Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nové BMW K 1600 B.

Prezentace studie „Concept 101“ na přehlídce Concorso dʼEleganza Villa dʼEste na jaře 2015 odstartovala novou, ohromující kapitolu v historii značky BMW Motorrad a zejména jejích konceptů. Tento stroj byl ztělesněním toho, jak si BMW Motorrad představuje svobodu a nezávislost při jízdě po nekonečných dálnicích. Tyto sny o „Velkém americkém cestování“ se dnes stávají realitou v podobě sériové verze nového modelu K 1600 B Bagger.

BMW Motorrad
·
Brands
·
Řada K
·
K 1600 B
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~362 KB)
  
Photos(18x, ~56,97 MB)

Prezentace studie „Concept 101“ na přehlídce Concorso dʼEleganza Villa dʼEste na jaře 2015 odstartovala novou, ohromující kapitolu v historii značky BMW Motorrad a zejména jejích konceptů. Tento stroj byl ztělesněním toho, jak si BMW Motorrad představuje svobodu a nezávislost při jízdě po nekonečných dálnicích. Tyto sny o „Velkém americkém cestování“ se dnes stávají realitou v podobě sériové verze nového modelu K 1600 B Bagger.

Nová K 1600 B se známým řadovým šestiválcem o fantastickém výkonu 118 kW (160 k), stejně jako její předchůdce, studie „Concept 101“, je ztělesněním motta „Duch otevřených silnic“. Je synonymem elegance, výkonu a luxusu na dvou kolech a změní každou silnici, každou cestu a každý moment v neobyčejně intenzivní zážitek.

Typicky aerodynamické tvary se sníženou zadní části a maskulinním barevným schématem vytvářejí dojem uvolněné, a přitom dynamické elegance.
Design nového celočerného (metalický lak Blackstorm/černé díly podvozku a pohonného ústrojí) motocyklu K 1600 B je řešen v takzvaném bagger stylu, což je exkluzivní typ motocyklu, který je zvláště populární v USA. Charakteristickými znaky baggeru jsou jeho kapkovitá silueta, jejímž nejvyšším bodem je přední kapotáž, protažený „proudnicový“ tvar a zabudované postranní schránky s integrovanými zadními světly amerického typu. Nové, kompletně chromované tlumiče jsou umístěny paralelně se silnicí a organicky zapadají do vizuálního stylu baggeru.

Nová K 1600 B používá techniku šestiválcového cestovního motocyklu K 1600 GT, k nimž přidává působivou, směrem dozadu se snižující siluetu se zcela přepracovanou zadní částí. To dává tomuto „baggeru“ neobyčejně nízký a štíhlý tvar.

Dynamický design kapotáže zajišťuje efektivní ochranu proti větru a vlivům počasí, stejně jako působivý vzhled.
Linie přední části nové K 1600 B klesají směrem k přednímu konci motocyklu a setkávají se v bodě nad předním kolem. Spolu s přepracovanou zadní částí a jejími vzad klesajícími liniemi vytváří K 1600 B dojem velmi nízkého a dlouhého stroje, čímž dává najevo svoji blízkost k silnici.

Pro dokonalý požitek z jízdy nabízí K 1600 B excelentní ochranu proti větru a vlivům počasí. Kvůli tomu jsou boční sekce kapotáže protažené dolů a vzad od efektivně navržených aerodynamických deflektorů. Větrné deflektory nejenže nabízejí lepší ochranu jezdcových rukou, ale také dávají přední sekci nové K 1600 B ještě výraznější vzhled. Dvě zrcátka perfektně zapadají do celkového designu a jejich výměnné kryty také představují příležitost dát baggeru ještě více individuálního stylu. Rozměrná zrcátka zahrnují i asférický prvek a nabízejí nejlepší výhled na provoz vzadu.

Nová K 1600 B je vybavena také elektricky nastavitelným, přepracovaným větrným štítem s paměťovou funkcí. Ten nejenže chrání jezdce před vlivy větru a větrných vírů, ale také se automaticky vrátí do základní pozice, jakmile se vypne zapalování. Tím rovněž funguje jako ochrana proti krádeži navigačního systému, který je nabízen jako součást Originálního příslušenství BMW Motorrad.

Boční schránky s nově navrženými oddíly a odklápěcí zadní blatník pro snadné rozebírání kola.
Přepracované oddíly v bočních schránkách se štíhlejšími kryty a hlubším tělem dovolují zvláště komfortní a efektivní nakládání zavazadel. Zadní blatník byl navržen tak, aby ho bylo možné odklopit vzhůru, a získat tak snazší přístup k odmontování zadního kola.

Na přání montované audio připojení v pravé schránce má vnitřní kapsu, která může pojmout i větší mobilní zařízení, jako jsou například tablety. Přepínač vyhřívání sedla spolujezdce je šikovně umístěn na pravé schránce.

Působivý vzhled a efektivní ochrana před větrem a vlivy počasí.
Kapotáž nové K 1600 B se svým těsně přiléhajícím, dynamicky tvarovaným sklem dává motocyklu zvláště působivý, dravý vzhled. Pro dosažení obzvlášť efektivní ochrany před větrem a vlivy počasí byly boční sekce větrných deflektorů protaženy dále dozadu. Větrné deflektory tak chrání i ruce jezdce. Dvě zrcátka rovněž zapadají do designového konceptu a díky své velké ploše s asférickými elementy zajišťují vynikající přehled o provozu za motocyklem.

Vrcholná motorářská práce se šesti válci.
Se svým šestiválcovým řadovým motorem je K 1600 B zdrojem zcela výjimečné fascinace. Nabízí totiž nejen hladký chod, ale také fantastické výkony a spoustu točivého momentu. Stále jde o nejkompaktnější šestiválcový motor v sériovém motocyklu, poskytuje výkon 118 kW (160 k) při 7750 1/min a maximální točivý moment až 175 Nm při 6500 1/min, a je tudíž zárukou ohromujícího zátahu za všech okolností.

S hmotností 102,6 kilogramu zůstává šestiválcový motor K 1600 B nejen nejlehčím sériovým šestiválcovým motorem v kategorii nad 1000 cm3, díky malé rozteči válců je také mnohem užší než všechny ostatní dnes vyráběné šestiválcové řadové motory. Oba tyto faktory jsou klíčové v dotváření aktivního jízdního charakteru nové K 1600 B.

Nová K 1600 B byla navržena tak, aby splnila emisní předpisy EU4. Mezi jinými záležitostmi to znamená odpovídající mapy řídicí jednotky, palivový systém s karbonovým zásobníkem pro ventilaci palivové nádrže a výfukový systém s upravenými katalyzátory a dynamicky navrženými koncovkami, jejichž horizontální žebrování zdůrazňuje téma šestiválce.

Ideální rozložení hmotnosti, osvědčená technologie podvozku a dynamické jízdní vlastnosti.
Základní součástí podvozku nového BMW K 1600 B je rám z lehkých slitin, známý z K 1600 GT, prověřené a vyzkoušené systémy BMW Motorrad Duolever a Paralever pak poskytují maximální kontrolu nad předním i zadním kolem. Nová K 1600 B těží také z nízkého těžiště a vynikajícího rozložení hmotnosti, stejně jako vyváženého zatížení obou kol, které přispívá k excelentním jízdním vlastnostem.

Elektronický podvozek Dynamic ESA s automatickým adaptivním tlumením jako součást standardní výbavy.
S elektronicky řízeným podvozkem Dynamic ESA a jeho režimy „Road“ a „Cruise“ nabízí nová K 1600 B kombinaci jízdního komfortu, stability a dynamických výkonů, které dohromady přinášejí nesrovnatelné zážitky z jízdy. Ve standardním nastavení „Road“ je adaptivní tlumení plně automatizováno, což zajišťuje nejvyšší úroveň komfortu a maximální trakci na téměř jakémkoliv povrchu. Naproti tomu v režimu „Cruise“ nabízí nová K 1600 B velmi jemné tlumení, které zaručuje vysokou úroveň komfortu v nízkých rychlostech.

Nový asistent pro couvání zajišťuje komfortní manévrování a systém Shift Assistant Pro umožňuje pohodlné řazení nahoru i dolů bez použití spojky.
Díky nové funkci asistenta pro couvání je manévrování s novou K 1600 B neobyčejně snadné. Tento systém se aktivuje stiskem tlačítka na panelu na levé straně řídítek. Stisknutí startovacího tlačítka iniciuje pohyb. Na přání je k dispozici také funkce Shift Assistant Pro, která dovoluje jezdci řadit v celé řadě případů nahoru i dolů bez použití spojky.

Komfortní opěrky nohou zajišťují jízdní pozici s nohama vpředu, na přání lze objednat exkluzivní kovaná kola, která dávají motocyklu ještě více individuality.
Široká nabídka originálního příslušenství a tovární volitelné výbavy od BMW Motorrad je zárukou toho, že pokud jde o individualitu, nezůstávají v nabídce K 1600 B žádné mezery. K tomu patří i nabídka komfortních opěrek nohou pro spolujezdce. Stejné prvky mohou být namontovány rovněž pro jezdce, jemuž umožní zaujmout zvláště uvolněnou pozici s „nohama dopředu“. Přepracovaná kovaná kola s jedenácti dvojitými paprsky ještě více zdůrazňují exkluzivitu nového BMW K 1600 B.

Multifunkční kombinovaný přístroj a integrovaný koncept ovládání s multiovladačem a TUFT displejem.
Přístrojový panel nové K 1600 B obsahuje dva klasické kulaté přístroje s rychloměrem a otáčkoměrem. Informační displej na barevné TFT obrazovce o úhlopříčce 5,7“ umožňuje kromě jiného atraktivní vizualizaci textových polí a grafiky. Prvky integrovaného ovládacího konceptu zahrnují multiovladač a systém navigace v menu, který ovládá komfortní funkce a palubní počítač.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit