Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Garage Italia Customs a BMW i oslavují speciální edicí Memphis Design.

Světová premiéra na Salone del Mobile: Lapo Elkann a Adrian van Hooydonk představují BMW i3 a BMW i8 s unikátním novým vzhledem.

BMW i
·
Společnost
·
BMW Group Design
·
Brands
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 83,91 KB)
  
Photos(44x, 85,26 MB)

Mnichov/Miláno. BMW i a Garage Italia Customs představili dvojici unikátních vozů připomínajících Memphis Design Group. Svoji premiéru tyto vozy oslavily v nekonvenčním pavilónu UniCredit v Miláně. BMW i3 a BMW i8 se vyznačují exkluzivně provedeným interiérem a exteriérem, jež svým stylem podle Lapo Elkanna vzdávají poctu vizionářskému uměleckému stylu, které znamenal v 80. letech revoluci ve světě designu.

Lapo Elkann, výkonný ředitel společnosti Garage Italia Customs vysvětluje pojetí představených vozů: „Plně se shoduji s vizí BMW i a jejich představou o budoucnosti a inovacích. Právě kreativita, styl a inovace byly také mým motorem během studií designu. Spolupráce s BMW i mi dala ideální možnost, jak oslavit mé velké nadšení pro memphiské umělce. Mám sbírku jejich prací a jsem neustále překvapován, jak mě inspirují v každodenním životě. Moji designéři při návrhu nových vozů opět překonali mé představy. Do této dvojice futuristických vozů se jim podařilo přenést skutečnou esenci memphiského designu.“

Memphis Group a BMW i.
Společnost Memphis Design založil v roce 1981 Ettore Sottsass. Od začátku svého působení svými návrhy a produkty provokoval. Používal neobvyklé materiály i grafiky. Kombinoval geometrické prvky stylu Art Deco s výraznými barvami Pop Artu, jasně patrné byly také minimalistické prvky používané v 70. letech.

Adrian van Hooydonk, Senior Vice President BMW Group Design: „Během osmdesátých let minulého století se společnost Memphis Design stala symbolem moderního designu. I proto jsme se rozhodli konfrontovat tento styl v emotivní podobě s moderní dobou, která dále zdůrazní kvalitu původních designových návrhů. Přístup BMW i k vývoji automobilů v tomto ohledu podobný. Typické přístupy v designu i konstrukci posunujeme díky tomu, že naše vozy stavíme od základnu nově, na vyšší úroveň. Elektrický, pohon či karbon, který jsme jako první výrobce přinesly do sériové výroby, jsou toho jasným důkazem. Děkujeme Lapo Elkannovi, že vytvořil se svojí společností Garage Italia Customs takto podnětné a atraktivní vozy.“

BMW i MemphisStyle: hypnotické obrazce a jasné barvy.
Hlavními rysy nových zbarvení od Garage Italia Customs je kombinace různých linií vytvářejících hypnotické obrazce s výraznými barvami. Ve spojení s ostře řezanými povrchy automobilů vzniká skutečné ztělesnění rebelství a svobody, které se jednoznačně vymyká tradičním přístupům. Na první pohled je zřejmé, že každý element je navržen s dokonalou přesností a jeho geometrické tvary vhodně ladí s tvary karoserie obou vozů. Realizace celého projektu byla velmi náročná a vyžádala si více než pět týdnů práce. Před samotným lakováním vozů se výsledné tvary důkladně zkoušely maskováním a jemným dolaďováním. Na karoseriích těchto vozů je použito osm vrstev barev, což ukazuje na značnou náročnost celého procesu přípravy.

Také uvnitř je jasně patrný průkopnický přístup a novátorský duch typický pro Memphis Design, stejně jako BMW i. Pro čalounění jsou zvolené různé druhy materiálů, jako například technické tkaniny, Alcantara® a kůže Foglizzo, vytvářející působivé kontrasty. Jasné barvy od oranžové do fialové nebo zelená a žlutá jsou spolu se speciálně navrženými grafickými obrazci hlavními prvky vnitřních prostorů obou vozů. Každá jednotlivá část interiéru se proto stala integrální součástí celku umělecky vyjadřující pestrá 80. léta, stejně jako ovlivňující design a dekorace let budoucích.

BMW i3 a BMW i8 v edicích MemphisStyle jsou zcela výjimečnými automobily. Garage Italia Customs je na požádání připravena vytvořit takové kreace i z vozů zákazníků BMW i.

Po své premiéře na Salone del Mobile v Miláně bude BMW i8 MemphisStyle vystaveno na Frieze New York 2017. Jeden vůz BMW i8 MemphisStyle zavítá v průběhu roku 2017 také do České republiky.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

THE BMW GROUP AT AUTO SHANGHAI 2017.

Shanghai. Here you will see the live transmission of the BMW Group press conference once again.

open streaming site

CO2 emission information.

Fuel consumption figures based on the EU test cycle, may vary depending on the tyre format specified. Further information on official fuel consumption figures, specific CO2 emission values and the electric power consumption of new passenger cars is included in the “Guideline for fuel consumption, CO2 emissions and electric power consumption of new passenger cars", which can be obtained from dealerships and here as PDF.

Latest Facts & Figures.

Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Technické údaje nového MINI Countryman, platné od ledna 2017.
Tue Jan 17 23:50:00 CET 2017
Technické údaje, specifikace
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit