Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nové BMW X3 prošlo zimními zkouškami.

Dynamické testování probíhá v extrémních podmínkách severního Švédska.

G01
·
BMW
·
X3
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~67,99 KB)
  
Photos(19x, ~80,35 MB)
  
Videos(1x, ~297,61 MB)

Mnichov/Arjeplog. Mezi hlavní charakteristiky automobilů BMW patří kromě jiného jízdní dynamika a spolehlivost. Aby vozy BMW fungovaly za všech podmínek a zákazník si mohl užívat neomezenou a pro značku charakteristickou radost z jízdy kdykoliv má náladu, investuje BMW hodně času a know-how nejen do samotné konstrukce nových automobilů, ale i do jejich testování. O mnoho dříve, než se nový model dostane na trh, musí zvládnout jedny z nejnáročnějších testů odolnosti. Mezi ně patří například zkoušky v extrémních klimatických podmínkách – od horkem sálajících vyprahlých pouští až po mrazivé zimní oblasti.

Jemné ladění pro optimální bezpečnost a maximální radost z jízdy.
Rozsáhlé ledové povrchy zamrzlých jezer a odlehlé silnice pokryté vrstvami sněhu navíc nabízejí ideální podmínky pro jemné ladění jednotlivých jízdních režimů – s cílem zajištění maximální úrovně radosti z jízdy při nejvyšší možné míře bezpečnosti. Inženýři mohou díky specifickým podmínkám velmi přesně rozpoznat dynamické chování vozidla a synchronizovat činnost asistenčních systémů jako jsou Dynamic Stability Control (DSC) a Dynamic Traction Control (DTC) a o to pečlivěji nastavit chování automobilu jako celku. Je to právě svědomitá práce na vývoji, která později přináší zákazníkům komplexně naladěný podvozek poskytující radost z jízdy typickou pro BMW.

Ideální předpoklady pro testování BMW X3 v polární oblasti.
V rámci finálních zimních zkoušek dokončil zkušební tým BMW rozsáhlý testovací program v zimním období na severu Švédska. Předprodukční kusy nového BMW X3 musely v krajině kolem malého městečka Arjeplog prokázat svou schopnost zvládat zimu, led a sníh. Arjeplog leží v historické provincii Laponsko sotva 56 kilometrů jižně od polárního kruhu a díky tomu nabízí pro tento typ testování ideální podmínky. Hojná zásoba sněhu a teploty minus 20 stupňů Celsia a méně způsobují, že v okolí zamrzá mnoho jezer. Jejich ohromné plochy poté slouží k důkladnému testování řízení, podvozku a jízdních vlastností či k porovnávání různých odlišných technických řešení a inovací. Technologie inteligentního pohonu všech kol xDrive zajišťuje co možná nejlepší trakci na zledovatělých površích. Navíc díky schopnosti plně variabilní distribuce točivého momentu optimalizuje jízdní agilitu, a tím přispívá k vylepšení jízdní dynamiky a aktivní bezpečnosti.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit