Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW řady 7 Individual od Esther Mahlangu.

Jihoafrická umělkyně navrhla jedinečný interiér luxusního sedanu BMW.

Prodej a marketing
·
Kulturní události
·
Řada 7
·
BMW Individual
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~91,76 KB)
  
Photos(21x, ~78,05 MB)
  
Videos(1x, ~550,43 MB)

Related Links.

Dnes je tomu již 25 let, co se jihoafrická umělkyně Esther Mahlangu stala první ženou, která navrhla Art Car BMW 525i. Karoserie vozu byla tehdy vyzdobena jasnými barvami a unikátními ornamenty, typickými pro umění Ndebele. Nyní Esther Mahlangu spojila své síly s BMW podruhé a pozměnila vnitřní prostor BMW řady 7. Paní Mahlangu předělala ve spolupráci s BMW Individual Manufaktur luxusní sedan v dynamický umělecký objekt tím, že namalovala charakteristické motivy na obložení interiéru z pravého dřeva.

Aby se tento projekt mohl uskutečnit, specialisté v BMW Individual Manufaktur dohlíželi na celý výrobní proces. Pro Estheřiny jedinečné malby vyvinuli speciální bílé dřevěné obložení, které bylo nejprve ozdobeno, poté zalakováno pro zachování dlouhé životnosti a nakonec naistalováno do působivého sedanu. Jediný automobil svého druhu byl veřejnosti poprvé představen na výstavě současného umění Frieze Art Fair (5.–9. září) v londýnském Regent’s parku. Vůz bude následně během tiché aukce vydražen a výtěžek poputuje na podporu uměleckého projektu.

Umělkyně (81 let) k tomu dodává: „Malování je v mém srdci a mám ho i v krvi. Tomuto způsobu malování mě naučila moje matka a také moje babička. Obrázky i barvy se postupně změnily a já v průběhu času malovala na mnoho různých povrchů a objektů, ale stále je to činnost, kterou upřímně miluji. Vzory, které jsem použila u BMW, v sobě spojují tradici a esenci značky BMW. Když mi BMW poslalo panely určené k pomalování, okamžitě jsem ve své hlavě viděla design a chtěla začít tvořit! Nejprve jsem malovala na menší panely, abych si uvědomila strukturu povrchu, a pak už to bylo snadné, protože vzory následovaly linie panelů.

Mé umění mě provedlo celým světem, viděla jsem spoustu různých míst, malovala na mnoho zdí a objektů a má práce je vystavena ve světových muzeích, ale stále jsem pouze Esther Mahlangu z provincie Mpumalanga v Jihoafrické republice. Když mě BMW znovu požádalo o spolupráci, mé srdce se naplnilo radostí.“

Dr. Ian Robertson, člen představenstva BMW AG, vysvětluje: „V rámci našeho dlouhodobého partnerství s výstavami Frieze a Frieze Masters je to poprvé, co spojujeme naše kulturní cítění s BMW Individual. Jsem skutečně potěšen, že jsme mohli znovu spolupracovat s výjimečnou umělkyní Esther Mahlangu, kterou si velmi dobře pamatuji ze svého pobytu v Jihoafrické republice. Esther ve spojení s experty z BMW Individual Manufaktur a BMW Group Design vytvořila jedinečný umělecký počin – BMW řady 7 Individual, u něhož vznikl výjimečný vztah mezi řemeslným uměním a uměním Ndebel.“

BMW řady 7 Individual Esther Mahlangu má pravostranné řízení a kromě jedinečných prvků od BMW Individual Manufaktur je vybaveno širokou škálou doplňků z řady BMW Individual Collection. Elegantní vzhled BMW řady 7 dokreslují 20palcová kola z lehkých slitin BMW Individual V-spoke 649 a karoserii pokrývá jedinečný stříbrný lak Pure metal Silver z řady BMW Individual.

V interiéru zaujme čalounění jemnozrnnou kůží Merino v provedení Smoke White/Black z řady BMW Individual. Jedná se o nejkvalitnější kůži, která je pro vozy BMW k dispozici. Přirozená jemnost kůže a její krásná struktura přinášejí jedinečný vzhled i pocit z doteku. Jemnou kůží jsou potaženy také zadní strany opěradel sedadel, oblast dolní a horní palubní desky a také čalounění dveří, a to včetně oblasti B-sloupků. Exkluzivní prostředí interiéru dotváří kožený volant BMW Individual s dekory v provedení Piano Black a střecha čalouněná Alcantarou v provedení Smoke White.

Prestižní BMW 740Li je poháněno výkonným řadovým zážehovým 6válcem s technologií BMW TwinPower Turbo o výkonu 240 kW/326 k (kombinovaná spotřeba paliva: 7,0 – 6,8 l/100 km; kombinované emise CO2 164 – 159 g/km)* a maximálním točivém momentu 450 Nm. Dynamický sedan zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 5,6 sekundy; maximální rychlost je omezena na 250 km/h. BMW 740Li je vybaveno 8stupňovou převodovkou Steptronic a je nejlehčí ve svém segmentu. Je registrováno podle norem ECE, a tudíž ho není možné přihlásit ve Spojených státech amerických.

Premiéra na festivalu Frieze Art Fair v Londýně.
BMW řady 7 Individual od Esther Mahlangu se představuje v BMW Lounge v rámci festivalu Frieze v Londýně, hned vedle „Frieze Auditorium“. Komplexnější náhled na kreativní práci jihoafrické umělkyně poskytují i další její umělecké předměty, které zde jsou vystaveny.

Vůz bude vydražen v rámci tiché aukce, která začala 5. září a skončí 10. září 2016. Zájemci mohou přihazovat částky online na adrese https://www.bmw.co.uk/7seriesauction až do 10. září 2016 do 23:59 hod. Po skončení výstavy současného umění, na níž je jedinečné BMW představeno, se vlastníkem stane člověk, který za unikátní automobil nabídne nejvíc. Výsledná částka bude použita na podporu uměleckého projektu „The Art Room“, který BMW vybralo společně s Frieze. Projekt „The Art Room“ podporuje vývoj pěti- až šestnáctiletých dětí a mládeže za použití umění jako média. Během týdne festivalu Frieze v Londýně bude Esther Mahlangu o své kreativní činnosti mluvit v rámci akce Art Talk společně s Christopherem Springem, kurátorem současného umění východní a jižní Afriky v Britském muzeu.

Pro Esther Mahlangu je umění odvozeno z tradice.
Esther Mahlangu se narodila v roce 1935 jako členka kmene Ndebele v Middelburgu, což je malé městečko v severovýchodní provincii Mpumalanga. Malovat začala už v deseti letech pod vedením své matky a babičky.

Ženy z kmene Ndebele tradičně zdobí vnější zdi svých domů komplikovaně malovanými vzory a grafickými prvky, které symbolizují důležité události jejich životů, jako například svatbu nebo jiné zásadní okamžiky, a navíc jsou používány jako nástroje aktivní komunikace uvnitř komunity.

Esther Mahlangu oddělila tyto dekorace a vzory od původního uměleckého účelu. Díky obrazům, kobercům či pomalovaným lodím přenesla tradici do nových kontextů a svou uměleckou činnost zkombinovala s předměty každodenní potřeby.

Zažijte osobitý styl s BMW Individual.
Produkty z řady BMW Individual Collection nabízejí zákazníkům unikátní prvky výbavy. Zahrnují výbavové doplňky, jež přesně pasují ke každému konkrétnímu modelu BMW, a to včetně jedinečných laků karoserie (například hedvábně matné laky BMW Individual Frozen), vysoce kvalitního koženého čalounění, speciálních dekorů interiéru a mnohých dalších prvků. Pokud zákazník touží po ještě větší úrovni individuality, najde řešení u BMW Individual Manufaktur, kde pro něj vytvoří precizní interiér s mistrovskou úrovní řemeslného zpracování. Výsledkem jsou osobité a jedinečné automobily, které unikátním způsobem reflektují nezaměnitelný charakter majitelů. Aby tohoto nelehkého úkolu v BMW Individual Manufaktur docílili, nabízejí prakticky nevyčerpatelné spektrum možností. Mezi ně patří více než 100 speciálních laků karoserie včetně pastelových či metalických barev, dekorů či linek karoserie.

BMW Individual Manufaktur nabízí nekonečné možnosti designu interiéru na základě osobních preferencí. Iniciály či loga na dekorech v interiéru, prahové lišty, hlavové opěrky nebo jedinečná stínítka – to jsou jen některé z mnohých možností personalizace vozidla. V BMW Individual Manufaktur jsou dokonce schopni do vozidla zakomponovat i materiály, které si zákazník vybere sám. Experti z BMW Individual Manufaktur mají nejen zkušenosti, ale i know-how k tomu, aby splnili prakticky jakékoliv přání týkající se výbavy vozidla. Takto vytvořené automobily nejsou pouze unikátní, ale také působivě demonstrují vynikající řemeslné umění a povahu BMW Individual Manufaktur – orientaci na zákazníka na nejvyšší možné úrovni.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit