Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Skupina elektrických motocyklů a automobilů BMW pro oslavy Svatého roku milosrdenství 2015-2016.

Oficiální ceremoniál převzetí elektrických vozidel BMW se konal ve Vatikánu za přítomnosti jeho excelence arcibiskupa Rina Fisichelly.

Společnost
·
Kulturní události
·
Product placement
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~61,82 KB)
  
Photos(10x, ~14,93 MB)

V pondělí 30. května došlo k předání skupiny elektrických automobilů a skútrů BMW prezidentem a výkonným ředitelem BMW Italia Sergiem Solerem jeho excelenci arcibiskupu Rinovi Fisichellovi, předsedovi Papežské rady pro novou evangelizaci.

Předána byla dvojice elektrických vozů BMW i3 a dvojice skútrů BMW C evolution s logem a mottem letošního Svatého roku milosrdenství. Automobily a motocykly využívá Papežská rada státu Vatikán od 8. prosince 2015, kdy oficiálně začal Svatý rok milosrdenství, k transportu hostů, úředníků, diplomatických delegací či poutníků s menšími zdravotními omezeními, která nevyžadují speciálně upravená vozidla. Všechny čtyři dopravní prostředky budou k dispozici až do konce Svatého roku milosrdenství 20. listopadu 2016.

Sergio Solero při předávání vozidel řekl: „BMW je s vozy BMW i a BMW iPerformance vedoucí společností ve vývoji konceptů pro budoucnost dopravy. Jsme velmi hrdí na to, že jsme dnes mohli oficiálně předat naše nejpokrokovější produkty k užívání Papežské radě státu Vatikán v rámci Svatého roku milosrdenství.“

Arcibiskup Rino Fisichella současně osobně poděkoval prezidentu Solerovi a sdělil, že je vděčný za štědrou podporu při řešení organizačních otázek souvisejících se Svatým rokem milosrdenství. Pomoc ocení především poutníci s menšími zdravotními handicapy, kteří budou moci zdarma využívat elektřinou poháněné dopravní prostředky.

BMW i3 mělo premiéru v roce 2013 a je prvním sériovým čistě elektrickým vozem BMW Group. Tento vůz odstartoval novou éru elektrického cestování a je současně ukázkou atraktivního řešení výzev spojených s individuální dopravou v městských aglomeracích nejen z pohledu současnosti, ale především budoucnosti. BMW i3 je prvním prémiovým vozem na světě, který byl od základu navržen a vyvinut pro čistě elektrický pohon bez lokálních emisí. Automobil s promyšlenou koncepcí, prémiovou kvalitou a inovativní výbavou je ukázkou odpovědnosti k životnímu prostředí a současně řešením pro spojení trvalé udržitelnosti a radosti z jízdy. Kromě tohoto vozu BMW představuje plug-in hybridní modely iPerformance, které pokryjí segmenty od městských vozů až po luxusní limuzíny.

Elektřinou poháněný maxi-skútr BMW C evolution stanovuje nové standardy a vyznačuje se mimořádnou přizpůsobivostí. Jeho vysokonapěťový akumulátor s kapacitou 8 kWh zaručuje dojezd až 100 km.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit