Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Group na veletrhu CES 2017 v Las Vegas. BMW HoloActive Touch: inovativní koncept ovládání interiéru budoucnosti.

Díky výběru úchvatných konceptů a revolučních technologií představí BMW Group v rámci veletrhu Consumer Electronics Show (CES) 2017 v Las Vegas náhled do interiérů automobilů budoucnosti. Svou premiéru zde bude mít například systém BMW HoloActive Touch. Inovativní rozhraní mezi řidičem a vozidlem funguje jako virtuální dotyková obrazovka.

BMW
·
Brands
·
BMW i
·
Technologie
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~66,03 KB)
  
Photos(1x, ~3,72 MB)

Mnichov/Las Vegas. Díky výběru úchvatných konceptů a revolučních technologií představí BMW Group v rámci veletrhu Consumer Electronics Show (CES) 2017 v Las Vegas náhled do interiérů automobilů budoucnosti. Svou premiéru zde bude mít například systém BMW HoloActive Touch. Inovativní rozhraní mezi řidičem a vozidlem funguje jako virtuální dotyková obrazovka; v prostoru volně se pohybující displeje se ovládají jednoduchými gesty a příkazy se potvrzují něčím, co řidič vnímá jako hmatovou zpětnou vazbu. BMW HoloActive Touch je součástí studie BMW i Inside Future, která účastníkům výstavy CES, konané 5. až 8. ledna 2017, nabídne představu o zážitku z mobility, kterou budou nabízet neustále připojené autonomní automobily budoucnosti.

Koncept BMW HoloActive Touch spojuje výhody BMW Head-Up Displeje, ovládání gesty a přímého ovládání obrazovky dotykem. K tomu ovšem nabízí něco navíc. Celek pak utváří zcela jedinečnou formu uživatelského rozhraní. Jednotlivé funkce lze poprvé ovládat bez jakéhokoliv fyzického kontaktu s materiály, ale přesto technologie stále umožňuje viditelnou a hmatatelnou interakci mezi řidičem a vozidlem, známou z běžných dotykových displejů. Technologie BMW HoloActive Touch současně uživatelům poskytuje přístup k široké škále služeb BMW Connected. Důslednou integraci osobního digitálního mobilního společníka do automobilu ještě zřetelněji vyzdvihuje extrémně intuitivní ovládání.

BMW už na minulých ročnících veletrhu CES dokázalo v oblasti průkopnických vylepšení displejů a ovládacích konceptů ustavit rekordy. Již v roce 2015 zde představilo technologii BMW ovládání gesty, která je nyní dostupná nejen v BMW řady 7, ale i v novém BMW řady 5. Systém AirTouch, prezentovaný v rámci CES v roce 2016, posunul výzvu ještě o krok dál; zde uživatel využívá jednoduchá gesta, prováděná otevřenou rukou, k aktivaci ovládacích tlačítek na velkém panoramatickém displeji v palubní desce, a to zcela bez nutnosti dotyku ovládacího rozhraní.

Technologie BMW HoloActive Touch posunuje ovládání těchto funkcí a interakci s vozem na další úroveň. Stejně jako u Head-Up Displeje je obraz plně barevného displeje promítán chytrým použitím odrazů – zde ale není projektován na čelní sklo, nýbrž se vznáší volně v prostoru. Umí zobrazovat různorodá ovládací tlačítka a je viditelný v oblasti středové části palubní desky, tedy šikmo vpředu od řidiče za volantem. Pohyby řidičovy ruky v tomto ergonomicky vhodném prostoru zaznamenává kamera, která konkrétně zjišťuje pozici konečků prstů. Jakmile se špička prstu dotkne jednoho z povrchů virtuálního ovladače, vydaný signál aktivuje relevantní funkci.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit