Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW je součástí konzorcie NEXT-E.

Projekt NEXT-E získal největší grant pro e-mobilitu od Evropské komise, která tak chce podpořit expanzi infrastruktury pro dobíjení elektrických vozidel v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku a Rumunsku. BMW je součástí konsorcia.

Společnost
·
Technologie
·
Traffic Management
·
Bezpečnost
·
Alternativní pohonné systémy, mobilita budoucnosti
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~175,7 KB)

Projekt NEXT-E byl vybrán Evropskou komisí pro financování v rámci programu „Connecting Europe Facility“ (CEF). Doporučená podpora ve formě spolufinancování projektu elektromobility z grantu CEF je ve výši 18,84 milionu eur. V rámci projektu NEXT-E se nainstaluje 222 rychlých nabíjecích stanic pro více standardů (50 kW) a 30 ultra rychlých nabíjecích stanic (150–350 kW). Nabíječky se budou nacházet na hlavních evropských dopravních koridorech a na některých dopravních koridorech v rámci sítě TEN-T. Vytvoří tak rozšířenou a lépe vyvinutou infrastrukturu pro nabíjení elektrických vozidel (EV) v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku a Rumunsku. Projekt byl vybrán spolu s dalšími 152 úspěšnými projekty z 349 projektů zaměřených na dopravu, přičemž celkové financování v rámci programu CEF bude činit 7,5 miliardy eur.

Projekt NEXT-E představuje model jedinečné spolupráce čtyř předních skupin v sektoru elektřiny, ropy a plynu, jak spojí síly s výrobci vozidel, aby vytvořili mezioperační a nediskriminační dobíjecí síť pro elektromobily jako životaschopnou alternativu ke stávající síti ICE (vozidla se spalovacími motory). Konsorcium je tvořeno společnostmi Skupiny E.ON (E.ON Česká republika, Západoslovenská energetika na Slovensku, E.ON Maďarsko, E.ON Rumunsko), společnostmi skupiny MOL (zastoupené pobočkami ve všech šesti zúčastněných zemích), Hrvatska elektroprivreda v Chorvatsku, PETROL (ve Slovinsku a Chorvatsku), Nissan a BMW.

Konsorcium NEXT-E bude podporovat plány národní e-mobility a strategie pro expanzi elektromobilů v regionu tím, že bude vyvíjet udržitelná dobíjecí řešení, posuzovat integraci obnovitelné energie a zavádět inovativní obchodní procesy a spotřebitelské balíčky pro snižování závislosti na ropě a pro přispění k dekarbonizaci Evropy. Bude blízce spolupracovat s ministerstvy dopravy, Evropskou komisí a zákonodárci, aby se zajistilo, že výstupy získané z projektu budou působit na efektivní rozvoj dobíjecí infrastruktury pro elektromobilitu v zainteresované Evropě.

Projekt načrtne nejlepší strategii a cenově nejefektivnější přístupy k infrastruktuře dobíjení elektromobilů a využití služeb, pro podporu rozvoje elektromobility v regionu, propojení západní Evropy a dalších evropských zemí, stejně jako zajištění pohodlného cestování na dlouhé vzdálenosti s plně elektrickými vozidly. Detailní plány sítě a studie informačních a komunikačních technologií budou následovány dvoufázovým pilotním rozmístěním rychlých a ultra rychlých dobíjecích stanic, které vyústí plánem a harmonogramem pro finální rozvoj elektromobility. Aktivity v rámci projektu byly zahájeny už v roce 2017 spuštěním víceletých mezinárodních aktivit s plánovaným datem dokončení 31. prosince 2020.

Pro BMW Group je e-mobilita a udržitelnost jedním z nejdůležitějších a nejvíce vzrušujících témat. Vizí BMW je utvářet budoucnost mobility. BMW Group se svými modely BMW i a BMW iPerformance je nejúspěšnějším výrobcem vozidel s alternativními pohonnými systémy na světě. BMW i je značkou BMW Group, jež se soustředí na služby propojené mobility, vizionářské koncepty vozidel a nové porozumění luxusu do značné míry definovaného udržitelností. BMW i má zastoupení v 54 zemích, kde nabízí modely BMW i3 pro městské oblasti, plug-in hybridní sportovní BMW i8 a plug-in hybridní modely iPerformance. Na všech výše uvedených trzích ve střední a jihovýchodní Evropě hrají modely BMW i a iPerformance klíčovou roli v daném segmentu. BMW Group s modely BMW i3 a i8 a širokou škálou plug-in hybridních modelů 225xe Active Tourer, 330e Sedan, X5 40e a luxusním 740e s krátkým i dlouhým rozvorem dnes nabízí nejrozsáhlejší portfolio elektrických a plug-in hybridních vozidel. Kromě toho byla v roce 2017 představena plug-in hybridní verze BMW řady 5 – BMW 530e iPerformance, první plug-in hybridní MINI Cooper S E Countryman ALL4. BMW Group je elektrické mobilitě a udržitelnosti skutečně oddaná, a tudíž se v následujících letech chystá představení dalších novinek: BMW i8 Spyder či plně elektrického MINI a BMW X3.

Article Offline Attachments.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Technické údaje nového BMW X2, platné od 03/2018.
Fri Mar 02 08:20:00 CET 2018
F39
X2
Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit