novou generaci flexibilních, a přitom velmi praktických a jednoduše použitelných služeb v oblasti mobility, které jsou navržené tak, aby automobil plynule začlenily do životního stylu jeho majitele. BMW i bude první značkou na světě, která bude nabízet výhradně plně k internetu připojené automobily, využívající pokrokové služby BMW i ConnectedDrive.

BMW i ConnectedDrive standardem ve všech vozech BMW i.
Všechny nové automobily BMW i budou standardně vybaveny integrovanou SIM kartou a s ní spojenými službami BMW ConnectedDrive, které jsou rozšířené o další služby související s elektrickým pohonem a jeho specifickými vlastnostmi. Jelikož SIM karta je integrována do vozu, je samozřejmostí maximálně kvalitní spojení, stejně tak jako funkčnost po celou dobu životního cyklu automobilu. Vozy BMW i budou i nadále vybaveny navigačním systémem, který disponuje funkcemi BMW i ConnectedDrive, jež jsou navržené speciálně pro použití v elektromobilu a vyznačují se přizpůsobivostí, možnostmi individualizace a komfortním zvládáním osobní dopravy v budoucnosti. Příkladem je v tomto směru asistent dojezdu Driving Range Assistant, přehled dobíjecích stanic, specificky pro elektrické vozy propočítávaná nejefektivnější trasa, Inteligentní tísňové volání, místa pro přestoupení na hromadnou dopravu, BMW TeleServices včetně ochrany akumulátoru proti vybití, stejně tak jako další služby přístupné prostřednictvím vzdáleného přístupu BMW i Remote a internetový portál BMW ConnectedDrive. Když si zákazník bude přát používat další služby BMW & BMW i ConnectedDrive, služby osobní asistentky, internet nebo RTTI, lze je individuálně objednat z komfortu svého domova po návštěvě obchodu BMW ConnectedDrive Store (viz 3. část seriálu BMW ConnectedDrive: revoluční propojení).

Služby BMW i ConnectedDrive jsou vždy navržené tak, aby nerušily pozornost.
BMW i3 přijde na trh vybavené dvojicí vysoce kvalitních displejů, které budou sloužit pro výměnu informací mezi automobilem a řidičem, stejně tak jako pro zobrazování zábavních a informačních funkcí. Za volantem je umístěn displej s úhlopříčkou 6,5 palce, který slouží pro zobrazení informací souvisejících bezprostředně s jízdou. Sem patří zejména rychlost jízdy nebo dojezd. Druhý displej s úhlopříčkou 8,8 palce je situován ve středu přístrojové desky a slouží pro zobrazení informací pocházejících například od navigačního systému, který je s okolním světem spojen prostřednictvím BMW i ConnectedDrive. Tento displej slouží řidiči a jeho spolujezdci také pro sdělení aktuálního jízdního režimu. Oba displeje jsou navržené tak, aby vzájemně spolupracovaly, a jednotlivé informace se zobrazují koordinovaně v závislosti na aktuální jízdní situaci.

Dokonalé propojení umožňuje účinné plánování cest.
Dojezd elektřinou poháněných vozidel je velmi závislý na aktuálním stylu jízdy. Technologie BMW eDrive je navržena tak, aby bylo možné s plně nabitými akumulátory ujet vzdálenost 160 km. Ještě před rozjezdem informuje BMW i ConnectedDrive řidiče o reálném dojezdu na aktuální dobití akumulátoru. Tato vzdálenost je vypočítávána s využitím dynamické mapy navigačního systému, která umožní do výpočtu vkládat mnoho faktorů, jež reálně ovlivňují dojezd. Do výpočtu se započítává stav dobití akumulátoru, jízdní styl řidiče, využívání elektrických komfortních funkcí, zvolený jízdní režim, stejně tak jako topografická a dopravní situace. Systém je tedy schopen brát v úvahu i to, že více energie je potřeba například pro jízdu do kopce nebo pro průjezd kolonou, která se aktualizuje každou minutu s využitím funkce RTTI. Tento náročný výpočet se provádí ve výkonných serverech BMW prostřednictvím BMW ConnectedDrive. Každé BMW i je s těmito servery neustále v kontaktu zásluhou integrované SIM karty, a vždy tak má k dispozici nejpřesnější a nejaktuálnější informace.

Dynamický ukazatel dojezdu pro všechny jízdní režimy.
Dynamický ukazatel dojezdu na displeji BMW i ConnectedDrive dokáže zobrazit místa, do nichž lze s danou energií v akumulátorech dojet. Systém řidiči vždy nabízí dvojici dojezdů. Jeden odpovídá zvolenému jízdnímu režimu COMFORT a druhý naznačuje, jak by se mohl dojezd prodloužit s režimem ECO PRO. Řidič však může také vidět dojezd, který by byl jeho vůz schopen absolvovat po aktivaci režimu ECO PRO+. Dynamický asistent dojezdu současně dokáže řidiče upozornit na riziko příliš vzdáleného cíle a doporučit změnu jízdního režimu, případně ekonomičtější trasu jízdy nebo dobíjecí stanici po cestě. Ve vozech BMW i se budou účinně prolínat přístupy BMW ConnectedDrive se systémem řízení toků energií, jenž patří do souboru technologií BMW EfficientDynamics.

Dostupné dobíjecí stanice se zobrazí přímo ve voze.
Jakmile řidič dojede do cíle cesty, může na displeji vyvolat dobíjecí stanice v jeho blízkosti a současně získat informaci o tom, zda jsou volné. Po připojení do některé z veřejných rychlodobíjecích stanic je během 30 minut akumulátor dobitý na 80 % své kapacity, což jinými slovy znamená, že po zastávce na svačinu nebo pro nákup máte k dispozici dojezd dalších 120 km. Dobíjení a parkování vozu BMW i bude snadnou záležitostí, protože automobil a jeho prostřednictvím i aplikace chytrého mobilního telefonu je spojena s infrastrukturou a informace o dostupnosti či poloze zprostředkovává řidiči. Pro využívání infrastruktury při dobíjení lze například využívat síť stanic BMW i ChargeNow a platit za služby na jednom místě.

Propojená mobilita: ve výpočtech trasy se bude počítat s veřejnou dopravou.
Když BMW i zjistí například uzavření ulic v centru nebo dopravní kolaps v okolí plánovaného cíle, v budoucnu bude možné do výpočtu optimální trasy zahrnout i veřejnou dopravu. Všechny důležité informace o odjezdech a umístění jednotlivých spojů se přehledně zobrazí na kontrolním displeji ve voze. Řidič bude přesně vědět, kde má přestoupit, kolik metrů má jít pěšky anebo kdy přijede do cíle své cesty. Tato intermodální trasa, jak se označuje, se vypočítává na serverech BMW s využitím informací místních dopravních podniků a předává se do vozidla pomocí integrované SIM karty. Tato technologie umožní získat vždy aktuální návrh trasy bez ohledu na stáří daného automobilu. Jakmile dojde k výpočtu intermodální trasy, navigační systém nejdříve řidiče navede na veřejné parkoviště, odkud cesta začíná. Po zaparkování BMW i ConnectedDrive přenese informace o následující cestě do aplikace BMW i Remote v chytrém mobilním telefonu (Android nebo iOS). Následné přestupy a pěší přesuny člověk získává z chytrého telefonu. Služby související s dopravou jsou stále ve vývoji a zanedlouho budou nedílnou součástí portfolia produktů BMW i a BMW ConnectedDrive.

Aplikace BMW i Remote: monitoring vozu, plánování dopravy a optimalizace hospodárnosti.
Aplikace BMW i Remote umožňuje plánovat nadcházející cestu s předstihem a s využitím chytrého mobilního telefonu. Tato aplikace, která byla vyvinuta speciálně pro elektřinou poháněné automobily a je k dispozici pro systémy Android a iOS, má přístup k informacím o vozidle, které jsou pro plánování potřeba. Řidič si může zkontrolovat pozici vozu a následně se podívat, kam až může s kapacitou v akumulátorech dojet. Na dálku lze pomocí této aplikace nastavit teplotu v interiéru. S tím souvisí i automatické upravení teploty vysokonapěťového akumulátoru na optimální hodnotu, čímž se dosáhne jeho vyšší účinnosti, a tím prodloužení dojezdu. Po připojení automobilu do dobíjecí stanice BMW i Wallbox je možné dobíjení obsluhovat mobilním telefonem. Lze sledovat aktuální kapacitu akumulátoru a současně nastavit například časovač dobíjení na časový úsek s levnější elektřinou. Je možné i plánovat cestu včetně zastávek na dobíjení pomocí aplikace BMW i Remote nebo portálu My BMW ConnectedDrive a následně tuto trasu kompletně poslat do automobilu. Nezáleží na tom, kde zrovna danou trasu plánujete, zda na počítači, na telefonu nebo ve vozidle, vždy přitom máte informaci o tom, jestli je zamýšlená dobíjecí stanice právě volná.

Součástí aplikace BMW i Remote je rovněž doplňková navigace do cíle cesty po vystoupení z vozu, a to včetně funkce, kdy se k tomu využívá veřejná doprava. Cíl cesty se na telefonu objeví okamžitě po vystoupení z vozu, a přitom nezáleží na tom, jakým způsobem byla daná trasa plánována. BMW i tedy zajišťuje individuální a optimální dopravu do cíle.

I mimo vozidlo mohou řidiči následně porovnávat svůj jízdní styl s jinými majiteli vozů BMW i. Mohou tak vzájemně zjistit, kde existuje prostor pro zlepšení.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

Here you can see the on demand broadcast of the World Premiere of the new BMW S 1000 R and BMW G 310 R.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit