Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Motorrad představuje vylepšené modely F 800 R a F 800 GT.

BMW Motorrad vylepšuje svou širokou modelovou paletu populární střední třídy a představuje nové verze roadsteru F 800 R a sportovního cestovního motocyklu F 800 GT. Dvouválcové stroje od BMW Motorrad měly vždy výrazný charakter. Lze si s nimi užívat cestování po městě, sportovní jízdu po zakroucených venkovských silnicích nebo dynamické cestování se spolujezdcem i zavazadly.

Brands
·
BMW Motorrad
·
Řada F
·
F 800 GT
·
F 800 R
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~85,98 KB)
  
Photos(173x, ~1,12 GB)

Mnichov. BMW Motorrad vylepšuje svou širokou modelovou paletu populární střední třídy a představuje nové verze roadsteru F 800 R a sportovního cestovního motocyklu F 800 GT. Dvouválcové stroje od BMW Motorrad měly vždy výrazný charakter. Lze si s nimi užívat cestování po městě, sportovní jízdu po zakroucených venkovských silnicích nebo dynamické cestování se spolujezdcem i zavazadly. A pro současné verze, které projevují ještě všestrannější kvality, to platí víc než kdy předtím.

Přehled nejdůležitějších prvků:

 • Přizpůsobení předpisům EU4.
 • Nově navržená koncovka standardního výfuku.
 • Systém ride-by-wire pro lepší ovladatelnost a reakce.
 • Standardně dodávané jízdní režiny „Rain“ a „Road“.
 • Jízdní režim „Dynamic“ pro sportovnější styl jízdy jako tovární volitelná výbava.
 • Přístrojový panel s novými přístroji, kontrolkou řízení motoru a displejem jízdního režimu.
 • Větrný štítek s pískovaným označením modelu (F 800 GT).
 • Nové označení modelu v galvanizovaném vzhledu (F 800 GT).
 • Nová atraktivní barevná provedení:

F 800 R: nemetalická barva Racing Red, metalická barva Blackstorm, BMW Motorsport (nemetalická Lightwhite/modrá metalická Lupine/červená nemetalická Racing)

F 800 GT: metalická matná modrá Gravity, nemetalická barva Lightwhite, metalická barva Blackstorm

 • Nové prvky tovární volitelné výbavy jako zvýšená řídítka (F 800 R) a kola „Design Option“ (F 800 R).
 • Nové originální příslušenství BMW Motorrad, například sportovní tlumič HP.

Úpravy pro předpisy EU4, elektronický plyn ride-by-wire pro ještě lepší odezvu a další jízdní režimy.
Pohonnou jednotkou pro oba modely zůstává dvouválcový, vodou chlazený řadový motor s vysokým točivým momentem o objemu 798 cm3. Nabízí výkon 66 kW/90 k v 8000 1/min. Zatímco sportovní roadster F 800 R využívá pro přenos síly řetěz, který je v tomto segmentu typickým řešením, F 800 GT využívá špičkového řešení v podobě bezúdržbového ozubeného řemenu se zpřevodováním vhodným pro delší cesty.

Oba motocykly byly přizpůsobeny novým předpisům EU4 pro modelový rok 2017. Typickým vnějším znakem je přepracovaná koncovka nerezového výfuku. Jako součást úprav byl nově navržen i sportovní tlumič HP od firmy Akrapovič, který je dostupný jako součást nabídky Originálního příslušenství BMW Motorrad.

Elektronický plyn ride-by-wire nyní přenáší povely řidiče ze senzoru v rukojeti řídítek do řídicí jednotky motoru, a tím i ke škrticí klapce. Výsledkem je ještě preciznější ovládání a lepší odezva na plyn. Tento systém také umožnil doplnění nových jízdních režimů „Rain“ a „Road“ pro jízdu na vlhkých či suchých površích, stejně jako režim „Dynamic“, který je vhodný pro sportovnější styl jízdy a nabízí se jako tovární volitelná výbava.

Přístroje s novými ukazateli a ještě více informacemi.
Nové modely F 800 R i F 800 GT mají přístrojový panel sestávající ze dvou analogových ukazatelů pro rychloměr a otáčkoměr a z multifunkčního displeje. Pro modelový rok 2017 přibyla takzvaná kontrolka MIL, neboli ukazatel poruchy, v souladu s požadavky EU4. Nově navrženy byly také snáze čitelné přístroje a displej, který byl rozšířen, aby pojal více informací.

Vylepšený charakter díky propracovaným barevným schématům.
Nové barevné varianty dávají modelům F 800 R a F 800 GT výraznější, osobitější vzhled.

Metalický lak Blackstorm zdůrazňuje maskulinní stránku nového F 800 R, zatímco nemetalická červená Racing podtrhuje progresivní, dynamický charakter roadsteru. Barvy BMW Motorsport – nemetalická Lightwhite/metalická modrá Lupine/nemetalická červená Racing dávají jasně najevo sportovní ambice F 800 R. Na přání nabízená kola „Design Option“ kombinují lak v barvách BMW Motorsport a dekorativní červenou linku kolem okraje ráfku.

V nemetalické barvě Lightwhite je nová F 800 GT působivě atletická a dynamická, zatímco modrý lak Gravity jí dává silný, svalnatý vzhled. Naproti tomu v barevné kombinaci černá Blackstorm se šedými dekorativními povrchy na bočních panelech a zadních bočních sekcích získává zvláště vytříbený charakter. Vysokou kvalitu modelu F 800 GT podtrhuje označení nového modelu v horní části bočních panelů, které se zde objevuje jako plastický emblém v galvanizované povrchové úpravě. Nový je též větrný štítek s vypískovaným označením F 800 GT, jež pomáhá dát najevo propracovanější a dospělejší vzhled.

Rozšířená nabídka výbavy na přání.
Pro novou F 800 R jsou v rámci tovární volitelné výbavy k dispozici nová, zvýšená řídítka, která splní požadavky jezdců na uvolněnější pozici v sedle. Spolu s nízkým sedlem také mohou nabídnout ergonomickou alternativu pro jezdce menšího vzrůstu.

Nová F 800 R s koly „Design Option“, jež jsou tovární výbavou dodávanou na přání, bude zvláště přitažlivá pro ty, kteří preferují motocykly s působivým sportovním vzhledem. Sportovní, dynamický charakter nového roadsteru zdůrazňuje dekorativní červená linka kolem okraje kola, stylem velmi podobná designu superbiku BMW S 1000 RR.

Nové Originální příslušenství BMW Motorrad pro ještě výraznější individuální styl.
Díky neustále se rozšiřující nabídce Originálního příslušenství BMW Motorrad neexistují téměř žádné limity toho, kam až lze zajít v individualizaci motocyklu BMW. Tato řada byla nyní rozšířena o celou škálu atraktivních komponentů pro modely F 800 R a F 800 GT. Například nově navržený tlumič výfuku HP, který je dostupný pro modely F 800 R i F 800 GT, nabízí nejen působivý, hrdelní zvuk, ale také velmi sportovní design. Koncovka vyrobená z uhlíkových vláken mu přitom dodává typický nádech technicistního stylu.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit