Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nová rozšířená nabídka dílů BMW M Performance pro nové BMW M2 Coupé.

Pokud jde o jízdní dynamiku a výkon, nové BMW M2 Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 8,5 l/100 km; kombinované emise CO2: 199 g/km)* stanovuje v segmentu kompaktních výkonných sportovních vozů nová měřítka. Extrovertní design ještě více zdůrazňuje velmi dynamický charakter vozu a jeho připravenost pro použití na okruzích. Od března 2016 lze dynamické vlastnosti a vzhled nového BMW Coupé M2 dále posílit novým příslušenstvím z programu BMW M Performance

BMW M
·
Automobily BMW M Performance
·
BMW M automobily
·
Příslušenství
·
M2
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~71,81 KB)
  
Photos(14x, ~40,25 MB)
  
Videos(1x, ~170,99 MB)

Pokud jde o jízdní dynamiku a výkon, nové BMW M2 Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 8,5 l/100 km; kombinované emise CO2: 199 g/km)* stanovuje v segmentu kompaktních výkonných sportovních vozů nová měřítka. Extrovertní design ještě více zdůrazňuje velmi dynamický charakter vozu a jeho připravenost pro použití na okruzích. Od března 2016 lze dynamické vlastnosti a vzhled nového BMW Coupé M2 dále posílit novým příslušenstvím z programu BMW M Performance. Nově nabízené prvky výbavy mají svůj původ v motorsportu a zahrnují oblasti, jako je aerodynamika vozu, motor, interiér a podvozek. Co se funkčnosti a designu týče, všechny splňují ty nejvyšší standardy.

Produktové portfolio příslušenství BMW M Performance zahrnuje mimořádně širokou nabídku aerodynamických komponentů, vyrobených z uhlíkových kompozitů (karbonu). Mezi ně patří nástavec předního spoileru, doplňky bočních prahů, zadní difuzor a kryty zpětných zrcátek.

Například nástavec předního spoileru a doplňky bočních prahů optimalizují v kombinaci se zadním spoilerem a zadním difuzorem z nabídky příslušenství BMW M Performance proudění vzduchu okolo vozu, což má pozitivní vliv na jeho ovládání a jízdní dynamiku. Tyto prvky skvěle doplňují stylové karbonové kryty zpětných zrcátek. To samé platí pro lesklou černou masku chladiče M Performance s integrovaným logem BMW M, vyvedeným v trikoloře BMW M.

Prvky výbavy zvyšující dynamický výkon pro motor, podvozek a brzdy.
Tlumič výfuku s vnitřní klapkou zesiluje zvukový projev motoru. Jeho dva provozní režimy, Sport a Track, lze měnit pomocí dálkového ovládání přes rozhraní Bluetooth. Režim Sport je určen pro jízdu na veřejných komunikacích a řidiči dopřává výrazný sportovní zvuk, který byl speciálně harmonizován s modelem BMW M2. Naproti tomu režim Track ještě více zesiluje projev a charakter zvuku motoru. Výfukový systém s vnitřní klapkou M Performance současně zlepšuje vizuální stránku BMW M2. Kromě varianty s 80milimetrovými leštěnými koncovkami, vyrytým logem M Performance a perforovanou vnitřní trubkou je v nabídce ještě alternativa výfuku s karbonovými prvky, průměrem koncovek 93 mm a integrovaným logem BMW M.

BMW M2 Coupé lze vybavit vinutými pružinami BMW M Performance, díky nimž se světlá výška ve srovnání se standardním odpružením sníží minimálně o pět milimetrů. Tyto integrované jednotky pružina/tlumiče (coil-spring) jsou nastavitelné a mohou snížit světlou výšku až o dalších 20 mm. A co víc, tlumiče lze nastavit v 16 krocích pro roztažení a ve 12 krocích pro stlačení. To znamená, že řidič si může tlumiče nastavit přesně podle vlastních požadavků.

Sportovní brzdové destičky BMW M Performance se lépe hodí pro jízdu po závodním okruhu a také zvyšují aktivní bezpečnost. Jejich složení je odvozeno z brzdových destiček, které se dobře osvědčily ve světě závodních automobilů. To znamená, že sportovní brzdové destičky BMW M Performance skvěle odolávají teplu a ani při opakovaném extrémním namáhání nevykazují známky vadnutí.

Interiérové prvky výbavy, inspirované světem motorsportu.
S novým příslušenstvím BMW M Performance dostává interiér BMW M2 mnohem osobitější nádech. Například LED prahové lišty BMW M Performance pro řidičovu a spolujezdcovu stranu vozidlo nápadně a stylově  zvýrazní ve chvíli, kdy otevřete dveře. To samé platí o kobercích M Performance, které vypadají sportovně a současně nabízejí optimální přilnavost díky protiskluzovému povrchu z gumy a textilních vláken. Dokonalým detailem jsou pedály z ušlechtilé oceli. 

BMW je jedním z mála automobilových výrobců na světě, který nabízí vlastní alcantarou čalouněné volanty. Nabídka BMW M Performance čítá rovnou dva různé typy. Volant M Performance Pro s alcantarovým čalouněním v místech, kde se volantu dotýkají ruce řidiče, má oproti standardnímu volantu jiný tvar a tvrdší výplň. Volant se ve výsledku lépe drží a nabízí lepší cit z řízení.

Kromě toho BMW nabízí volant M Performance se závodním displejem a karbonovým povrchem. Díky displeji integrovanému do horní části věnce volantu má řidič perfektní přehled nad funkcemi, jako jsou zajeté časy a boční a podélné zrychlení. Funkce se intuitivně ovládají tlačítky nacházejícími se v místech, kde má řidič palce. Kromě závodního displeje se na volantu nalézá také indikátor řazení převodových stupňů. Ten tvoří dvoubarevné LED světelné proužky umístěné vlevo a vpravo, jejichž diody se rozsvěcují se zvyšujícími se otáčkami. Nabídku pro interiér završuje karbonový kit Performance Interior Kit Carbon.

*Údaje o spotřebě paliva byly vypočteny na základě zkušebního cyklu ECE a jsou závislé na rozměru pneumatik.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit