Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Motorrad uvádí Airbag Jacket Street Air Dry od Alpinestars.

BMW Motorrad představuje pokročilý systém ochrany horní části těla jezdců od Alpinestars, zvaný Airbag Jacket Street Air. Motocyklistům nabízí nejen komplexní ochranu horní části těla, ale i volnost pohybu při řízení motocyklu na silnici i mimo ni.

BMW Motorrad
·
Brands
·
Oblečení jezdců
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~76,23 KB)
  
Photos(6x, ~16,1 MB)

BMW Motorrad představuje pokročilý systém ochrany horní části těla jezdců od Alpinestars, zvaný Airbag Jacket Street Air. Motocyklistům nabízí nejen komplexní ochranu horní části těla, ale i volnost pohybu při řízení motocyklu na silnici i mimo ni.

Nová technologie vychází ze současného systému airbagů Alpinestars Tech-Air®, který však ke svému fungování potřebuje senzory umístěné fyzicky na motocyklu. Systém airbagů Alpinestars pracuje na principu sofistikovaného algoritmu, který s velkou přesností zjišťuje hrozící nebezpečí. V případě nutnosti rozvine airbag pro celou horní část těla, čímž jezdci poskytne vysoce efektivní systém ochrany ještě před samotným nárazem.

Textilní motocyklová bunda BMW Airbag Jacket Street Air Dry od Alpinestars je navržena pro použití ve spojení s airbagovou vestou Alpinestars, a tvoří tak jeden ze základních komponentů celého funkčního systému.

Bunda se nafoukne doslova v okamžiku a ihned nabízí ochranu zad, oblasti ledvin, krku a ramen – tedy míst, která jsou při nárazu nejvíc exponovaná. Funguje zcela nezávisle, což znamená, že její senzory jsou umístěny v těsné blízkosti jezdcova či spolujezdcova těla, takže airbag se aktivuje bez nutnosti vyslání bezdrátového signálu z motocyklu.

Motocyklová bunda je prvním bezpečnostním produktem představeným na základě exkluzivní spolupráce mezi BMW Motorrad a Alpinestars. Od října 2016 je nabízena pro muže i ženy v řadě různých barevných provedení.

Klíčové prvky BMW Motorrad Airbag Jacket Street Air od Alpinestars:

  • Plné nafouknutí airbagu za 25 milisekund pro zajištění včasné ochrany při nehodě či ztrátě kontroly nad motocyklem za jízdy, ale i v případě stání – například při nárazu zezadu během čekání na semaforech.
  • Samostatná funkčnost – na motocykl není třeba instalovat senzory a není nutné spojovat systém airbagů pouze s určitými typy motocyklů.
  • Okamžitá připravenost k použití. Jezdec neztrácí čas nastavováním elektronického spojení mezi sebou a/nebo spolujezdcem a motocyklem. Může snadno usednout na jiný motocykl bez nutnosti znovu konfigurovat či upravovat spojení.
  • Umístění senzorů v těsné blízkosti těla znamená, že systém lze používat nejen na silnici, ale i během dobrodružných výletů mimo zpevněný povrch.
  • Odpadá nutnost deaktivovat systém při opouštění pevného povrchu a přejezdu na off-roadové trasy či před cestou na odlišný povrch zastavovat a měnit nastavení. Při projížďce díky tomu odpadají problémy související se změnami povrchů.
  • Systém airbagů je chráněný pevným a voděodolným obalem. To znamená, že pokud je nošen pod kompatibilní vnější bundou, stává se úplně voděvzdorným.

BMW Motorrad nabízí ve spojení s Alpinestars svobodu. Lze řídit jakýkoliv motocykl, kdykoliv a na kterémkoliv povrchu, a to jak na silnici, tak i mimo zpevněný povrch, a přitom být vždy chráněni. Systém je možné používat ve spojení s jakýkoliv motocyklem BMW a také všemi skútry značky BMW.

BMW Motorrad je jediným výrobcem motocyklů, který už 70 let vyvíjí a dosud nabízí kompletní škálu vybavení pro jezdce – od motocyklových přileb, přes jezdecké kombinézy až po boty a rukavice. Hnacím motorem této činnosti je snaha nabídnout jezdci a spolujezdci při jízdě maximální možný komfort a přitom minimalizovat potenciální následky nehod.

Společnost BMW Motorrad si vždy uvědomovala, že ježdění na motocyklech je nerozlučně spjato s bezpečností, a ukotvila tyto myšlenky v principu „Safety 360°“. Celkový koncept bezpečného ježdění na motocyklech podle „Safety 360°“ znamená tři zásadní body: bezpečné technologie v motocyklu, bezpečnost odvozená od jezdcova vybavení a bezpečnost zajištěná důkladným tréninkem. Alpinestars již více než 50 let pracuje na inovacích technologií v oblasti ochrany jezdců, výkonu a komfortu. Systém airbagů Tech- Air™, který položil základy pro spolupráci s BMW Motorrad v oblasti aktivní bezpečnosti, je výsledkem intenzivního výzkumu a vývoje Alpinestars, který byl zahájen již v roce 2001.

Obě společnosti si už desítky let drží vedoucí pozici v oblasti aktivní i pasivní bezpečnosti motocyklistů. Nová forma spolupráce mezi BMW Motorrad a Alpinestars, založená na dohodě o společném vývoji, tuto pozici do budoucna ještě upevňuje.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit