Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Group a Sixt SE rozšiřují program sdílení automobilů do Bruselu.

Pět let prémiového programu sdílení automobilů ++++ Více než 600 000 zákazníků ++++ Sdílení automobilů je nejvýznamnější hybnou silou pro rozšiřování elektromobility ++++ Více než tři miliony kilometrů od roku 2013 ++++ Konzistentní implementace strategie NUMBER ONE > NEXT

Společnost
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~68,37 KB)
  
Photos(2x, ~3,44 MB)

Spolu s oslavou pětiletého výročí se služba DriveNow rozšiřuje také do Bruselu. Belgické hlavní město je tak desátou metropolí v Evropě, kde byl společný podnik sdílení automobilů od BMW Group a Sixt SE spuštěn. Služba sdílení automobilů bez pevné kanceláře funguje v Bruselu od června a nabízí k prověřenému konceptu společného používání automobily značek BMW a MINI.

Při příležitosti pátého výročí služby DriveNow Peter Schwarzenbauer, člen představenstva BMW AG odpovědný za MINI, BMW Motorrad, Rolls-Royce, aftersales a služby mobility, řekl: „Je nám potěšením, že můžeme přivítat Brusel jako desáté město našeho programu DriveNow v Evropě. Se spuštěním programu sdílení automobilů právě zde oslavujeme jeho páté výročí. Co do počtu zákazníků jsme v současnosti vedoucí službou tohoto typu v Německu a naším cílem je dosáhnout stejného postavení i v celé Evropě. Jsme přesvědčeni, že naše prémiové individuální služby související s dopravou budou hrát klíčovou roli v naší úspěšné budoucnosti. Služby samozřejmě nenahradí automotive sektor, nicméně budou další významnou oblastí našeho podnikání. I proto se neustále rozhlížíme, kde dále můžeme službu DriveNow spustit.“

DriveNow jsme zprovoznili v červnu 2011 v Mnichově, od té doby se postupně rozrůstá po Evropě a nyní má více než 600 000 zákazníků. Kromě pěti německých měst (Berlín, Hamburk, Mnichov, Düsseldorf a Kolín nad Rýnem) je DriveNow k dispozici také v Londýně, Vídni, Kodani, Stockholmu, a od tohoto měsíce také v Bruselu. V Německu se prostřednictvím služby DriveNow uskuteční v průměru více než půl milionu jízd. Průměrná jízda se pohybuje v rozmezí 8 až 15 kilometrů a trvá 20 až 40 minut.

První elektrické vozy se ve službě DriveNow objevily v létě roku 2013, nyní tento společný podnik nabízí BMW i3 téměř ve všech participujících městech. Elektrický pohon má přibližně dvacet procent vozového parku a více než 150 000 zákazníků zažilo svoji první zkušenost s elektromobilem právě prostřednictvím služby DriveNow. Samotné elektrické automobily ujely v rámci tohoto programu více než tři miliony kilometrů.

BMW Group věří, že právě systémy sdílení automobilů jsou důležitým krokem pro zpřístupnění elektrických automobilů, které ve městech snižují emise a pomáhají zajistit lepší úroveň kvality života v zastavěných oblastech.

Nadcházející rozšiřování systému sdílení automobilů je součástí strategie NUMBER ONE > NEXT, kterou v březnu představil Harald Krüger, předseda představenstva BMW AG. Do této strategie kromě jiného spadá i vývoj zákaznicky orientovaných služeb pro osobní dopravu, které budou v budoucnu patřit mezi hlavní obchodní oblasti společnosti.

Se společnými podniky DriveNow, ParkNow či ChargeNow BMW Group rychle reaguje a zaměřuje se na významný nárůst digitálních služeb. Rozpoznala je jako významný faktor pro svůj budoucí úspěch.

V rámci tohoto přístupu BMW Group například spustila v dubnu v americkém Seattlu službu ReachNow, která je dalším vývojovým stupněm konceptu sdílení automobilů. Její součástí je poskytnutí odvozu řidičem, přistavení vozu, sdílení vozidel pro uzavřené skupiny, pronájem privátně vlastněného vozu či dlouhodobé používání automobilu. Severní Amerika se ukazuje jako ideální pilotní trh pro další expanzi služeb navržených pro individuální a odpovědnou městskou mobilitu. V plánu je rozšíření služeb ReachNow i do dalších měst v USA.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit