Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Příslušenství BMW M Performance pro nové BMW řady 5 Touring.

U druhé karosářské verze nového BMW řady 5 lze opět pozvednout pověstnou radost z jízdy na úroveň intenzivních zážitků ze světa závodních vozů pomocí specifického příslušenství určeného pro motor, podvozek, aerodynamiku a interiér.

G31
·
Touring
·
Řada 5
·
BMW
·
Příslušenství
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~100,5 KB)
  
Photos(4x, ~15,59 MB)

Mnichov. Inteligentní praktičnost je silnou stránkou nového BMW řady 5 Touring. Ovšem ať už při každodenním využití, nebo na dlouhých cestách, BMW řady 5 Touring vyniká nejen svým komfortem a univerzálností, ale také mimořádnými jízdními vlastnostmi, pramenícími z optimalizovaného motoru a podvozku. Tento sportovní charakter lze účinně vyzdvihnout příslušenstvím BMW M Performance, dostupným od uvedení nového BMW řady 5 Touring na trh. Tyto prvky výbavy nezaručují pouze individuální zlepšení agility a dynamických výkonů, ale také charakteristický sportovní vzhled. Nové BMW řady 5 Touring s díly M Performance si svou světovou premiéru odbylo na letošním autosalonu v Ženevě.

Sady BMW M Performance pro zvýšení výkonu motorů zásluhou technologické kompetence nabízejí přesně nadávkované zvýšení výkonu pro konkrétní motor, zlepšují jízdní dynamiku a současně podle zkušebního cyklu EU nedochází ke zvýšení spotřeby paliva a produkce emisí. Kity BMW Power a BMW Sound jsou nabízeny pro zážehový šestiválcový model BMW 540i xDrive Touring (kombinovaná spotřeba paliva: 7,7–7,3 l/100 km, kombinované emise CO2: 177–176 g/km), v jehož případě zvyšují výkon na 256 kW/360 k a točivý moment o 50 Nm na 500 Nm. Také optimalizují odezvu motoru na sešlápnutí plynového pedálu a nástup výkonu. A co víc, díky dokonale sladěnému koncovému tlumiči výfuku je energický nástup výkonu podpořen výrazným sportovním zvukovým doprovodem.

Výfukový systém BMW M Performance je dostupný také jako samostatné příslušenství – jak pro BMW 540i xDrive Touring, tak pro BMW 530i Touring (kombinovaná spotřeba paliva: 6,3–5,8 l/100 km; kombinované emise CO2: 143–133 g/km). Výfukový systém BMW M Performance pro vznětové motory je nabízen pro vznětové verze BMW 530d Touring (kombinovaná spotřeba paliva: 5,1–4,7 l/100 km; kombinované emise CO2: 134–124 g/km), BMW 530d xDrive Touring (kombinovaná spotřeba paliva: 5,7–5,3 l/100 km; kombinované emise CO2: 149–139 g/km) a BMW 520d Touring (kombinovaná spotřeba paliva: 4,9–4,5 l/100 km; kombinované emise CO2: 129–119 g/km). Nerezový tlumič výfuku u všech modelů nezajišťuje pouze charakteristický zvuk, ale je také atraktivním detailem zlepšujícím celkový vzhled vozu. Tlumič je v závislosti na typu motoru a výbavě nabízen buď s kulatými koncovkami výfuku, nebo koncovkami ve tvaru lichoběžníku, a to v chromovém nebo karbonovém provedení. Koncovky ve tvaru lichoběžníku jsou dostupné jako samostatně nabízené příslušenství pro všechny modelové varianty nového BMW řady 5 Touring.

Příslušenství z oblasti podvozku optimalizuje schopnost vozu zrychlovat a brzdit a zlepšuje přesnost ovládání v zatáčkách, tím dosahuje dynamických výkonů v pravém stylu BMW M. Sportovní brzdový systém BMW M Performance pro BMW řady 5 Touring nabízí obzvláště vysokou úroveň odolnosti vůči vadnutí, čímž zajišťuje konstantní brzdný účinek dokonce i při velmi dynamické jízdě. Těchto schopností dosahuje pomocí odlehčených kotoučů s vnitřním chlazením a odvrtáváním, spolu s hliníkovými čtyřpístkovými pevnými třmeny vpředu a jednopístkovými plovoucími třmeny vzadu. Červeně lakované brzdové třmeny slouží jako vizuální znamení, že jde o design převzatý ze světa motorsportu. Tyto třmeny obzvláště vyniknou v kombinaci s 20palcovými koly BMW M Performance z lehkých slitin. Tato kola se vyznačují dvouúrovňovými dvojitými paprsky a jsou dostupné v šedé barvě Orbit Grey, nebo ve dvoubarevném provedení. Odlehčená kovaná kola z hliníkových slitin jsou obuta do dojezdových pneumatik s kombinovanými rozměry 245/35 R20 vpředu a 275/30 R20 vzadu.

Jízdní vlastnosti a vzhled nového BMW řady 5 Touring lze vylepšit také prostřednictvím specifických dílů BMW M Performance z oblasti aerodynamiky. Precizně harmonizované komponenty pro exteriér jsou nabízeny jako doplněk k M sportovnímu paketu. Zde nabídka zahrnuje karbonové nástavce předního spoileru a dvoudílný difuzor zadního nárazníku. Spodní část zadního difuzoru je dostupná v ručně vyráběném karbonu, nebo v méně nápadném polyuretanovém provedení, které lze nalakovat podle přání zákazníka. Tato možnost je dostupná také pro matně černé polyuretanové nástavce bočních prahů. Další vizuální zvýraznění nabízejí karbonové BMW M Performance kryty zpětných zrcátek, černá BMW M Performance maska chladiče, černé BMW M Performance příčky v otvorech pro odvětrávání brzd, prahové samolepky s nápisem M Performance a boční pruhy BMW M Performance. 

Mimořádně zajímavým prvkem interiéru je sportovní volant BMW M Performance. Ve vozech s 8stupňovou sportovní převodovkou Steptronic je vybaven páčkami pro manuální volbu rychlostních stupňů. Alcantarový sportovní volant BMW M Performance se stříbrnošedým křížovým stehováním a červenou značkou na pozici 12 hodin je v BMW řady 5 Touring zárukou intenzivního sportovního řízení za všech okolností – nejen na zatáčkovitých okresních silnicích.

Co se volby materiálů, designu a kvality zpracování týče, všechny komponenty jsou vyrobeny podle vysokých standardů BMW Group. A co víc, dodatečná montáž těchto prvků nemá žádný vliv na záruku vztahující se na dané vozidlo. Výrobky BMW M Performance jsou součástí programu Originálního příslušenství BMW, prodávaného a montovaného prostřednictvím dealerské sítě BMW, prodejních poboček BMW a servisních partnerů BMW.

Specifické příslušenství BMW M Performance bude k dispozici spolu s příchodem BMW řady 5 Touring na trh.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit