Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

MINI LIVING – Breathe. MINI představuje na výstavě Salone del Mobile 2017 vizionářský koncept bydlení.

MINI spojilo své síly s newyorskými architekty ze studia SO-IL a na letošní výstavě Salone del Mobile v Milánu odhaluje instalaci MINI LIVING – Breathe. MINI LIVING – Breathe je progresivní interpretací městského bydlení s minimálními nároky na zdroje a fyzické úsilí. Instalace zpochybňuje konvenční představy o bydlení a ukazuje, jak může architektura kreativně reagovat na stále se zmenšující prostor k bydlení a omezené zdroje v městských oblastech.

MINI
·
Brands
·
Lifestyle
·
Lifestyle akce
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~187,99 KB)
  
Photos(2x, ~4,17 MB)

Mnichov/Milán. MINI spojilo své síly s newyorskými architekty ze studia SO-IL a na letošní výstavě Salone del Mobile v Milánu odhaluje instalaci MINI LIVING – Breathe. MINI LIVING – Breathe je progresivní interpretací městského bydlení s minimálními nároky na zdroje a fyzické úsilí. Instalace zpochybňuje konvenční představy o bydlení a ukazuje, jak může architektura kreativně reagovat na stále se zmenšující prostor k bydlení a omezené zdroje v městských oblastech.

Tato instalace představuje v souladu s dodržováním principů MINI „Kreativní využití prostoru“ a „Minimální ekologická stopa“ atraktivní obytný prostor až pro tři osoby na pět metrů širokém a deset metrů vysokém prostoru. MINI LIVING – Breathe se současně zaměřuje na myšlenku „aktivního prožití“, v tomto případě prostřednictvím povědomí o životním prostředí. Tento koncept vidí domov jako aktivní ekosystém, který může mít pozitivní vliv na okolní prostředí – zde vyjádřený prostřednictvím inteligentního využívání zdrojů potřebných k životu, například vzduchu, vody a světla. Průhledný a flexibilní vnější plášť filtruje vzduch a zaplavuje instalaci přírodním světlem, a zajišťuje tak prosvětlené a příjemné vnitřní prostředí. Navíc střešní zahrádka osázená odolnými, kyslík produkujícími rostlinami svou měrou přispívá ke zlepšování kvality ovzduší a okolního mikroklimatu. Inteligentní konstrukce střechy také shromažďuje dešťovou vodu pro pozdější využití. Základní struktura instalace se vyznačuje opakovaně zužitkovatelnými, ekologickými a recyklovatelnými materiály a uzavírá promyšlený všestranný koncept použitých materiálů.

Breathe je třetí instalací, jež byla vytvořena jako součást MINI LIVING – kreativní a nápady sdílející iniciativy, kterou MINI odstartovalo v roce 2016 a jejímž hlavním tématem jsou architektonická řešení budoucích městských prostorů k bydlení. V loňském roce MINI LIVING představilo vizionářské koncepty pro sdílené bydlení/životní styl/práci v městských oblastech v podobě instalací MINI LIVING – Do Disturb (v Miláně) a MINI LIVING – Forests (na londýnském festivalu designu).

Návštěvníci výstavy Salone del Mobile, konané na adrese Via Tortona 32 v italském Miláně, mohou instalaci spatřit ve dnech 4. až 9. dubna 2017 včetně. Designová a výzkumná platforma A/D/O z newyorského Brooklynu si pro výstavu Salone připravila doprovodný program.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

LIVE - AUTO CHINA 2018.

Beijing, 25. April 2018.
10:00 CST / 04:00 CEST.
Here you can see the full-length transmission of the BMW Group press conference.

 

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Technické údaje nového BMW X2, platné od 03/2018.
Fri Mar 02 08:20:00 CET 2018
F39
X2
Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit