Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Senzační vítězství ve Spa-Francorchamps: BMW M6 GT3 slaví celkové vítězství při svém debutu ve 24hodinovém závodě v Ardenách.

Spa-Francorchamps (B), 31. července 2016. BMW M6 GT3 zopakovalo loňské vítězství svého předchůdce BMW Z4 GT3 ve 24hodinovém závodě Spa-Francorchamps (B). Po 531 kolech projel vůz týmu ROWE Racing se startovním číslem #99, řízený Maximem Martinem (B), Philippem Engem (A) a Alexanderem Simsem (GB), vítězně cílem. Tato trojice zajistila BMW již 23. vítězství v tomto klasickém vytrvalostním závodě na „Circuit de Spa-Francorchamps“.

BMW
·
Brands
·
BMW M
·
BMW M automobily
·
M6
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 71,25 KB)
  
Photos(9x, 12,54 MB)

Spa-Francorchamps (B), 31. července 2016. BMW M6 GT3 zopakovalo loňské vítězství svého předchůdce BMW Z4 GT3 ve 24hodinovém závodě Spa-Francorchamps (B). Po 531 kolech projel vůz týmu ROWE Racing se startovním číslem #99, řízený Maximem Martinem (B), Philippem Engem (A) a Alexanderem Simsem (GB), vítězně cílem. Tato trojice zajistila BMW již 23. vítězství v tomto klasickém vytrvalostním závodě na „Circuit de Spa-Francorchamps“.

Místní hrdinové Pascal Ickx (B) a Gérard Langlois (B) zajistili první triumf v tomto závodě pro BMW v roce 1965 s vozem BMW 1800TI/SA. Nicky Catsburg (NL), Lucas Luhr (D) a Markus Palttala (FIN) obsadili nejvyšší příčku s BMW Z4 GT3 v loňském roce. A nyní nástupce tohoto vozu, BMW M6 GT3, je dalším vozem BMW, který se zapsal na vítěznou listinu 24hodinového závodu ve Spa-Francorchamps, a to hned při své premiérové účasti.

Celý závod byl jako na houpačce, ale nakonec po senzačním závěru dojelo do cíle BMW M6 GT3 se startovním číslem #99 jako první. V úvodní části závodu vedl startovní pole téměř hodinu Safety Car a pořadí se zejména kvůli zastávkám v boxech velmi promíchalo. Martin, Sims a Eng byli dokonce v jednu chvíli mimo první třicítku. Jak ale závod pokračoval, postupně se kolo po kolu probíjeli startovním polem na vyšší příčky. Na začátku noci již bylo jejich BMW M6 GT3 vedoucím vozem startovního pole. Během fáze se žlutou vlajkou vůz zastavil v boxech na plánovanou zastávku trvající pět minut, během níž se měnily brzdy. Po ní Sims, Martin a Eng pokračovali ve svém tažení na čelních pozicích, v polovině závodu byli čtvrtí. Na první místo se vrátili v brzkých ranních hodinách. Po náročném závodě s neustále se měnícími podmínkami na trati tým ROWE Racing dojel na prvním místě až do cíle. Tento triumf byl velmi speciální zejména pro Belgičana Martina, pro nějž to byl domácí závod.

Také vítěz z loňského roku Nick Catsburg (NL) spolu se Stefem Dusseldorpem (NL) a Dirkem Wernerem (D) s vozem číslo #98 zajeli fantastický závod. Druhý vůz týmu ROWE Racing byl po dlouhou dobu mezi prvními deseti. Stejně jako jejich týmoví kolegové, i Carsburg, Dusseldorp a Werner překonali noční fázi závodu bez nehody. V polovině závodu byli na 16. místě a fantastickou jízdou se vydali zpět do první desítky. Poté, přibližně hodinu a půl před koncem závodu, se ale na #98 BMW M6 GT3 objevil technický problém se spojkou. Carsburg, Dusseldorp a Werner byli nuceni ze závodu odstoupit.

Nešťastný byl po závodě také pilot BMW v DTM Martin Tomczyk (D), který řídil BMW M6 GT3 se startovním číslem #15. Německý pilot absolvoval svůj první závod na okruhu ve Spa-Francorchamps pro BMW Team Italia. Tomczyk, který jel hned první stint, dokázal jet skutečně impozantně. Tovární pilot BMW startoval ze 47. pozice a přesvědčoval působivě dravou jízdou. Na konci svého dvojitého stintu předával BMW M6 GT3 svému kolegovi Stefanu Colombovi (I) na 16. místě. Bohužel ale Tomczykův výkon přišel vniveč, protože tým byl nucen povolat vůz po nehodě v úvodní fázi závodu do boxů. Pro vůz Boutsen Ginion Racing to byl předčasný konec vytrvalostního závodu. Krátce po šesté hodině ranní donutil technický defekt tým odstoupit.

Vyjádření k závodu 24 hodin Spa-Francorchamps.

Jens Marquardt (ředitel BMW Motorsport):
„V loňském roce jsme ve Spa-Francorchamps zaznamenali rozlučkové vítězství pro BMW Z4 GT3. A skutečnost, že jeho nástupce, BMW M6 GT3, na něj dokázal navázat hned ve své první sezóně, je fantastická. Gratulace celému týmu ROWE Racing za jejich senzační celkové vítězství ve Spa. Celý tým odvedl skvělou práci, což platí i pro jezdce Maxima Martina, Philippa Enga a Alexandera Simse. Tímto úspěchem v závodě 24 hodin Spa Francorchamps BMW M6 GT3 opět potvrdilo svůj enormní potenciál a dokázalo svoji spolehlivost a konkurenceschopnost. Soucítím s Nickem Catsburgem, Stefem Dusseldorpem a Dirkem Wernerem. Měli rozjetý velmi dobrý závod, před tím, než museli hodinu a půl před koncem závodu odstoupit. Musím také vyzdvihnout mimořádný výkon Martina Tomczyka za volantem vozu týmu BMW Team Italia. Je škoda, že on i jeho tým museli ze závodu odstoupit.“

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

DETROIT MOTOR SHOW.

Here you can see the webcast of the BMW Group press conference at the North American International Auto Show 2018.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit