Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Motorrad představuje Concept ConnectedRide. Další pokrok v konektivitě motocyklů zvyšuje bezpečnost a komfort.

V profesní i privátní sféře stále stoupá úroveň digitalizace. Automobilový průmysl není výjimkou, ba právě naopak, přináší v tomto ohledu mnoho inovací. Automobily BMW jsou již nyní vybaveny individuálně navrženými digitálními službami, které jsou přítomné třeba díky aplikaci BMW Connected. Tento osobní asistent pomáhá řidiči s tím, aby například nezmeškal naplánované schůzky.

BMW Motorrad
·
Brands
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~79,98 KB)
  
Photos(4x, ~14,8 MB)

V profesní i privátní sféře stále stoupá úroveň digitalizace. Automobilový průmysl není výjimkou, ba právě naopak, přináší v tomto ohledu mnoho inovací. Automobily BMW jsou již nyní vybaveny individuálně navrženými digitálními službami, které jsou přítomné třeba díky aplikaci BMW Connected. Tento osobní asistent pomáhá řidiči s tím, aby například nezmeškal naplánované schůzky.

BMW Motorrad představilo program BMW ConnectedRide, který demonstruje široké možnosti asistence jezdcům založené na komunikaci mezi vozidly, již v roce 2009.

BMW Motorrad představuje ConnectedRide s novými možnostmi integrace mobilních telefonů, který je dalším krokem v motocyklové konektivitě.
Na výstavě EICMA představuje BMW Motorrad další milník v motocyklové konektivitě: TFT přístrojový panel s připojením mobilního telefonu, který se může v budoucnu stát standardem u BMW Motorrad. Již od okamžiku, kdy vzrostla poptávka po konektivitě také v oblasti motocyklů, začalo BMW Motorrad spolupracovat se společností Robert Bosch GmbH.

Stephan Schaller, prezident BMW Motorrad, k tomu říká: „Konektivita a dostupnost digitálních služeb je i pro motocyklisty stále důležitější. Z tohoto důvodu hodláme rozšířit svou nabídku v této oblasti. V budoucnu proto budeme nabízet služby, které dále umocní zážitky související s motocykly. Nové aplikace a funkce vzniklé propojením chytrých telefonů a odpovídajících serverů nabízejí zcela nové a široké spektrum možností pro inteligentní propojení. Díky tomu bude jízda na motocyklu ještě více vzrušující, komfortnější a současně i bezpečnější.“

Zásluhou synergického propojení s automobilovou divizí BMW mohlo BMW Motorrad urychlit uvedení nových služeb na trh. Z toho důvodu bylo možné na motocykly adaptovat takové technologie, jako jsou TFT displeje, ECALL, WiFi, případně komunikace V2x.

Stejně jako je tomu u automobilů BMW, také motocykly BMW nabídnou v budoucnu více možností konektivity s průběžně aktualizovanými systémy v podobě navigací a chytrých telefonů.

Premiéra na EICMA 2016: TFT přístrojový panel propojující motocykl, přilbu a chytrý telefon.
Na výstavě EICMA představuje BMW Motorrad barevný TFT digitální panel, který ukazuje možnosti vyplývající z propojení mezi přístroji, jezdcovou přilbou a chytrým telefonem. Celek se označuje jako BMW Motorrad ConnectedRide.

Kromě informací přímo souvisejících s jízdou (rychlost, otáčky atd.) lze na displeji zobrazovat také informace navigace, telefonu či zábavního systému. Jejich obsluha se provádí bezpečně a komfortně multifunkčním ovladačem. Přilba BMW System 7, vybavená mikrofonem a reproduktory, umožňuje řidiči přijímat například akustické povely navigace, telefonní hovory nebo hudbu.

Inteligentní konektivita pro rychlou pomoc v případě nehody nebo krizové situace.
V letošním roce BMW Motorrad vůbec poprvé ve světě motocyklů uvedlo systém tísňového volání ECALL. Volitelná výbava „Intelligent Emergency Call“ zajistí rychlejší pomoc v případě nehody nebo jiných krizových situací. Systém bude k dispozici jako doplněk od začátku roku 2017. V případě nouzové situace nebo při nehodě se inteligentní tísňové volání aktivuje manuálně nebo automaticky, přenese důležitá data z motocyklu a současně uvede přesné souřadnice místa. Díky tomu dokáže kvalifikovaný personál telefonického centra BMW rychleji a kvalitněji zasáhnout.

Nejmodernější technologie propojují komunitu BMW Motorrad.
Dalším krokem v motocyklové konektivitě je integrace komunity jezdců na motocyklu prostřednictvím strategického partnerství s technologickým startupem Rever. Od roku 2015 uživatelé služby Rever ve 199 zemích absolvovali miliony kilometrů na svých motocyklech a zaznamenali své trasy. S pomocí aplikace a webové stránky Rever tak mohou jezdci objevovat a poznávat nejlepší silnice světa a vytvářet si z nich vlastní trasy, vkládat své cesty a sdílet své zkušenosti na sociálních sítích. Tímto způsobem bude moci BMW Motorrad rozšířit a dále optimalizovat svůj přímý kontakt s cílovou skupinou zákazníků.

BMW Motorrad zajistí těsnou a automatickou integraci existujícího digitálního světa jednotlivých zákazníků do motocyklu, a tím i rychlejší rozšíření této služby. V budoucnu se očekává další propojení i zásluhou již existujících systémů DriveNow a ChargeNow, které jdou až za hranice samotného motocyklu a dovolují vše propojit v rámci jedné integrované digitální domácnosti.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit