Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Virtuální nové BMW řady 5: Vysoce přesná, plně automatizovaná měřicí technologie generuje 3D model nadcházející generace.

Unikátní koncept s plně automatizovaným měřicím stanovištěm slaví premiéru v automobilovém průmyslu +++ Získaná data generují kompletní virtuální vůz +++ Chystaná nová generace BMW řady 5 těží z nového procesu

Továrny a objekty
·
Výrobní závody
·
Technologie
·
Výroba a recyklace
·
BMW
·
Brands
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~65,68 KB)
  
Photos(12x, ~40,89 MB)

BMW Group ve své mnichovské továrně jako první automobilový výrobce zavádí unikátní koncept plně automatizovaného optického měření. Volně se pohybující ramena robotů se senzory vytvářejí trojrozměrný obraz daného vozidla a ze získaných dat generují 3D model s přesností méně než 100 μm. Tato technologie umožňuje odhalit jen stěží viditelné odchylky již v úvodních fázích.

Toto měřicí stanoviště je umístěno do fáze mezi vývojem a zahájením sériové produkce. Jde o součást strategie digitalizace BMW Group zaměřenou na výrobu a umožňuje dosahovat nejvyšších kvalitativních standardů ve výrobě prémiových automobilů. Chystaná nová generace BMW řady 5 Sedan bude prvním vozem využívajícím přínosů této technologie.

Eduard Obst, vedoucí oddělení geometrické analýzy, měřicích technologií a modelové segmentace kompletních vozů, vysvětluje: „Jsme hrdí na to, že jsme s novým měřicím stanovištěm ve fázích přípravy výroby dosáhli tak významného milníku. Jediné měření nám vytvoří   model celého vozidla. Zdlouhavá jednotlivá měření a sbírání dat již nebudou zapotřebí. Tím ušetříme čas a zvýšíme kvalitu již od zahájení sériové výroby.“

Rameno robota na kolejnicích umístěných v podélné ose vozu se v měřicím stanovišti volně pohybuje a mapuje vozidlo v prostoru. Celé stanoviště zabírá relativně malý prostor a jeho uspořádání umožňuje využívat dvojici malých a flexibilních robotů pro paralelní práci. Ve srovnání s předchozím procesem pracujícím s robotem vybaveným jediným senzorem, který měřil nejdříve jednu a následně druhou stranu vozidla, nám nyní měření zabere polovinu času a trvá jen několik dnů.

Roboti jsou vybaveni dvojicí senzorů, které samostatně měří referenční body a následně i jednotlivé povrchy po plochách s rozměry přibližně 80 x 80 cm. Výsledkem jejich měření je scan celého automobilu. Následná analýza dat odhalí každou odchylku, takže specialisté na technickou integraci ve výrobní divizi mohou reagovat již v úvodních fázích přípravy výroby.

Trojrozměrné skenování automobilů může být plně automatizované, takže jej lze provádět mimo nejvytíženější časy, případně v noci, a tím plně využít jejich kapacitu. Výsledky jsou k dispozici dříve a případné další měření je kratší, eventuálně zcela odpadá. Data získaná měřením a výsledky analýz se online sdílejí výrobní sítí, a jsou tak k dispozici pro přípravy v továrnách určených pro sériovou výrobu.

Plně automatizované měřicí stanoviště má v BMW Group stále významnější roli. Tato technologie se od roku 2015 úspěšně používá v mnichovské továrně BMW Group pro výrobu jednotlivých plechových dílů, stejně jako pro inspekci výrobních forem.

BMW Group v současnosti rozšiřuje používání automatizovaných optických měřicích stanic do všech svých výrobních závodů. 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit