Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Motorrad gratuluje Michaelu Martinovi. 25 let cestovatelského dobrodružství na BMW GS.

Již více než 30 let cestuje Michael Martin, světově proslulý fotograf specializující se na pouště, do nejzapadlejších koutů naší Země. Je to už 25 let, co si tento profesionální fotograf ke svým cestám jako dopravní prostředek zvolil motocykl. Tehdy to bylo BMW R 100 GS, na němž podnikl transkontinentální cestu přes Afriku z Keni do Kapského Města.

BMW Motorrad
·
Brands
·
Trénink jezdců, cestování, akce
·
Řada R
·
R 1200 GS/GS Adventure
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~60,05 KB)
  
Photos(41x, ~216,15 MB)

Již více než 30 let cestuje Michael Martin, světově proslulý fotograf specializující se na pouště, do nejzapadlejších koutů naší Země. Je to už 25 let, co si tento profesionální fotograf ke svým cestám jako dopravní prostředek zvolil motocykl. Tehdy to bylo BMW R 100 GS, na němž podnikl transkontinentální cestu přes Afriku z Keni do Kapského Města.

„Pro mě je při mých dlouhých výpravách do nejvzdálenějších míst naší planety ideálním dopravním prostředkem motocykl. Ve srovnání s automobily je velmi lehký a agilní, současně je dostatečně úzký na cestování po nejrůznějších stezkách. Zásluhou dvojice nadšených zaměstnanců BMW se podařilo, abych spolu se svými společníky naši africkou cestu podnikl na motocyklech BMW R 100 GS. A byli jsme z nich nadšení. Následně se nám podařilo s Lufthansou zdarma domluvit převoz našich strojů do Nairobi. Od toho okamžiku začal náš první velký projekt,“ vzpomíná 53letý cestovatel a fotograf.

Stephan Schalle, Prezident BMW Motorrad, dodává: „Michael Martin a BMW GS, to je společný sen, který trvá 25 let. Je to kombinace, která nemůže být lepší. Právě unikátní vysoké nároky Michaela Martina, které klade na své expediční stroje, působivě ukazují, jak dokonale jsou motocykly BMW GS připraveny pro tyto účely. Jsme velmi potěšeni, že partnerství BMW Motorrad s Michaelem Martinem úspěšně trvá již 25 let, a těšíme se na jeho pokračování i v budoucnu.“

Objevování Afriky si Michael Martin nemohl nechat ujít. V letech 1995 a 1998 podnikl expedice kolem Nilu a na africkou poušť. Tehdy to již bylo v sedle motocyklu R 1100 GS.

„To byl okamžik, kdy jsem se začal jako hlavní téma soustředit na pouště. V roce 2000 jsem rozjel projekt ,Deserts of the Earth – Pouště světa‘. V té době jsem jezdil na R 1150 GS, který opět zdokonalil vlastnosti svého předchůdce,“ dále vzpomíná Michael Martin.

V roce 2009 se Michael Martin rozjel dále cestovat a fotografovat v rámci nového projektu „Desert Planet – Planeta pouští“. Tentokrát to bylo na R 1200 GS Adventure, který byl navržen právě pro tyto extrémní podmínky. Na Michaela Martina nečekaly pouze suché pouště, ale také ledové podmínky v Arktidě a Antarktidě. Od té doby absolvoval již více než 40 cest a expedicí. „Desert Planet“ je multimediální formát, v jehož rámci se připravuje fotokniha, televizní seriál a současně také výstava.

Michael Martin začne svůj projekt „Desert Planet“ prezentovat v rámci tour, jež se rozjede 22. října 2016 a bude ve fascinující podobě probíhat až do dubna 2017 ve více než 100 německých a 10 rakouských městech. Více informací a rezervace vstupenek jsou zde: www.michael-martin.de.

Další informace o motocyklech BMW a vybavení BMW Motorrad naleznete na BMW Group PressClubu na adrese www.press.bmwgroup.com.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit