Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nové BMW R nineT Racer a R nineT Pure.

Pro mnoho motocyklových fanoušků znamená méně velmi často více, což je důvod, proč hledají puristické stroje, které jasně a autenticky splňují tyto požadavky. BMW Motorrad tento trend zachytilo s modelem R nineT, který se od roku 2013 těší značné popularitě a úspěchu. I to byl důvod, proč tým BMW Motorrad vyvinul R nineT Scrambler – další fascinující motocykl s klasickým designem, který zaznamenal velmi kladné přijetí.

BMW Motorrad
·
Brands
·
Řada R
·
R nineT Racer
·
R nineT Pure
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~297,77 KB)
  
Photos(145x, ~908,26 MB)

Pro mnoho motocyklových fanoušků znamená méně velmi často více, což je důvod, proč hledají puristické stroje, které jasně a autenticky splňují tyto požadavky. BMW Motorrad tento trend zachytilo s modelem R nineT, který se od roku 2013 těší značné popularitě a úspěchu. I to byl důvod, proč tým BMW Motorrad vyvinul R nineT Scrambler – další fascinující motocykl s klasickým designem, který zaznamenal velmi kladné přijetí.

Na základě pozitivní odezvy nyní BMW Motorrad představuje R nineT Racer a R nineT Pure – dva motocykly, které různými způsoby oslavují historii výroby motocyklů BMW. Jde o čisté roadstery s old-schoolovým charakterem klasických sportovních motocyklů. Oba stavějí na přístupu, který byl populární v 60. a 70. letech, a tato nostalgie nepřestává mnoho motocyklových fanoušků fascinovat do současnosti.

Oba nové modely série BMW Heritage jsou vybavené výkonným vodou/olejem chlazeným motorem boxer s objemem 1170 cm3, výkonem 81 kW/110 k a šestistupňovou převodovkou. Motory plní emisní normu EU4. Výfukový systém z nerezové oceli je umístěný na levé straně a vyznačuje se klasickým designem.

Modulární rám s širokými možnostmi individualizace.
Podvozek R nineT Racer a R nineT Pure disponuje podobnou prostorovou konstrukcí z ocelových trubek jako R nineT Scrambler. Má tři základní celky: přední část, zadní hlavní rám a odnímatelnou zadní část se sedlem pro spolujezdce. Tím je umožněna značná flexibilita pro možnou změnu vzhledu a charakteru těchto motocyklů BMW s motorem boxer. Lze používat například různá sedla z programu Originálního příslušenství BMW Motorrad. Vedení předního kola zajišťuje klasická teleskopická vidlice, zatímco vzadu je požito jednostranné zavěšení Paralever s centrální pružicí a tlumicí jednotkou. Pětipaprsková kola z lehkých slitin mají vpředu rozměr 3.5 x 17“ a vzadu 5.5 x 17“ s pneumatikami 120/70 ZR17 a 180/55 ZR 17. Účinné zpomalení zajistí systém ABS spolupracující se čtyřpístkovými pevnými třmeny vpředu a se zadní brzdou s plovoucími třmeny a průměrem kotoučů 320 mm. Aby se zamezilo prokluzu zadního kola při rozjezdu, je k dispozici volitelně dodávaný protiprokluzový systém ASC (Automatic Stability Control). Klasický vzhled těchto motocyklů mohou podtrhnout i drátěná kola dodávaná na přání.

R nineT Pure: puristický roadster pro dynamické zážitky z jízdy po zatáčkovitých silnicích na klasickém stroji.
R nineT Pure je navržené jako esence ryzího klasického roadsteru, tedy velmi autenticky, bez dodatečných okrasných prvků a se vším nepotřebným redukovaným na minimum. Na motocyklu je jasně patrné prolínání klasických a moderních designových prvků, odhalených na konstrukci motocyklu. Značnou péči věnovanou nejmenším detailům ukazují například stupačky nebo můstek na přední vidlici, vyrobené z kovaného hliníku s hladkou anodizovanou povrchovou úpravou.

Palivová nádrž a přední blatník jsou lakované šedou nemetalickou barvou Catalano Grey. Ve spojení s černou barvou použitou na odpružení a pohonu vzniká puristický charakter evokující dynamické zážitky z jízdy po zatáčkovitých silnicích na klasickém motocyklu.

R nineT Racer: výraz klasického sportovního motocyklu ze 70. let.
R nineT Racer obnovuje vzpomínky na sportovní motocykly z raných 70. let. Přikrčený, kompaktní a přitom protáhlý motocykl je ukázkou staré školy nejen svým vzhledem, ale také pozicí jezdce. Vyboulené sedlo, krátká řídítka a dozadu posunuté stupačky jsou toho jasným důkazem.

Nemetalickou bílou barvu Lightwhite doplňují barevné pruhy odkazující na tradice BMW Motorsport. Vzhled BWM R nineT Racer díky tomu působí odlehčeným a sportovním dojmem. Rám je lakovaný stříbrnou barvou Aluminuim Silver, která vytváří atraktivní kontrast s černě lakovaným motorem. Tím se dále posiluje styl klasických sportovních motocyklů, určených pro dynamickou jízdu na zatáčkovitých silnicích.

Přehled vlastností BMW R nineT Racer a R nineT Pure.

 • Výkonný motor boxer s objemem 1170 cm3 a výkonem 81 kW/110 k plní emisní normu EU4.
 • Modulární rám s možnostmi individualizace podle osobního stylu.
 • Pětipaprsková litá kola 3.5 x 17“ vpředu a 5.5 x 17“ vzadu (volitelně kola drátěná).
 • Dvojice předních brzdových kotoučů o průměru 320 mm.
 • ABS ve standardní výbavě.
 • ASC (Automatic Stability Control) jako výbava na přání.
 • Nerezový výfukový systém 2-do-1 (Racer: leštěný, Pure: broušený).
 • Stupačky a můstky vidlice – anodizovaný hliník.
 • R nineT Pure v šedé nemetalické barvě Catalano Grey jako klasický puristický roadster.
 • R nineT Racer s krátkými rukojeťmi, speciálním sedlem a vzad posunutými stupačkami ve stylu sportovních motocyklů 70. let.
 • R nineT Racer v nemetalické bílé barvě Lightwhite s barevnou trikolorou ve stylu tradice BMW Motorsport, rám ve stříbrné barvě Aluminium Silver.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit