Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Tip na výlet: Nové horské muzeum láká příznivce motocyklů BMW na jednu z nejkrásnějších motocyklových cest v Rakousku.

Na úpatí vysokohorské alpské cesty přes průsmyk Timmelsjoch ve výšce 2175 metrů nad mořem otevřeli v polovině dubna nejvýše položené muzeum motocyklů v Evropě. Moderní komplex s názvem Top Mountain Crosspoint zahrnuje muzeum, údolní stanici nové lanovky, moderní restauraci i místo pro placení mýtného za užívání jedné z nejpopulárnějších vysokohorských silnic v zemi.

BMW Motorrad
·
Brands
·
Společnost
·
Továrny a objekty
·
Výstavy, autosalony
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~80,33 KB)
  
Photos(8x, ~41,59 MB)

Na úpatí vysokohorské alpské cesty přes průsmyk Timmelsjoch ve výšce 2175 metrů nad mořem otevřeli v polovině dubna nejvýše položené muzeum motocyklů v Evropě. Moderní komplex s názvem Top Mountain Crosspoint zahrnuje muzeum, údolní stanici nové lanovky, moderní restauraci i místo pro placení mýtného za užívání jedné z nejpopulárnějších vysokohorských silnic v zemi.

Šperky z více než 100leté historie jedné stopy.
Motocyklisté z celé Evropy řadí vysokohorskou cestu přes průsmyk Timmelsjoch mezi mezi nejatraktivnější trasy v Alpách. Horským sedlem Timmelsjoch, nejvýše položeným silničním hraničním přechodem v Rakousku, projedou každoročně desetitisíce motocyklistů. Nyní na ně čeká nové lákadlo, které nesmějí opomenout: vysokohorské muzeum motocyklů Top Mountain Motorcycle Museum, které našlo svůj ideální domov při hranici mezi regiony Severního a Jižního Tyrolska. Výstava na ploše 3000 m² provede návštěvníky světem, ve kterém vládnou motocyklové země a značky. Opětovné návštěvy muzea vždy zaručují nový zážitek. Majitelé plánují obměňovat exponáty, připravovat speciální výstavy, půjčovat si originální kousky a přidají i něco z vlastní sbírky.

Na začátek speciální výstava BMW Motorrad.
Při příležitosti 100. výročí společnosti BMW Group a s více než 90letou historií výroby motocyklů pod hlavičkou BMW Motorrad může značka BMW vyprávět své vlastní poutavé příběhy. Z malého výrobce leteckých motorů, sídlícího na severu Mnichova, se v průběhu let stal celosvětový lídr mezi výrobci prémiových automobilů a motocyklů, jakož i poskytovatel výjimečných služeb a řešení v oblastech financování a mobility. Značka BMW úspěšně navázala i na vývoj prvního motocyklu. Zatímco ostatní výrobci vycházeli z geometrie rámu jízdního kola, model BMW R 32 byl navržen „kolem“ motoru. Motocykl z roku 1923 přišel s dvouválcovým motorem typu boxer, s válci umístěnými proti sobě kolmo ke směru jízdy, převodovkou připevněnou přímo k motoru a sekundárním převodem pomocí spojovacího hřídele namísto řetězu či řemene. Tyto nezaměnitelné prvky jsou i dnes charakteristickými znaky motocyklů značky BMW s motorem typu boxer.

Kromě čtyř modelů z depozitáře muzea Top Mountain Motorcycle Museum doplňuje speciální výstavu BMW Group Classic šest unikátních exponátů:

BMW R 100 CS (rok výroby 1980).
V rámci modelového roku 1981 se představil motocykl R 100 CS s nejnovější verzí sportovního motoru typu boxer o objemu 1000 cm3 a se sportovní kapotáží typu S. Dostal příznačné označení CS, což znamenalo Classic Sport. K pohonu posloužila přepracovaná verze velkoobjemového motoru typu boxer s výkonem 51 kW (70 k) a s novým vrstveným vzduchovým filtrem.

BMW R 28, prototyp pro německou armádu Bundeswehr (rok výroby 1968).
V rámci programu zakázek pro německou armádu Bundeswehr vyvinulo BMW od roku 1966 na základě modelů R 26 a R 27 tři různé prototypy motocyklů s jednoválcovým motorem pro motospojky. Vystavený exponát je posledním provedením s motorem R 27, zabudovaným do nově navrženého rámu s předním kolem odpruženým teleskopickou vidlicí. Do sériové výroby se toto řešení dostalo až v roce 1969 ve zcela nové řadě motocyklů 5.

BMW R 26 (rok výroby 1956).
V lednu 1956 se představil model R 26 jako nástupce R 25/3 s kompletně novým, plně odpruženým podvozkem. Toto řešení se poprvé ukázalo o rok dříve v motocyklech s motory typu boxer. Výkon motoru narostl na 11 kW (15 k), díky čemuž stoupla maximální rychlost na 128 km/h. Model R 26 tak patřil mezi nejrychlejší motocykly své doby s objemem motoru 250 cm3.

BMW R 51/3, motocykl na klopenou dráhu (rok výroby 1952).
Na motocykly určené na plochou dráhu byly kladené zvláštní požadavky. Musely mít nízko položené těžiště a vysoký točivý moment při nízkých otáčkách, a to vše spojené s klidným chodem motoru. K tomu musely být mimořádně spolehlivé. Všechny tyto podmínky dokonale splňoval model R 51/3. Vystavený motocykl má za sebou náročnou mnohaletou kariéru v „Motodrome“, nejstarší přenosné a dodnes fungující kruhové klopené dráze na světě, pocházející z roku 1928. V roce 2013 se dostal do historické sbírky BMW Classic. Během aktivní kariéry se vzhled stroje mnohokrát přizpůsoboval aktuálnímu duchu doby.

BMW R 62 se sajdkárou Royal (rok výroby 1928).
V roce 1928 se začala nová éra v historii značky BMW. Představil se cestovní model R 62 a sportovní R 63. Šlo o první motocykly s objemem motoru 750 cm3. Výkon 13 kW (18 k) a již legendární podvozek ve spojení s příslovečnou spolehlivostí značky BMW zařadily model R 62 k nejpřevratnějším cestovatelským motocyklům dvacátých let.

BMW R 42 (rok výroby 1928).
Pouze tři roky po představení modelu R 32, prvního motocyklu značky BMW, se na světlo světa dostal jeho propracovaný následovník. Také BMW R 42 dostal motor typu boxer o objemu 500 cm3, ale s výkonem necelých 9 kW (12 k). Podvozek zůstal téměř nezměněný, nová však byla brzda umístěná na spojovacím hřídeli na výstupu z převodovky. Snížení ceny o 30 procent zajistilo, že BMW R 42 se oproti předchůdci prodalo více než dvojnásobek kusů.

Aktivity BMW Mountains.
Pod hlavičkou BMW Mountains se sdružují celoevropské aktivity značky BMW v horských centrech. Patří sem například dlouhodobé spolupráce se známými lyžařskými středisky či s partnery z oblasti sportovních a outdoorových aktivit. Významnou součástí zimních akcí jsou partnerství s těmi nejlepšími lyžařskými středisky. V rámci této mezinárodní iniciativy vzniká každoročně několik zajímavých projektů, které značka BMW dlouhodobě realizuje, například i jako dlouholetý oficiální partner středisek Ötztal a Hochgurgl. Angažování značky BMW v projektu Top Mountain Crosspoint a v přilehlém muzeu motocyklů je pro BMW naprosto přirozené a naznačuje směřování k dalšímu rozvoji spolupráce.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit