Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Motorrad představuje nové K 1600 GTL. Luxusní a výkonný cestovní motocykl byl dále vyladěn a optimalizován.

S bezkonkurenční hladkostí chodu, nenapodobitelným zvukem a špičkovou silou řadového šestiválce o výkonu 118 kW (160 k) nabízelo bohatě vybavené BMW K 1600 GTL již ve své stávající podobě nesrovnatelné zážitky z jízdy. U vylepšené verze se značce BMW Motorrad podařilo luxusní a výkonný motocykl dále zdokonalit.

BMW Motorrad
·
Brands
·
Řada K
·
K 1600 GTL
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~91,61 KB)
  
Photos(35x, ~163,56 MB)

S bezkonkurenční hladkostí chodu, nenapodobitelným zvukem a špičkovou silou řadového šestiválce o výkonu 118 kW (160 k) nabízelo bohatě vybavené BMW K 1600 GTL již ve své stávající podobě nesrovnatelné zážitky z jízdy. U vylepšené verze se značce BMW Motorrad podařilo luxusní a výkonný motocykl dále zdokonalit.

Přehled nejdůležitějších prvků.

 • Přizpůsobení emisním předpisům EU4.
 • Šestiválcový řadový motor s novými katalyzátory a daty řídicí jednotky upravenými podle emisních předpisů EU4. Výkon 118 kW (160 k) v 7750 1/min a maximální točivý moment 175 Nm v 5250 1/min.
 • Výraznější vzhled.
 • Optimalizovaná ochrana před větrem díky zvětšeným větrným deflektorům i větrnému štítku a zásluhou posunutí bočních částí kapotáže dále vzad.
 • Uvolněná, vzpřímená pozice jezdce s řídítky posunutými dále vzad (ve srovnání s K 1600 GT) a níže umístěnými opěrkami pro nohy.
 • Standardně dodávaná horní schránka s komfortní opěrkou zad.
 • Elektronický podvozek Dynamic ESA se standardně dodávanými adaptivními tlumiči.
 • Couvací asistent pro ještě snadnější manévrování jako tovární volitelná výbava.
 • Systém Shift Assistant Pro umožňuje řazení nahoru i dolů bez použití spojky. Dostupný jako tovární volitelná výbava.
 • Systém Intelligent Emergency Call jako součást tovární volitelné výbavy zajistí rychlou pomoc v případě nehody nebo nouzové situace (v současnosti k dispozici jen na evropských trzích, kde je dostupný systém Connected Drive).
 • Nové atraktivní barevné kombinace

- nemetalická barva Lightwhite

- metalická barva Thundergrey

- K 1600 GTL Elegance: metalická Ebony/metalická Blackstorm

 • Bohatá standardní výbava (ABS Pro, dynamická kontrola trakce DTC, xenonový světlomet, vyhřívání sedla a řídítek, multifunkční ovladač, tři jízdní režimy, tempomat atd.).
 • Široká nabídka oblíbených prvků volitelné výbavy (adaptivní světlomet, světlo pro denní svícení, bezklíčový start, asistent rozjezdu do kopce, centrální zamykání, kovaná kola, atd.).
 • Nové i osvědčené prvky Originálního příslušenství BMW Motorrad, jako jsou komfortní stupačky pro spolujezdce, doplňkové brzdové světlo ve schránce na zavazadla, sportovní tlumič HP, chromované díly, ochranný rám, atd.

Atraktivnější design, vylepšená ochrana před větrem a deštěm i optimalizovaná ergonomie pro ještě větší komfort cestování.
Vzhled nového modelu K 1600 GTL je zvláště působivý díky ještě elegantnějším a dynamičtějším liniím. Například boční panely byly přepracovány od zvětšených a efektivnějších větrných deflektorů níže a byly protaženy dále dozadu. Tím nabízejí lepší ochranu před větrem a deštěm. Jsou to také větrné deflektory, které poskytují efektivnější ochranu rukou jezdce. Rovněž obě zrcátka mají nový design a zvětšenou prosklenou plochu s asférickou sekcí, která zlepšuje výhled na provoz za motocyklem. Emblém a označení modelu jsou provedeny ve vysoce kvalitním chromu.

Přepracovány byly také chrániče nohou a schránky na zavazadla po levé i pravé straně spodní části motoru (nyní dodávané jako standard).
Optimální použitelnost pro dlouhé cesty zaručuje standardně dodávaná horní schránka vybavená opěrkou zad, která spolujezdci umožňuje pohodlně se opřít a relaxovat při dlouhých jízdách.

Elektronický podvozek Dynamic ESA s adaptivními tlumiči jako součást standardní výbavy.
Se standardně dodávaným elektronicky řízeným podvozkem Dynamic ESA, který nabízí možnost volby mezi režimy „Road“ a „Dynamic“, otevírá K 1600 GTL zcela novou dimenzi jízdního komfortu, stability a dynamiky, která zaručuje jedinečné zážitky z jízdy.

Ve standardním nastavení „Road“ je řízení tlumičů zcela automatické a nabízí tu nejvyšší úroveň komfortu a trakce na téměř jakémkoliv povrchu. V závislosti na preferencích jezdce lze předpětí pružin jediným stiskem tlačítka přizpůsobit zátěži, a to nezávisle na tlumičích. Stejně tak může jezdec stiskem tlačítka – pohodlně umístěného na řídítkách, aby ho bylo možné ovládat za jízdy – přepínat charakteristiky tlumení do režimu „Dynamic“, a zvolit tak celkově tužší nastavení.

Nový asistent couvání pro pohodlné manévrování.
Nové K 1600 GTL splňuje požadavky na luxusní cestovní motocykl i při manévrování. Funkci asistenta couvání lze pohodlně aktivovat stisknutím tlačítka na panelu levého řídítka. Samotný pohyb se iniciuje stisknutím tlačítka startéru.

Systém Shift Assistant Pro pro řazení nahoru i dolů bez použití spojky.
Shift Assistant Pro je k dispozici jako součást tovární volitelné výbavy a umožňuje jezdci pohodlně řadit nahoru i dolů bez aktivace spojky nebo uvolnění rukojeti plynu; lze ho využít pro většinu ovládání řazení.

Systém Intelligent Emergency Call, dostupný jako prvek tovární volitelné výbavy, zajistí rychlou pomoc v případě nehody nebo nouzové situace.
Nejrychlejší možná pomoc v případě nehody, nouzové situace či nebezpečí může zachránit lidské životy – a zvláště důležité je to pro motocyklisty. Z toho důvodu je možné model K 1600 GTL vybavit systémem tísňového volání „Intelligent Emergency Call“, který je součástí tovární volitelné výbavy.

Tento prvek bude představen na celé řadě evropských trhů v roce 2018. Systém bude dostupný jen na trzích, kde je k dispozici systém ConnectedDrive.

Komfortní opěrky nohou a exkluzivní kovaná kola jako součást individualizace.
Široká nabídka originálního příslušenství BMW Motorrad a prvků tovární volitelné výbavy zaručuje, že K 1600 GTL dokáže splnit každé přání zákazníka. Nové úchyty pro opěrky nohou nyní umožňují montáž komfortních podnožek pro spolujezdce. Nově navržená kovaná kola s jedenácti paprsky jsou součástí tovární volitelné výbavy a zdůrazňují exkluzivitu K 1600 GTL.

Tři exkluzivní varianty od „Sport“ po „Elegance“.
Nové K 1600 GTL je dodáváno v trojici nových barevných variant: nemetalická Lightwhite, metalická Thundergrey a metalická Ebony/metalická Blackstorm.

V kombinaci s motorem v metalické barvě Platinum a rámem a kontrastními díly v matné metalické povrchové úpravě Monolith zdůrazňuje barva Lightwhite plynulé proporce a emotivní design modelu K 1600 GTL.

Naproti tomu barva Thundergrey dává GTL klasický nadčasový vzhled.

K 1600 GTL Elegance v barevném provedení metalická Ebony/metalická Blackstorm zdůrazňuje vytříbenost a exkluzivitu. Speciální chromované prvky na předních blatnících a větrných deflektorech dotvářejí propracovaný a luxusní vzhled.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit