Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Přehlídka Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2016 kombinuje tradici a modernu.

BMW Group Classic a Grand Hotel Villa d’Este uvádějí cestu časem, která se odehraje na březích jezera Como ve dnech 20. až 22. května a zahrne různá období mobility +++ Motto „Zpět do budoucnosti – cesta pokračuje“ spojuje první ročníky tohoto podniku s těmi současnými +++ Na startu se objeví 52 vzácných automobilů a 30 historických motocyklů +++ Speciální výstavy: „Automobily Hommage“ a „Před 80 lety – BMW R 5 – nová sportovní image“.

Historie
·
Heritage
·
Veteráni a historické akce
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~89,26 KB)
  
Photos(10x, ~63,28 MB)

Přehlídka Concorso d’Eleganza Villa d’Este je nejexkluzivnější výstavou historických vozů a motocyklů. Tento podnik má dlouholetou tradici, datující se až do roku 1929, kdy se v severoitalském městě Cernobbio uskutečnila první výstava s názvem „Coppa d’Oro Villa d’Este“, figurující jako výkladní skříň nově uvedených automobilů. Poté následovala desetiletí změn. V roce 1999 se patronem stala společnost BMW Group a od roku 2005 se do podniku vložilo oddělení BMW Group Classic, které spojilo své síly s hotelem Grand Hotel Villa d’Este. Společně se staly organizátory přehlídky vzácných vozidel, na něž se každoročně přijede podívat několik tisíc nadšenců ze všech koutů planety.

Mottem letošního klasického víkendu je „Zpět do budoucnosti – cesta pokračuje“, což reflektuje motto BMW u příležitosti 100. výročí „The Next 100 Years“. Nejúspěšnější výrobce prémiových vozidel na světě hodlá tento slogan používat pro všechny své aktivity v letošním jubilejním roce. Koncept výstavy a vystavované vozy zahrnují působivou kombinaci tradice a vizí. Tato aura je umocněna jedinečnou soutěžní kategorií Koncepční vozy & Prototypy, která je unikátní a nelze se s ní setkat na žádné jiné výstavě klasických automobilů. Vystavované vozy vyjadřují kreativní vášeň současných předních designérů společně s jejich vizí budoucnosti. Ceny „Concorso d’Eleganza Design Awards“ se udělují na základě hlasování veřejnosti.

BMW Group Classic uvádí speciální výstavu „Automobily Hommage a koncepční vozy“, jež se koná na místě zvaném Padiglione Centrale ve Villa Erba. Výstava ukazuje, jak úzce je propojena historie se současností. Automobily Hommage a koncepční vozy značek BMW, MINI a BMW Motorrad jsou prezentovány bok po boku se svými historickými protějšky a toto vzájemné srovnání zdůrazňuje důležitost tradičních hodnot pro vývoj a průkopnický design. Všudypřítomným hlavním tématem přehlídky je 100. výročí značky se zaměřením na vozy, které ve své době měly významný dopad na individuální mobilitu. Motto letošní přehlídky Concorso d’Eleganza Villa d’Este mimořádným způsobem ztělesňují automobily BMW Hommage. Stejně jako v minulých letech, také letos BMW Group návštěvníky překvapí novými koncepčními vozy, které předtím ještě nikdo nikde neviděl.

Některé z vystavovaných dvojic:
BMW 328 Touring Coupé – BMW Concept Coupé Mille Miglia 2006
BMW 328 – BMW 328 Hommage
BMW M1 – BMW M1 Hommage
BMW R 90 S – BMW Concept Ninety
BMW 3.0 CSL – BMW 3.0 CSL Hommage
Mini Cooper S – MINI ACV 30

Působivá historie, fascinující budoucnost.
Za mimořádnou přitažlivostí přehlídky Concorso d’Eleganza Villa d’Este stojí každoroční vybraná kombinace jednostopých či dvoustopých historických vozidel, společně s výstavou nejnovějších konceptů a prototypů. Středem pozornosti je soutěž elegance, která se odehrává ve stylovém prostředí Villa d’Este a Villa Erba. Soutěže o přízeň poroty a veřejnosti se zúčastní 52 automobilů s fascinující historií, rozdělených do devíti kategorií. Tři desítky motocyklů budou rozděleny do pěti kategorií.

Devět automobilových kategorií.
Nezapomenutelné rarity z předválečného období se představí ve dvou kategoriích. Kategorie Předválečná dekadence rozpuk automobilové fantazie prezentuje vozy, které reflektují dekadentní luxus 20. a 30. let.
Předválečné supervozy rychle a stylově reprezentují cíl dosahovat nejvyšších vrcholů a radost z rychlosti, které byly pro tuto dobu tak typické.

Unikátní speciály, které byly vyrobené primárně v letech 1920 až 1950 věhlasnými automobilkami či karosárnami pro obzvláště náročné zákazníky, čekají na své obdivovatele v sekci nazvané Sur mesure et haute couture jedinečné vozy pro opravdové znalce .

Třída Petite Performance krásné kapesní rakety“ reflektuje nadšení pro sportovní jízdní vlastnosti a dynamické tvary karoserie. Poptávka po kompaktních dvoudveřových vozech s otevřenými či uzavřenými karoseriemi byla obzvláště vysoká v 50. a 60. letech 20. století. Titulek Odvaha být jiný design, který posunul hranice“ zahrnuje vozy, které se často stávaly předmětem značné kontroverze, přestože z hlediska designu a technologie se vyznačovaly průlomovými inovacemi.

Třída Automobily hvězd ze stříbrného plátna na parkoviště filmového studia představuje automobily, jejichž historie je úzce spjata s historií filmu. K vidění jsou tu vozy, jež se někdy objevily v hlavní roli některého filmu, nebo byly ve vlastnictví některého z hrdinů stříbrného plátna, jakými byli Steve McQueen či Marcello Mastroianni.

Kategorii GT je zpět zlatá éra sportovních vozů, 1950 1975 představují výhradně automobily rodiny Gran Turismo, které byly populární zejména v Evropě. Třída Na plný plyn od Glam Rocku po New Wave mapuje automobily z éry diska, definující extravagantní technologie a design. Kategorie Rallye vozy hrdinové rychlostních zkoušek z let 1955 1985 zahrnuje úžasné rallye vozy, jež spolu po tři desítky let soupeřily na rallyových kolbištích.

Odborná porota opět rozšířila počet vozů vystavovaných na přehlídce Concorso d’Eleganza Villa d’Este a nově otevřela třídu relativně mladých vozů. Cílem těchto exponátů je zaujmout a přilákat nové cílové skupiny lidí z řad vystavovatelů a návštěvníků. 

Pět motocyklových kategorií.
Pošesté v historii se přehlídka Concorso d’Eleganza Villa d’Este, pořádaná na březích severoitalského jezera Como, zařadí také mezi nejexkluzivnější světové akce roku pro majitele historických motocyklů. V sobotu se historické motocykly zúčastní průvodu Concorso di Motociclette, poté se vydají na projížďku okolím jezera Como a města Cernobbio a svou spanilou jízdu zakončí průjezdem parku Villa Erba a příjezdem k Villa d’Este. Zde se vystavovaná jednostopá vozidla seřadí na nedělní hodnocení odborné poroty.  

Hodnocené kategorie soutěže elegance návštěvníkům umožňují objevit nejdůležitější milníky historie vývoje motocyklu a její nejvýznamnější zástupce.

Názvy kategorií Odvaha být jiný a Předválečná dekadence byly zvoleny na základě dvou soutěžních automobilových kategorií. Proto výstava představuje motocykly jakožto protagonisty smělých a mnohdy průkopnických inovací v oblasti designu a nabízí jednostopou dimenzi oslav extravagance a sofistikovanosti techniky 20. a 30. let.

Koncept výstavy Off-road dává vzpomenout na začátky trendu motocyklů orientovaných na schopnosti mimo zpevněné vozovky na Západním pobřeží USA. Kategorie Soukromý závodník uvádí mimořádně působivé dvoukolé speciály. Třída „Temporada Romagnola evokuje atmosféru motocyklových silničních závodů, konaných na různých italských okruzích v průběhu jarní sezony v letech 1945 až 1971.

Společně s pěti soutěžními kategoriemi je tu také speciální kategorie Před 80 lety BMW R 5 nová sportovní image , věnovaná motocyklu BMW R 5, který byl představen před 80 lety. Tento model poháněl plochý dvouválec Boxer s kompletně novým uspořádáním a výkonem 24 koní. Byl postaven na základech stroje, který úspěšně závodil na okruzích v předchozích letech. Motocykl BMW R 5 se vyznačoval inovativním trubkovým rámem se dvěma spodními rourami a převodovkou, jež se poprvé ovládala nohou. Další inovací bylo ovládání zadní brzdy špičkou jezdcovy nohy, což umožňovalo mimořádně sportovní jízdní zážitky.

Program.
Nejdůležitější body programu přehlídky Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2016 jsou koncentrovány do dvou víkendových dnů. Nejrůznější speciální výstavy, jako například „Automobily Hommage a koncepční vozy“ a „Před 80 lety – BMW R 5 – nová sportovní image“, jsou po celou dobu otevřeny pro veřejnost. Návštěvníci dnů pro veřejnost mohou v sobotu od 14 hodin sledovat start motocyklové projížďky, a spatřit tak 30 soutěžních motocyklů. V odpoledních hodinách pořadatelé předají první důležitou cenu, „Coppa d’Oro Villa d’Este“, která je udělována na základě hlasování veřejnosti. V neděli se představí 52 soutěžních automobilů a předání cen vítězům proběhne v neděli odpoledne. Mezi ně patří cena veřejnosti „Concorso d’Eleganza Design Award“ a ocenění „BMW Young People’s Award“. V neděli večer mezinárodní porota udělí nejvyšší automobilové ocenění „Best of Show“.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit