Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Tradice inspiruje. Koncepty BMW Hommage vzdávají hold legendárním modelům BMW Group a poprvé se společně představují na Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2016.

Přesně podle motta oslav 100letého výročí BMW Group „The Next 100 Years“ – „Dalších 100 let“ se na jednom místě vůbec poprvé sešly všechny automobily Hommage, které BMW v posledních letech vytvořilo jako poctu svým legendárním modelům. Tyto vozy se staly ozdobou výstavy nazvané „Hommage and Concept Vehicles“ a byly vystaveny společně s jejich předlohami na místě zvaném Padiglione Centrale ve Villa Erba.

Historie
·
BMW
·
Design, koncepty a studie
·
MINI
·
Heritage
·
Veteráni a historické akce
·
BMW Motorrad
·
Design
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~80,08 KB)
  
Photos(25x, ~136,37 MB)

Přesně podle motta oslav 100letého výročí BMW Group „The Next 100 Years“ – „Dalších 100 let“ se na jednom místě vůbec poprvé sešly všechny automobily Hommage, které BMW v posledních letech vytvořilo jako poctu svým legendárním modelům. Tyto vozy se staly ozdobou výstavy nazvané „Hommage and Concept Vehicles“ a byly vystaveny společně s jejich předlohami na místě zvaném Padiglione Centrale ve Villa Erba. Vozy Hommage spojují historii automobilky s její budoucností formou vzrušujících designových studií.

„Automobily Hommage dáváme najevo, jak moc jsme hrdí na naše kořeny – a zároveň zdůrazňujeme, jak může historie významným způsobem ovlivnit naši budoucnost,“ říká Adrian van Hooydonk, viceprezident BMW Group Design. „Historické odkazy těchto vozů zahrnují průkopnické inovace, výrazný design a výjimečné technické prvky, které ve své době měly obrovský význam. Vozy Hommage přinášejí unikátní charakter historických vozů do moderní doby – jak po technické stránce, tak i z hlediska designu.“

BMW M1 Hommage (2008).
První z řady vozů Hommage s názvem BMW M1 Hommage byl představen na přehlídce Concorso d’Eleganza Villa d’Este v roce 2008 u příležitosti oslav 30. výročí vzniku BMW M1. Zatímco BMW M1 bylo nekompromisním supersportovním vozem plným emocí, jeho předchůdce, koncept BMW Turbo, byl napěchovaný inovativními technickými řešeními, zabalenými v emotivním designovém kabátu. BMW M1 Hommage ztělesňuje právě tuto kombinaci technologie a designu, racionality a vášně v moderním pojetí vozu s motorem uprostřed, jemuž samozřejmě nechybí dvojice znaků BMW nad zadními světly.

BMW 3,0 CSL Hommage (2015).
U tohoto vozu se designéři BMW Group Design vrátili k BMW 3.0 CSL, nadčasově klasickému kultovnímu coupé ze 70. let. BMW 3.0 CSL Hommage se klaní inženýrským úspěchům v oblasti lehké konstrukce a jízdním vlastnostem originálního BMW 3.0 CSL. Vozidlo Hommage přináší podstatu tohoto vozu do moderní doby skrze inteligentní lehkou konstrukci a moderní materiály a prezentuje je zcela novou formou, která zvyšuje tep. BMW 3.0 CSL Hommage nenápadně odkazuje na množství charakteristických designových prvků svého předchůdce, aniž by se jeho tvůrci uchýlili k obyčejnému plagiátorství.

BMW Concept Ninety (2013).
V roce 2013 BMW slavilo 90. výročí divize BMW Motorrad a s ní také 90 let motocyklové produkce. Dobrým důvodem, proč v roce 2013 pozvednout číši, byla také motocyklová designová ikona BMW R 90 S, která ten rok slavila 40 let. Jako poctu těmto dvěma výročím BMW Group představila na tehdejší přehlídce Concorso d’Eleganza Villa d’Este koncept BMW Concept Ninety. Nápadný design a ohromující designové a technické prvky propůjčily BMW Concept Ninety exkluzivní a sebejisté vzezření. 

BMW 328 Hommage (2011).
BMW 328 Hommage se světové veřejnosti poprvé představilo v roce 2011 jako oslava 75. narozenin legendárního závodního vozu BMW 328. Studie je manifestem toho, co by designéři s vozem BMW 328 dokázali, kdyby měli k dispozici všechny dnešní technické finesy. BMW 328 Hommage vyměnilo hliník za uhlíkové kompozity, které byly ve velkém množství použité na jeho exteriéru a interiéru. Materiál CFRP nabízí nejlepší poměr mezi hmotností a pevností – je lehčí než hliník a přitom je podstatně pevnější.

BMW Concept Coupé Mille Miglia (2006).
V roce 2006, dříve než vůbec vzniklo označení Hommage, BMW představilo koncept BMW Concept Coupé Mille Miglia, kterým předeslalo, co bude následovat v letech příštích. Vzpomínka na vítězné BMW 328 Mille Miglia Touring Coupé z roku 1940 v sobě snoubí klasické hodnoty s nejnovější know-how a průkopnickou kreativitou. Je symbolem motorsportu, závodních úspěchů značky a jejího ducha, který po dlouhá desetiletí pomáhal konstruktérům a jezdcům dosahovat ještě větších úspěchů. Koncept se vyznačuje moderním designem exteriéru s čistými linkami a asymetrickými prvky a vytváří tak spojení mezi slávou let minulých a příslibem dnů příštích. Funkční nezbytnosti, diktující uspořádání pohonné jednotky, hnací soustavy a prostoru pro cestující, splývají s aerodynamickými potřebami a společně tvoří esteticky poutavý celek.

MINI ACV 30 (1997).
V lednu 1997 byl na rallye Monte Carlo představen koncept vozu Mini Cooper, který měl předznamenat budoucí tvář značky. MINI ACV 30 mělo daleko do nostalgického cvičení, zabaleného do retrodesignu – jednalo se o moderní pojetí klasického Mini. Dvoumístný automobil ACV (Anniversary Concept Vehicle) s pravostranným řízením a motorem uprostřed se svými nádherně kyprými proporcemi vzbuzoval zaslouženou pozornost. Ale také nabízel předzvěst, jak budou vypadat typické designové prvky klasického Mini, jako je šestiúhelníková maska chladiče a velké kruhové světlomety, v 21. století. 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit