Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW M4 DTM Champion Edition oslavuje titul Marca Wittmanna v sezóně 2016.

Limitovaná edice 200 vozů s výkonem 368 kW/500 k a technologiemi ze světa závodních vozů.

 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 70,32 KB)
  
Photos(3x, 14,54 MB)

Dva roky po prvním zisku jezdeckého titulu v šampionátu DPT tovární pilot BMW Motorsport Marco Wittmann (D) triumfoval i v sezóně 2016. Jako oslavu tohoto triumfu připravilo BMW M speciální edici BMW M4 DTM Champion Edition (kombinovaná spotřeba: 8,5 l/100 km; emise CO2: 199 g/km*). Ve srovnání se standardním BMW M4 má tato na 200 kusů limitovaná edice výkon zvýšený o 51 kW/69 k na celkových 368 kW/500 k. Točivý moment 600 Nm narostl o 50 Nm. Automobily mají upravenou nejen hnací soustavu, ale také podvozek a v neposlední řadě rovněž design s motivy BMW Motorsport.

BMW M4 DTM Champion Edition se vyznačuje působivými dynamickými parametry, zrychlení z klidu na 100 km/h zvládne během pouhých 3,8 s a nejvyšší rychlost je limitována na 305 km/h. Těchto parametrů bylo dosaženo kromě jiného i technologií vstřikování vody do spalovacích prostorů, aplikovanou již na řadový šestiválec modelu BMW M4 GTS. Vstřikovaná voda ochlazuje spalovací prostory, a tím zvyšuje výkon o 16 procent ve srovnání se standardními jednotkami.

Nezaměnitelný exteriér inspirovaný závodními vozy DTM.
Edice BMW M4 DTM Champion Edition je k dispozici výhradně v bílé barvě Alpine White. Vzhled fóliových polepů odkazuje na design závodních vozů pro DTM od BMW Motorsport. Svět závodních vozů se na nové edici projevuje kromě jiného i karbonovými doplňky v podobě nástavce předního nárazníku, včetně krajních aerodynamických prvků, krytů vnějších zpětných zrcátek, bočních prahů, zadního difuzoru, stejně jako velkého přítlačného spoileru na víku zavazadlového prostoru.

Ryzí závodní atmosféra prvotřídně zpracovaného interiéru.
Pro řidiče a spolujezdce jsou připravena skořepinová karbonová sedadla M Carbon, čalouněná exkluzivní kombinací alcantary a kůže Merino. Alcantara je použita také na M sportovním volantu doplněném šedým středícím proužkem. V zadní části nahradil zadní sedadla bílý integrovaný ochranný rám.

Extenzivní úpravy pro ještě podmanivější obratnost.
Ve srovnání se sériovým provedením se BMW M4 DTM Champion Edition v rámci zvýšení obratnosti zaměřuje na další snižování hmotnosti. Z uhlíkových kompozitů tak není vyrobena pouze střecha, ale také kapota motoru, panel podpírající palubní desku a zadní difuzor. Sportovní výfukový systém se specifickým tlumičem je doplněn dvěma páry titanových koncovek výfuku.

Optimální kontakt se silnicí zajišťují vysokovýkonné pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2 s rozměry 265/35 R19 vpředu a 285/30 R20 vzadu, navržené pro použití na závodních okruzích. Jsou obuty na kolech designu 666 M lakovaných v matně šedé barvě Orbit Grey. Mimořádné brzdné schopnosti zajišťují karbon-keramické brzdy. Integrované pružicí a tlumicí jednotky umožňují mechanické nastavování pro kompresi i roztažení, takže se mohou přizpůsobit vkusu jednotlivých řidičů.

Edici BMW M4 DTM Champion Edition již lze objednávat. Produkce je omezena na 200 kusů určených pro celý svět.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit