Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2017 zve do nové éry rekordů.

BMW Group Classic a Grand Hotel Villa d’Este na březích jezera Como od 26. do 28. května 2017 ukáží cestu časem do jiné éry mobility +++ Motto „Kolem světa za 80 dní – cesta do doby rekordů“ vytváří spojení mezi prvními ročníky tohoto podniku a současností +++ Na pomyslný start se postaví 51 vzácných automobilů a 40 historických motocyklů +++ Aukce motocyklů a automobilů od RM Sotheby’s.

Historie
·
Veteráni a historické akce
·
BMW historie
·
MINI historie
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~182,27 KB)
  
Photos(2x, ~13,34 MB)

Related Links.

A variety of images regarding Concorso D`Eleganza Villa D´Este is available on the BMW Group Classic Mediaserver: www.bmwgroupclassic-downloads.com Login: bmwgroup Passwort: classic

Mnichov/Milán. Concorso d’Eleganza Villa d’Este je nejexkluzivnější podnik světa pro historické automobily a motocykly. Tradice této akce sahá až do roku 1929, kdy se v severoitalském Cernobbiu konala první výstava, nazvaná „Coppa d’Oro Villa d’Este“, jakožto prostor pro předvedení novinek v automobilovém průmyslu. Následovaly dekády měnících se úspěchů. V roce 1999 se patronem podniku stala společnost BMW Group a od roku 2005 spojuje při organizaci této soutěže krásy vzácných skvostů své síly oddělení BMW Group Classic a Grand Hotel Villa d’Este. Každý rok přijede několik tisíc nadšenců a účastníků z celého světa, aby viděli výjimečné stroje, které sem dorazí.

Mottem letošního klasického víkendu je „Kolem světa za 80 dní – cesta do doby rekordů“. Odkazuje na konec 19. století, kdy se svět stával stále více mobilním. I před vynálezem automobilu se lidem dařilo zvládnout cestu kolem světa za pomoci dopravních prostředků, jako byly železnice a parolodi.

V souladu s tímto mottem bude přítomna celá řada historických pokladů, které jsou i samy o sobě působivé a mohou se pochlubit bohatou historií neobyčejných úspěchů. Tak široká paleta vozidel bude pravděpodobně sama o sobě rekordní. Těžko by se hledala jiná automobilová soutěž krásy, kde by automobily byly poháněny motory o jednom až dvanácti válcích, o výkonu 1,5 až 450 koní. Motor s největším objemem je namontován ve voze Rolls-Royce Phantom I: 7668 cm3. S výjimkou motocyklů o objemu 50 cm3 má nejmenší z přítomných motorů automobil Intermeccanica (493 cm3).

Koncept přehlídky Concorso d’Eleganza Villa d’Este a na ní vystavená vozidla představují neobyčejnou kombinaci tradice a vize. Tuto auru podtrhuje soutěžní kategorie Koncepty a prototypy, která je jedinečná a nenaleznete ji na žádné jiné ze světových přehlídek klasických vozů. Prezentované automobily vyjadřují kreativní vášeň těch nejlepších designérů naší doby, včetně jejich perspektivy pro budoucnost. Přehlídka se soustřeďuje na vize automobilového designu ve světě zítřka jako protipól k retrospektivě důležitých historických vozidel a jejich dob. O cenách Concorso d’Eleganza Design Awards se rozhoduje hlasováním veřejnosti.

Ohromující historie a fascinující budoucnost
Výjimečný charakter přehlídky Concorso d’Eleganza Villa d’Este vytváří neobvyklá kombinace vybraných historických vozidel na dvou i čtyřech kolech spolu s prezentací nejnovějších konceptů a prototypů. Soutěže krásy jsou ve stylovém prostředí Villa d’Este a Villa Erba středem pozornosti. Tyto přehlídky jsou prostorem pro předvedení vzácných a neobvyklých vozidel z nejrůznějších období. Automobilové části se zúčastní 51 vozů neobyčejné úrovně a fascinujících historií, které budou v osmi kategoriích soupeřit o přízeň poroty i veřejnosti. Čtyřicet motocyklů v pěti kategoriích a jedné speciální třídě bude tvořit opravdu elitní pole soupeřů. Ceny v různých kategoriích definují tematické zaměření na připomínání minulosti konstrukce dopravních prostředků.

Majitelé 51 automobilů pocházejí z 16 zemí – nejvíce z nich (12) z USA. Přehlídky se zúčastní vozy 30 různých značek, které byly vyráběny v sedmi zemích. Itálie je zastoupena dvanácti značkami, a je tedy nejvíce reprezentovanou zemí. Pochází odtud také Ferrari jako značka s nejvíce kandidáty (7).

 

Osm automobilových kategorií

Třída A. Démoni rychlosti: Průkopníci vytrvalosti ze Zlatého věku.
Tato třída připomíná vytrvalostní soutěže, jako byl Pohár Gordona Bennetta, klasický závod z Paříže do Rouenu nebo 24 hodin Le Mans. Znovu se zde setkávají dva závodní vozy, které proti sobě soutěžily na okruhu Brooklands v britském Weybridge/Surrey a byly legendou již ve třicátých letech: francouzský Ballot 3/8 LC z roku 1920 a Bentley 4 ½ Litre z roku 1929.

Třída B. Cestování se stylem: Kolem světa za 40 let.
Zde o přízeň porotců soupeří luxusní a extravagantní automobily z předválečného období. Tito kandidáti se zrodili ze stylu svých časů a nejen že mohou vyzařovat ducha éry dekadence – musí ho ztělesňovat.

Třída C. Sbohem, jazzu, vítej, rádio: Plnou rychlostí do 30. let.
V roce 1932 se na svou úspěšnou kariéru vydalo automobilové rádio. Rytmická harmonie povzbuzovala řidiče osvojit si dravější styl jízdy. Tato třída ukazuje, jak rozdílně jednotlivé automobilky reagovaly na takovou výzvu. Je tu představena celá paleta možných reakcí, od rychloběžných převodovek po aerodynamické karoserie a kompresorem přeplňované motory.

Třída D. Rychlejší, tišší, hladší: Hrdinové tryskového věku.
Po roce 1945 přišly na scénu sportovní krásky a tato třída je svádí dohromady. Sportovní vozy poháněné výkonnými motory a oblečené do individuálních, zakázkových karoserií byly daleko napřed, pokud šlo o exkluzivitu.

Třída E. Grand Tour pokračuje: Dalších 40 let.
Po roce 1945 se na naše silnice rychle vrátily také velké luxusní sedany. Nesčetné speciály a jedinečné zakázkové karoserie vznikaly i ve třídě luxusních vozů.

Třída F. Rychlí a okázalí: Hračky playboyů.
Tady přicházejí na řadu rychlé vozy pro vyšší společnost – nijak zvlášť praktické, ale absolutně báječné. Závodní vozy schválené pro silniční provoz nebo závod Le Mans, vlastněné kdysi mladými požitkáři pro cestování z jednoho nočního klubu do dalšího.

Třída G. Supergioiello: Malé hračky pro velké kluky.
Soutěžící v této třídě jsou důkazem toho, že exkluzivita sportovních vozů nebyla omezena jen na údaje jako počet válců, objem nebo výkon. Dokonce i na automobil s dvouválcovým, vzduchem chlazeným motorem může být velkolepý pohled. Nejprodávanější sportovní automobil této třídy přitom vznikl jen ve 21 kusech. Čtyři z těchto sportovních vozů zůstaly zcela jedinečné.

Třída H. Tvarováni rychlostí: Závodění napříč dekádami.
Tyto závodní vozy představují mnohostranné způsoby, jakými tvar přispíval k aerodynamickému efektu. Design karoserií byl v období od 50. do 70. let bezkonkurenčně estetický, i když jediným účelem bylo vyhrávat závody.

 

Pět tříd motocyklů

Již posedmé se bude Concorso d’Eleganza Villa d'Este na březích jezera Como řadit také mezi nejexkluzivnější akce roku pro majitele a fanoušky historických motocyklů. Historická přehlídka krásy klasických strojů z různých období představuje pozadí pro velké výkony, které budou po oba dny předvádět vzácné klenoty na dvou kolech. V sobotu se motocykly seřadí na přehlídku Concorso di Motociclette. Vyrazí do ulic měst Como a Cernobbio, než zamíří na projížďku parkem na Villa Erba a dorazí před Villu d’Este. V neděli se tu jednostopé stroje seřadí pro hodnocení zkušenou mezinárodní komisí.

V roce 2017 se také poprvé postaví na start motocyklové prototypy. I letos budou návštěvníci poprvé volit nejkrásnější klasický motocykl mezi všemi kandidáty.

Jednotlivé třídy ocenění pro tuto soutěž krásy umožňují návštěvníkům poznat významné milníky ve vývoji motocyklu a prohlédnout si jejich nejdůležitější zástupce. Pět tříd a jedna speciální kategorie byly definovány tak, aby navedly pozornost veřejnosti ke zvláště fascinujícím strojům a historickým fázím.

Majitelé z pěti zemí představí celkem 40 kandidátů, vyrobených v šesti zemích. S 35 značkami je zde rozmanitost ještě větší než u automobilů. Itálie je opět zastoupena nejvíce – 25 značkami. Dvanáct z těchto značek vyrábí motocykly do dnešních dnů.

Třída A. Sny a dobrodružství motocykly 20. a 30. let pro Velkou cestu.
Tato třída je napěchována vytrvalostními motocykly. Ty před téměř 100 lety umožnily realizovat sen o individuálním cestování. Je tu i belgický „Gillet Tour du Monde“. Byl to první motocykl, který v roce 1926 objel svět.

Třída B. Alternativy skútry z 50. let, které neuspěly.
Tato třída představuje začátky boomu skútrů z roku 1946. Letecký výrobce Piaggio uvedl na trh svoji Vespu a celá řada dalších společností ho následovala s nesčetnými dalšími návrhy.

Třída C. Originály Street Scramblery z Japonska 60. let.
Japonští designéři si zvláště oblíbili styl „Scrambler“ s vysoko umístěnými výfuky a řídítky. Tento trend udělal z motocyklů Scrambler samostatný segment, kterým jsou dodnes.

Třída D. Evropský pohled čtyřky ze 70. let v novém stylu.
Honda CB750 odstartovala změnu image. Stroje se čtyřmi válci se změnily z cestovních na závodní stroje. Evropští specialisté dodávali nové rámy pro úpravu japonských motocyklů a dokonce i kompletní stroje.

Třída E. Motocyklový design nové koncepty motocyklů a prototypy.
Vzrušující koncepty motocyklů, vzniklé v designových studiích a až dosud povětšinou prezentované jen interně.

Speciální kategorie. Sny mladých sportovní padesátky v Itálii 50. a 60. let.
Malé motocykly o objemu do 50 cm3, výkonu do 1,5 koně a maximální rychlosti do 40 km/h si v 60. a 70. letech získávaly srdce teenagerů. Motorsportem inspirovaný design byl základním kamenem těchto strojů.

 

Program akce

Již v pátek budou moci návštěvníci obdivovat stroje vystavované v parku Villa Erba jako součást veřejné výstavy. Tyto stroje budou součástí aukce RM Sotheby’s, která se bude konat v sobotu večer.

V sobotu ve 14:00 začíná ve Villa Erba vyjížďka závodních motocyklů směrem do Villa d’Este. Odpoledne proběhne ve Villa d’Este volba první důležité ceny – poháru veřejnosti „Coppa d’Oro Villa d’Este“.

V neděli proběhne přehlídka 51 vozů a 40 motocyklů před velkou tribunou v zahradě Villa Erba, kde také vítězové obdrží své ceny. A konečně v neděli večer udělí mezinárodní porota složená z expertů tu nejdůležitější cenu pro automobily: „Nejlepší z přehlídky“ ve Villa d’Este.

Zástupci médií naleznou další informace na adrese http://www.concorsodeleganzavilladeste.com a na http://www.press.bmwgroup.com (při vyhledávání prosím zadat termín „Concorso“).

Na www.concorsodeleganzavilladeste.com klikněte na sekci „Press“.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Latest Facts & Figures.

Technické údaje MINI Cabrio, platné od září 2018.
Sat Sep 01 00:01:00 CEST 2018
MINI
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit