Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Motorsport oznamuje jezdecké složení pro šampionát DTM 2016.

BMW Motorsport vstupuje do DTM sezony 2016 s osvědčeným jezdeckým složením, ale s jednou nebo dvěma změnami v rámci svých čtyř týmů. Jezdecké složení je následující: Bruno Spengler (CA), Marco Wittmann (D), António Félix da Costa (P), Timo Glock (D), Augusto Farfus (BR), Tom Blomqvist (GB), Maxime Martin (B) a Martin Tomczyk (D).

BMW M
·
BMW M automobily
·
M4
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~68,07 KB)
  
Photos(1x, ~3,41 MB)

BMW Motorsport vstupuje do DTM sezony 2016 s osvědčeným jezdeckým složením, ale s jednou nebo dvěma změnami v rámci svých čtyř týmů. Již na konci loňské sezony ředitel BMW Motorsport Jens Marquardt oznámil, že v roce 2016 za volant BMW M4 DTM usedne osm stejných pilotů, jako tomu bylo v minulém roce. Jezdecké složení je následující: Bruno Spengler (CA), Marco Wittmann (D), António Félix da Costa (P), Timo Glock (D), Augusto Farfus (BR), Tom Blomqvist (GB), Maxime Martin (B) a Martin Tomczyk (D).

Nyní potvrzujeme konkrétní složení jezdců a týmů. Pouze u BMW Team Schnitzer zůstala stejná dvojice, Félix da Costa a Tomczyk. Ve zbývajících třech týmech nastaly změny. Glock přestoupil od BMW Team MTEK do BMW Team RMG, kde bude společně s Wittmannem. Tito dva jezdci již byli součástí jednoho týmu v roce 2013 (BMW Team MTEK). Glockovo místo v BMW Team MTEK obsadí Farfus, který se tak stane týmovým kolegou Bruna Spenglera. To znamená, že úspěšný Brazilec opouští po mnoha letech svůj tým. Do týmu ředitele, Belgičana Barta Mampaeye, přestoupí Maxime Martin, který tak bude týmovým kolegou Toma Blomqvista.

„Máme velmi silnou a stabilní jezdeckou základnu, která má velkého týmového ducha a v loňském roce vybojovala titul mezi výrobci,“ vysvětluje Marquardt. „Proto nemáme potřebu jezdecké složení měnit. Nicméně k našemu přístupu vždy patřilo vytváření nových impulzů, které přispívají k oživení a dalšímu zlepšení celkových výsledků. V tomto ohledu máme bohaté zkušenosti, a tak si jsme jisti, že provedené změny nám zajistí i v příští sezoně další úspěchy. Augusto Farfus, Timo Glock a Maxime Martin prokázali, že patří v DTM k nejlepším a jsou schopni vyhrávat závody. Nyní budou vystaveni dalším výzvám, které jim, doufejme, umožní posunout se vpřed.“

Tyto jezdecké výměny jsou pro Farfuse, Glocka a Martina prvními v rámci jedné značky. Farfus strávil v BMW Team RBM, do něhož přišel ze seriálu WTCC (World Touring Car Championship), čtyři sezony. V sezoně 2013 vyhrál tři závody a skončil na celkově druhém místě. Od doby, kdy Glock vstoupil do DTM, jezdil výhradně za tým Ernesta Knoorse (NL) a v letech 2013 a 2015 vyhrál vždy po jednom závodě. Glock v letošním roce spojí své síly s Wittmannem, který je šampionem DTM z roku 2014. V každé ze svých dvou sezon vyhrál Martin jeden závod. Bylo to vždy v týmu Stefana Reinholda (D), který v roce 2014 vybojoval titul mezi týmy. Belgičan se nyní přesouvá do BMW Team RBM.

Přehled složení týmů BMW pro DTM 2016:

BMW Team RMG:

#11 Marco Wittmann

#16 Timo Glock

BMW Team MTEK:

#7 Bruno Spengler

#18 Augusto Farfus

BMW Team RBM:

#31 Tom Blomqvist

#36 Maxime Martin

BMW Team Schnitzer:

#13 António Félix da Costa

#77 Martin Tomczyk

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit