Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Vyjádření BMW Group k aktuálním článkům v médiích na téma ovlivňování vznětových motorů.

BMW Group kategoricky odmítá obvinění. Specifické technologie BMW zajišťují nízké emise v reálném provozu.

Společnost

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Mnichov. Na základě článků, které aktuálně vycházejí v médiích, se BMW Group rozhodla vysvětlit svůj pohled na celou záležitost.

Hlavní prohlášení: Vozidla BMW Group nejsou upravována a splňují všechny potřebné legislativní požadavky. To samozřejmě platí také pro vozidla se vznětovými motory. Toto vyjádření potvrzují i provedené nezávislé oficiální testy na národní i mezinárodní úrovni.

BMW Group kategoricky odmítá nařčení z toho, že prodávaná vozidla se vznětovými motory plnící emisní normu Euro 6 nevykazují adekvátní účinnost čistění výfukových plynů z důvodu malých nádrží na aditivum AdBlue.

Technologie používaná BMW Group se významně liší od jiných systémů na trhu. Naším cílem je zajišťovat nejúčinnější možné čistění výfukových plynů. Na rozdíl od přístupu jiných výrobců jsou vozidla BMW Group se vznětovými motory vybavena kombinací různých komponentů zajišťujících čištění výfukových plynů. Vozidla využívající dodatečné vstřikování močoviny AdBlue (selektivní katalytická redukce) pro čištění výfukových plynů jsou vybavena také zádržným katalyzátorem NOx. Kombinace těchto technologií zajišťuje nejen plnění všech legislativních požadavků, ale současně také dosahování velmi nízkých hodnot úrovně emisí v reálném provozu. To znamená, že osobní vozy BMW Group se vznětovými motory, plnící emisní normu Euro 6, není potřeba zpětně volat do servisu nebo aktualizovat jejich software.

Navíc kombinace obou systémů, společně s recirkulací výfukových plynů, vyžaduje menší množství vstřikovaného aditiva AdBlue, což vede k nižší spotřebě AdBlue ve srovnání s jinými výrobci. Díky tomu lze optimalizovat velikost nádrže a současně dosáhnout velmi nízkých produkovaných emisí v reálném provozu. U vozidel BMW Group se vznětovými motory lze aditivum snadno doplňovat v závislosti na konkrétním modelu buď otvorem pod víčkem nádrže, nebo přímo v motorovém prostoru. Na nízkou úroveň aditiva AdBlue jsou zákazníci s předstihem a opakovaně informováni systémem vozidla. Pakliže není aditivum doplněno, vozidlo řidiči zabrání jízdě.

Z pohledu BMW Group je důležitá objektivní diskuse s ostatními výrobci na téma výstavby odpovídající infrastruktury pro doplňování aditiva AdBlue na území Evropy.

BMW Group současně potvrzuje neustálý zájem o své produkty tím, že u vozidel se vznětovými motory plnícími normu Euro 5 poskytuje dobrovolně a zdarma aktualizaci software. Tato aktualizace vznikla na základě zkušeností získaných během vývoje v posledních letech a přinese další snížení úrovně produkovaných emisí. Domníváme se, že toto je jednou z částí společného plánu zahrnujícího samosprávu i průmysl, jehož cílem je další zlepšování kvality ovzduší ve městech bez zákazu vjezdu automobilů, což ostatně bude téma konference „Diesel Summit“ plánované na 2. srpna 2017.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Latest Facts & Figures.

Technické údaje BMW X3, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 21:15:03 CET 2018
G01
X3
Technické údaje BMW i8 Roadster, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:30:00 CET 2018
I15
BMW i Automobiles
Technické údaje BMW i8 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:24:00 CET 2018
I12 LCI
BMW i8 Coupé
Technické údaje BMW M5, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:54:00 CET 2018
F90
BMW M automobily
Technické údaje BMW M4 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:48:00 CET 2018
F82
Coupé
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit