Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW R nineT Tattoo Marca Manza se představuje v muzeu současného umění v Římě.

Motocykl BMW R NineT Tattoo se speciálním „tetovaným“ designem vznikl v rámci spolupráce BMW Motorrad Roma a Marca Manza, jednoho z nejslavnějších světových tatérů a vítěze více než padesáti domácích a mezinárodních soutěží, při příležitosti 90 let BMW Motorrad. Motocykl je součástí výstavy TATTOO forever, akce mezinárodního významu, která se koná v Muzeu současného umění v Římě (MACRO) v prostorách centra La Pelanda.

BMW Motorrad
·
Značky
·
Řada R
·
R nineT
·
Trénink jezdců, cestování, akce
·
Společnost
·
Kulturní události
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~73,45 KB)
  
Photos(4x, ~57,85 MB)

Motocykl BMW R NineT Tattoo se speciálním „tetovaným“ designem vznikl v rámci spolupráce BMW Motorrad Roma a Marca Manza, jednoho z nejslavnějších světových tatérů a vítěze více než padesáti domácích a mezinárodních soutěží, při příležitosti 90 let BMW Motorrad. Motocykl je součástí výstavy TATTOO forever, akce mezinárodního významu, která se koná v Muzeu současného umění v Římě (MACRO) v prostorách centra La Pelanda.

BMW se této akce, která je největší mezinárodní výstavou tetování, účastní jako partner a svou účast podtrhuje expozicí skutečného a pravého uměleckého díla: BMW R NineT Tattoo vytvořeného Marco Manzem.

Speciální „tetovaný“ motocykl je originálním uměleckým dílem charakterizovaným rafinovanou elegancí, kde klasické proporce motocyklu typu roadster definuje motor typu boxer, kompaktní nádrž a štíhlá záď. Svým řešením ponechává mnoho prostoru na personalizaci. V tomto případě je design obohacen o symbolické tetování a ušlechtilé detaily: vidlice, ráfky, masky, kryty hlav válců a boční panely nádrže jsou provedené ve zlaté barvě. Přední část získala nový vzhled přidáním druhého světlometu ve svislém směru, zatímco černé a zlaté barevné úpravy zvýrazňují charakteristické křivky.

Díky úpravě od společnosti Graphic dostávají dva blatníky a nádrž nového BMW R NineT matné tmavé zbarvení, na němž umělec puntičkářskou ruční metodou reliéfního zpracování nekonečným počtem drobných kapek zlaté barvy vytvořil jedinečné tetování, které se táhne po celé délce motocyklu a vytváří ornamentální, téměř hypnotický etnický styl.

BMW R nineT Tattoo je vystaveno v prostorách Muzea současného umění v Římě (MACRO), v centru kulturní produkce La Pelanda, jako skutečné a pravé umělecké dílo po celou dobu trvání výstavy TATTOO forever produkované COR, pořadatelskými institucemi jako Roma Capitale-Sovrintendenza Capitolina ai Beni culturale (památkový úřad hlavního města) a pod uměleckým vedením samotného Marca Manza.

Motocykl představila patronka akce Asia Argento, která se taktéž pyšní tetováním velkého mistra.

Debut motocyklu roadster od BMW Group v tatérském světě se uskutečnil již loni u příležitosti akce „Tattoo d’Haute Couture“ v muzeu MAXXI v Římě a zopakoval se představením BMW R NineT Tattoo jako současného uměleckého díla v Galerii d’Arte Benucci na Via del Babbuino v Římě během prestižní události Alta Moda Italiana v červenci 2015. Motocykl se zařadil k uměleckým dílům Giorgia De Chirica, Igora Mitoraje a Fernanda Botera, Luca Signorelliho, Gianbattisty Tiepola a Luca Giordana v protikladu se současnými veledíly Giacoma Balla, Piera Manzoniho a Luca Pignatelliho.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

ANALYST AND INVESTOR CONFERENCE 2017.

Munich, 22.March. OnDemand transmission of the BMW Group Analyst and Investor Conference 2017.

open streaming site

CO2 emission information.

Fuel consumption figures based on the EU test cycle, may vary depending on the tyre format specified. Further information on official fuel consumption figures, specific CO2 emission values and the electric power consumption of new passenger cars is included in the “Guideline for fuel consumption, CO2 emissions and electric power consumption of new passenger cars", which can be obtained from dealerships and here as PDF.

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Technické údaje nového MINI Countryman, platné od ledna 2017.
Tue Jan 17 23:50:00 CET 2017
Technické údaje, specifikace
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit