Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW i a Garage Italia Customs představují v Paříži BMW i3 a BMW i8 Garage Italia CrossFade.

Koncepční vozy v expresivním barevném provedení ve stylu pointilismu budou mít premiéru na autosalonu Mondial de lʼAutomobil 2016 v Paříži.

I01
·
I12
·
Značky
·
BMW i
·
BMW i Automobile
·
BMW
·
Design, koncepty a studie
·
BMW i3
·
BMW i8
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~73,43 KB)
  
Photos(19x, ~66,02 MB)

Výsledkem spolupráce mezi BMW Group Design a Garage Italia Customs je dvojice koncepčních vozů v inovativním barevném a materiálovém provedení, postavená na základě aktuálních modelů BMW i. BMW i3 Garage Italia CrossFade a BMW i8 Garage Italia CrossFade se představí 30. září 2016 na autosalonu Mondial de lʼAutomobile v Paříži. Použité barevné provedení bude pro oba modely k dispozici od počátku roku 2017.

Společným rysem obou konceptů je specifická struktura povrchu, která odráží inovativní charakter vozů BMW i3 a BMW i8. Hlavním motivem je specifická malířská technika, která vznikla koncem 19. a začátkem 20. století a vyznačuje se nezaměnitelným stylem. „Lapo Elkann je průkopníkem v propojování módy, automobilů a designu. Jako designér shledávám právě tento přístup jako velmi vzrušující,“ vysvětluje Adrian van Hooydonk, ředitel BMW Group Design. „S BMW i jsme překročili původní omezení automobilového designu používáním zcela nových materiálů. I proto progresivní expresivita edice Garage Italia CrossFade dokonale ladí s BMW i3 a BWM i8.“

Design koncepčních vozů představených v Paříži spočívá v optickém mixování různých barev, což je technika používaná již koncem 19. století, známá jako pointilismus. Tato malířská technika využívá k vytvoření celkového efektu malých barevných bodů, které se vzájemně nemixují, ale jsou umístěné těsně vedle sebe. Přesně navržené rozložení a velikost jednotlivých bodů zaplní celý prostor a vytvoří harmonický přechod z jedné barvy do druhé.

U BMW i8 Garage Italia CrossFade respektuje přechodem mezi metalickými barvami Protonic Blue a Protonic Dark Silver linie a povrchy karoserie. I z tohoto důvodu mají šedé body tvar trojúhelníku. Výsledek je velmi dynamický a podtrhuje tak sportovní charakter tohoto plug-in hybridního vozu. Základní barvou je modrá Protonic Blue, na ní je umístěn film s potřebnou šablonou, která po nanesení metalické barvy Protonic Dark Silver vytvoří výsledný barevný efekt. Také uvnitř BMW i8 Garage Italia CrossFade dochází k přechodu mezi tmavě stříbrnou v přední části do jasně modré vzadu. V interiéru je použita kůže Foglizzo, která je kombinovaná s perforovanou Alcantarou.

V případě BMW i3 Garage Italia CrossFade je přechod z jedné do druhé barvy orientovaný vertikálně. Množství modré barvy směrem vzhůru plynule klesá a barva na přední kapotě a střeše přechází do naprosto černé. Postupný barevný přechod je řešen průhlednou fólií s natištěnými kruhovými body, které se směrem vzhůru zvětšují. Podobný barevný motiv je použitý také v interiéru, kde se mísí kvalitní látka s Alcantarou. Základní barvou je v obou případech modrá metalíza Protonic Blue, jež je volitelně k dispozici pro BMW i3, která jsou vybavená akumulátorem zvětšeným na 94 Ah.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

ANALYST AND INVESTOR CONFERENCE 2017.

Munich, 22.March. OnDemand transmission of the BMW Group Analyst and Investor Conference 2017.

open streaming site

CO2 emission information.

Fuel consumption figures based on the EU test cycle, may vary depending on the tyre format specified. Further information on official fuel consumption figures, specific CO2 emission values and the electric power consumption of new passenger cars is included in the “Guideline for fuel consumption, CO2 emissions and electric power consumption of new passenger cars", which can be obtained from dealerships and here as PDF.

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Technické údaje nového MINI Countryman, platné od ledna 2017.
Tue Jan 17 23:50:00 CET 2017
Technické údaje, specifikace
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit