Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nové BMW X3 prošlo zimními zkouškami.

Dynamické testování probíhá v extrémních podmínkách severního Švédska.

G01
·
BMW
·
X3
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~67,99 KB)
  
Photos(19x, ~80,35 MB)
  
Videos(1x, ~297,61 MB)

Mnichov/Arjeplog. Mezi hlavní charakteristiky automobilů BMW patří kromě jiného jízdní dynamika a spolehlivost. Aby vozy BMW fungovaly za všech podmínek a zákazník si mohl užívat neomezenou a pro značku charakteristickou radost z jízdy kdykoliv má náladu, investuje BMW hodně času a know-how nejen do samotné konstrukce nových automobilů, ale i do jejich testování. O mnoho dříve, než se nový model dostane na trh, musí zvládnout jedny z nejnáročnějších testů odolnosti. Mezi ně patří například zkoušky v extrémních klimatických podmínkách – od horkem sálajících vyprahlých pouští až po mrazivé zimní oblasti.

Jemné ladění pro optimální bezpečnost a maximální radost z jízdy.
Rozsáhlé ledové povrchy zamrzlých jezer a odlehlé silnice pokryté vrstvami sněhu navíc nabízejí ideální podmínky pro jemné ladění jednotlivých jízdních režimů – s cílem zajištění maximální úrovně radosti z jízdy při nejvyšší možné míře bezpečnosti. Inženýři mohou díky specifickým podmínkám velmi přesně rozpoznat dynamické chování vozidla a synchronizovat činnost asistenčních systémů jako jsou Dynamic Stability Control (DSC) a Dynamic Traction Control (DTC) a o to pečlivěji nastavit chování automobilu jako celku. Je to právě svědomitá práce na vývoji, která později přináší zákazníkům komplexně naladěný podvozek poskytující radost z jízdy typickou pro BMW.

Ideální předpoklady pro testování BMW X3 v polární oblasti.
V rámci finálních zimních zkoušek dokončil zkušební tým BMW rozsáhlý testovací program v zimním období na severu Švédska. Předprodukční kusy nového BMW X3 musely v krajině kolem malého městečka Arjeplog prokázat svou schopnost zvládat zimu, led a sníh. Arjeplog leží v historické provincii Laponsko sotva 56 kilometrů jižně od polárního kruhu a díky tomu nabízí pro tento typ testování ideální podmínky. Hojná zásoba sněhu a teploty minus 20 stupňů Celsia a méně způsobují, že v okolí zamrzá mnoho jezer. Jejich ohromné plochy poté slouží k důkladnému testování řízení, podvozku a jízdních vlastností či k porovnávání různých odlišných technických řešení a inovací. Technologie inteligentního pohonu všech kol xDrive zajišťuje co možná nejlepší trakci na zledovatělých površích. Navíc díky schopnosti plně variabilní distribuce točivého momentu optimalizuje jízdní agilitu, a tím přispívá k vylepšení jízdní dynamiky a aktivní bezpečnosti.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

LIVE - AUTO CHINA 2018.

Beijing, 25. April 2018.
10:00 CST / 04:00 CEST.
Here you can see the full-length transmission of the BMW Group press conference.

 

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Technické údaje nového BMW X2, platné od 03/2018.
Fri Mar 02 08:20:00 CET 2018
F39
X2
Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit