Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Group na výstavě CES 2016 v Las Vegas. První informace.

BMW představuje princip bezkontaktního dotykového displeje AirTouch.

I01
·
I12
·
Technologie
·
Technology, Research & Development
·
BMW ConnectedDrive
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~74,25 KB)
  
Photos(1x, ~3,02 MB)

Na výstavě spotřební elektroniky CES 2016, konané v Las Vegas od 6. do 9. ledna, BMW Group představí na speciálním koncepčním voze, jak by mohl v budoucnu vypadat interiér automobilu a také ovládací rozhraní mezi člověkem a strojem. Rychlý rozvoj systémů propojujících řidiče, automobil a okolní prostředí přináší mnoho nových služeb. Jedním z těchto příkladů nových technologií komplexně propojených automobilů je i AirTouch, který zlepšuje intuitivnost obsluhy zábavních funkcí vozu, navigace i komunikačních systémů. Jejím principem je obsluha pomocí gest prováděných rukou. AirTouch umožňuje obsluhovat dotykový displej bez toho, aby bylo nutné na něj fyzicky sahat. Čidla monitorují prostor mezi středovou konzolou a vnitřním zpětným zrcátkem. Díky tomu může řidič nebo jeho spolujezdec věnovat více soustředění informacím na panoramatickém displeji a ne samotné obsluze. Jednoduchý pohyb potvrdí relevantní položku v menu nebo aktivuje ikonu.

Čidla na přístrojové desce umožňují 3D obsluhu.
BMW již před rokem na výstavě CES představilo nový způsob obsluhy prostřednictvím gest, který umožnil pomocí pohybů prstů obsluhu například hlasitosti nebo přijímání či odmítnutí telefonních hovorů. Nyní je tato technologie k dispozici v nové generaci BMW řady 7. AirTouch je velkým vývojovým krokem vpřed. Čidla jsou nyní umístěna ve středovém panelu a registrují pohyb celé ruky, díky tomu je k dispozici trojrozměrný obraz pohybů rukou. Pohyby ruky a gesta slouží pro obsluhu velkého panoramatického displeje na přístrojové desce.

AirTouch nabízí ještě jednu možnost potvrzení určité akce. Připraveno je potvrzovací tlačítko, které je integrované do věnce volantu. Je umístěno vlevo a k jeho obsluze stačí jen palec ruky. V situaci, kdy jím lze nějakou položku potvrdit, se rozsvítí. Také spolujezdec má k dispozici toto tlačítko, v jeho případě je umístěno na straně u dveří. Spolujezdec tak může levou ruku používat pro procházení jednotlivými menu a pravou rukou potvrzovat své volby. Tím je obsluha neobyčejně rychlá a efektivní.

Inteligentní AirTouch zmenšuje množství kroků, které je třeba provádět pro výběr a volbu požadovaných funkcí. Když například dojde k aktivaci telefonu, systém automaticky přinese nabídku kontaktů nebo seznam hovorů do nejvyššího patra menu, takže samotné vytočení požadovaného čísla je mnohem rychlejší. AirTouch dokáže již s předstihem rozpoznat, které výběry a kroky budou po určité akci následovat. Díky tomu se může řidič více soustředit na cestu před sebou nebo získat větší uživatelský komfort pro situace, kdy automobil řídí sám v režimu automatizované jízdy

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit