Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Příslušenství BMW M Performance pro nové BMW řady 5 Touring.

U druhé karosářské verze nového BMW řady 5 lze opět pozvednout pověstnou radost z jízdy na úroveň intenzivních zážitků ze světa závodních vozů pomocí specifického příslušenství určeného pro motor, podvozek, aerodynamiku a interiér.

G31
·
Touring
·
Řada 5
·
BMW
·
Příslušenství
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~100,5 KB)
  
Photos(4x, ~15,59 MB)

Mnichov. Inteligentní praktičnost je silnou stránkou nového BMW řady 5 Touring. Ovšem ať už při každodenním využití, nebo na dlouhých cestách, BMW řady 5 Touring vyniká nejen svým komfortem a univerzálností, ale také mimořádnými jízdními vlastnostmi, pramenícími z optimalizovaného motoru a podvozku. Tento sportovní charakter lze účinně vyzdvihnout příslušenstvím BMW M Performance, dostupným od uvedení nového BMW řady 5 Touring na trh. Tyto prvky výbavy nezaručují pouze individuální zlepšení agility a dynamických výkonů, ale také charakteristický sportovní vzhled. Nové BMW řady 5 Touring s díly M Performance si svou světovou premiéru odbylo na letošním autosalonu v Ženevě.

Sady BMW M Performance pro zvýšení výkonu motorů zásluhou technologické kompetence nabízejí přesně nadávkované zvýšení výkonu pro konkrétní motor, zlepšují jízdní dynamiku a současně podle zkušebního cyklu EU nedochází ke zvýšení spotřeby paliva a produkce emisí. Kity BMW Power a BMW Sound jsou nabízeny pro zážehový šestiválcový model BMW 540i xDrive Touring (kombinovaná spotřeba paliva: 7,7–7,3 l/100 km, kombinované emise CO2: 177–176 g/km), v jehož případě zvyšují výkon na 256 kW/360 k a točivý moment o 50 Nm na 500 Nm. Také optimalizují odezvu motoru na sešlápnutí plynového pedálu a nástup výkonu. A co víc, díky dokonale sladěnému koncovému tlumiči výfuku je energický nástup výkonu podpořen výrazným sportovním zvukovým doprovodem.

Výfukový systém BMW M Performance je dostupný také jako samostatné příslušenství – jak pro BMW 540i xDrive Touring, tak pro BMW 530i Touring (kombinovaná spotřeba paliva: 6,3–5,8 l/100 km; kombinované emise CO2: 143–133 g/km). Výfukový systém BMW M Performance pro vznětové motory je nabízen pro vznětové verze BMW 530d Touring (kombinovaná spotřeba paliva: 5,1–4,7 l/100 km; kombinované emise CO2: 134–124 g/km), BMW 530d xDrive Touring (kombinovaná spotřeba paliva: 5,7–5,3 l/100 km; kombinované emise CO2: 149–139 g/km) a BMW 520d Touring (kombinovaná spotřeba paliva: 4,9–4,5 l/100 km; kombinované emise CO2: 129–119 g/km). Nerezový tlumič výfuku u všech modelů nezajišťuje pouze charakteristický zvuk, ale je také atraktivním detailem zlepšujícím celkový vzhled vozu. Tlumič je v závislosti na typu motoru a výbavě nabízen buď s kulatými koncovkami výfuku, nebo koncovkami ve tvaru lichoběžníku, a to v chromovém nebo karbonovém provedení. Koncovky ve tvaru lichoběžníku jsou dostupné jako samostatně nabízené příslušenství pro všechny modelové varianty nového BMW řady 5 Touring.

Příslušenství z oblasti podvozku optimalizuje schopnost vozu zrychlovat a brzdit a zlepšuje přesnost ovládání v zatáčkách, tím dosahuje dynamických výkonů v pravém stylu BMW M. Sportovní brzdový systém BMW M Performance pro BMW řady 5 Touring nabízí obzvláště vysokou úroveň odolnosti vůči vadnutí, čímž zajišťuje konstantní brzdný účinek dokonce i při velmi dynamické jízdě. Těchto schopností dosahuje pomocí odlehčených kotoučů s vnitřním chlazením a odvrtáváním, spolu s hliníkovými čtyřpístkovými pevnými třmeny vpředu a jednopístkovými plovoucími třmeny vzadu. Červeně lakované brzdové třmeny slouží jako vizuální znamení, že jde o design převzatý ze světa motorsportu. Tyto třmeny obzvláště vyniknou v kombinaci s 20palcovými koly BMW M Performance z lehkých slitin. Tato kola se vyznačují dvouúrovňovými dvojitými paprsky a jsou dostupné v šedé barvě Orbit Grey, nebo ve dvoubarevném provedení. Odlehčená kovaná kola z hliníkových slitin jsou obuta do dojezdových pneumatik s kombinovanými rozměry 245/35 R20 vpředu a 275/30 R20 vzadu.

Jízdní vlastnosti a vzhled nového BMW řady 5 Touring lze vylepšit také prostřednictvím specifických dílů BMW M Performance z oblasti aerodynamiky. Precizně harmonizované komponenty pro exteriér jsou nabízeny jako doplněk k M sportovnímu paketu. Zde nabídka zahrnuje karbonové nástavce předního spoileru a dvoudílný difuzor zadního nárazníku. Spodní část zadního difuzoru je dostupná v ručně vyráběném karbonu, nebo v méně nápadném polyuretanovém provedení, které lze nalakovat podle přání zákazníka. Tato možnost je dostupná také pro matně černé polyuretanové nástavce bočních prahů. Další vizuální zvýraznění nabízejí karbonové BMW M Performance kryty zpětných zrcátek, černá BMW M Performance maska chladiče, černé BMW M Performance příčky v otvorech pro odvětrávání brzd, prahové samolepky s nápisem M Performance a boční pruhy BMW M Performance. 

Mimořádně zajímavým prvkem interiéru je sportovní volant BMW M Performance. Ve vozech s 8stupňovou sportovní převodovkou Steptronic je vybaven páčkami pro manuální volbu rychlostních stupňů. Alcantarový sportovní volant BMW M Performance se stříbrnošedým křížovým stehováním a červenou značkou na pozici 12 hodin je v BMW řady 5 Touring zárukou intenzivního sportovního řízení za všech okolností – nejen na zatáčkovitých okresních silnicích.

Co se volby materiálů, designu a kvality zpracování týče, všechny komponenty jsou vyrobeny podle vysokých standardů BMW Group. A co víc, dodatečná montáž těchto prvků nemá žádný vliv na záruku vztahující se na dané vozidlo. Výrobky BMW M Performance jsou součástí programu Originálního příslušenství BMW, prodávaného a montovaného prostřednictvím dealerské sítě BMW, prodejních poboček BMW a servisních partnerů BMW.

Specifické příslušenství BMW M Performance bude k dispozici spolu s příchodem BMW řady 5 Touring na trh.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

LIVE - AUTO CHINA 2018.

Beijing, 25. April 2018.
10:00 CST / 04:00 CEST.
Here you can see the full-length transmission of the BMW Group press conference.

 

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Technické údaje nového BMW X2, platné od 03/2018.
Fri Mar 02 08:20:00 CET 2018
F39
X2
Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit