Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Crowdsourcing pro automatizované řízení: BMW Group a Mobileye se domluvily na generování nového typu údajů.

Další krok v rámci komplexního a systematického směřování k autonomnímu řízení motorových vozidel +++ Přední mapovací a lokalizační služba HERE bude využívat přenos anonymizovaných dat

Společnost
·
Korporátní finance, fakta a čísla
·
Technologie

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~75,66 KB)

Jeruzalém, Mnichov. Společnosti BMW Group a Mobileye (NYSE: MBLY) oznámily podepsání dohody o zavedení technologie k vytváření údajů Mobileye Road Experience Management (REM™) do nových modelů BMW Group, které se dostanou na trh v roce 2018. Tato dohoda týkající se využití crowdsourcingu při sběru dat v reálném čase z vozidel vybavených kamerovou technologií Advanced Driver Assist System (ADAS) je klíčová pro umožnění autonomního řízení díky nejnovějšímu typu map s vysokým rozlišením (HD), s nimiž bude řízení automobilu pro uživatele bezpečnější a efektivnější.

Dohoda byla uzavřena s ohledem na komplexnost a spolupráci v rámci odvětví s cílem dále propagovat automatizované řízení bezpečným způsobem. Údaje ze senzorů vozidel BMW Group bude možné sloučit s údaji jiných výrobců vozidel, čímž vznikne větší databáze pro systém Mobileye Global roadbook (GLRB™) na podporu a rychlou aktualizaci HD map s možností vysoce přesné lokalizace. Autonomní vozidla budou vyžadovat HD mapy, které dokáží téměř okamžitě identifikovat změny v prostředí, ve velmi krátkém čase je zpracovat a následně zobrazit reálné informace.

Kamery umožňující sběr anonymizovaných dat z celého vozového parku fungují jako inteligentní jednotky, které pomocí procesorů a softwaru Mobileye EyeQ® dokáží identifikovat cenné informace, jež jsou následně odesílány do cloudu ve vysoce komprimované podobě (10 kilobajtů na kilometr). Pomocí těchto údajů lze přidat dynamickou vrstvu do současných i budoucích navigačních map, což zákazníkům BMW Group umožní přístup opravdu v reálném čase k informacím o hustotě provozu, možných rizicích na cestě, povětrnostních podmínkách, možnostech parkování a k jiným užitečným údajům.

V rámci podpory rychlého vytváření a aktualizování HD map budou BMW Group a Mobileye odesílat anonymizované údaje do systému HERE, přední mapovací a lokalizační služby. Systém HERE bude pomocí těchto údajů a informací v reálném čase aktualizovat HERE HD Live Map, což je cloudová služba společnosti HERE pro částečně, vysoce a plně automatizovaná vozidla, a vylepšovat svou platformu Open Location Platform, zaručující přesný popis reálného světa tak, jak se právě mění. Mobileye a HERE již dříve oznámily svůj záměr integrovat data získaná prostřednictvím technologie REM™ jako novou vrstvu v HERE HD Live Map. BMW Group vždy zdůrazňovala, že je otevřená spolupráci s novými partnery, ať už OEM, nebo jinými třetími stranami.

Dnešní dohoda zdůrazňuje systematický a komplexní přístup BMW Group ke spolupráci v rámci automatizovaného řízení vozidel. Tento přístup mimo jiné zahrnuje spolupráci s HERE, jakož i spolupráci se společnostmi Intel a Mobileye, jejímž výsledkem bude zavedení vysoce automatizovaného řízení do ulic do roku 2021 s modelem BMW iNEXT. Kromě svých znalostí v oblasti automobilové bezpečnosti a softwarových standardů, jakož i ovládání pohybu, BMW Group přispívá svými špičkovými poznatky z oblasti integrace end-to-end systémů, které jsou důležité při vývoji průlomových technologií, jako je autonomní řízení, a jejich zavádění do sériové výroby.

„Toto oznámení prokazuje, že naše partnerství přináší rychlé inovace na trh, aby zákazníkům umožnily profitovat z nejnovějších technologií,“ říká Klaus Fröhlich, člen představenstva BMW AG odpovědný za vývoj. „Na strategické úrovni tato zpráva jasně ukazuje, jak spolupráce s Mobileye využívá naše investice do systému HERE. Data z vozů BMW v budoucnu obohatí mapy a zvýší kvalitu služeb pro všechny. Kromě toho tato spolupráce představuje i významný krok k uvedení modelu BMW iNEXT s funkcemi vysoce automatizovaného řízení v roce 2021, a také k vytvoření předního ekosystému na platformě HERE Open Location Platform, využívajícího hromadná data z milionů vozů po celém světě.“

„Vítáme příležitost učinit tento další krok v našem vztahu se společností BMW Group,“ uvedl prof. Amnon Shashua, předseda a technický ředitel Mobileye. „Kamerové systémy ADAS už dnes dělají cesty bezpečnějšími. Global roadbook je iniciativa podporující využívání údajů z těchto kamer na vytvoření map s vysokým rozlišením, díky nimž nová generace autonomní jízdy stanoví standard v tomto odvětví.“

O společnosti Mobileye.
Mobileye N.V. je světovým lídrem ve vývoji počítačového zpracování obrazu a strojového učení, analýzy dat, lokalizace a mapování v pokrokových asistenčních systémech a technologiích pro autonomní řízení. Díky naší technologii jsou řidiči na cestách více chráněni, snižuje se riziko dopravní nehody, tato technologie zachraňuje životy a má potenciál revolučně změnit řízení automobilu pomocí autonomního řízení. Naše vlastní softwarové algoritmy a čipy EyeQ® provádějí podrobnou interpretaci vizuálního pole s cílem předvídat možné kolize s jinými vozidly, chodci, cyklisty, zvířaty či jinými překážkami. Produkty Mobileye také dokáží detekovat silniční značení, jako například jízdní pruhy, okraje cest, bariéry a podobné prvky, identifikovat a číst dopravní značky, přikázané směry jízdy a semafory, vytvářet roadbook™ lokalizovaných průjezdních silnic a vizuálních orientačních bodů pomocí REM™ a zajišťovat mapování pro potřeby autonomního řízení. Naše produkty jsou nebo budou integrovány do vozidel od více než 25 globálních výrobců. Naše produkty jsou k dispozici také na trhu s náhradními díly.

Article Offline Attachments.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

ANNUAL GENERAL MEETING 2018.

Munich, 17. May. Here you can see the transmission of the Annual General Meeting of BMW AG.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Technické údaje nového BMW X2, platné od 03/2018.
Fri Mar 02 08:20:00 CET 2018
F39
X2
Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit