Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Fiat Chrysler Automobile se přidal ke společnostem BMW Group, Intel a Mobileye v projektu vývoje platformy pro systémy automatizované jízdy.

Zástupci BMW Group, Intel Corporation, Mobileye, společnost Intel a Fiat Chrysler Automobiles (FCA) podepsali dohodu o budoucím zapojení FCA do vývoje celosvětově nejpokročilejší platformy systémů automatizované jízdy. +++ Kooperace jednotlivých účastníků dovolí využívat silných stránek ostatních partnerů. +++ Platforma se zaměřuje na vývoj autonomních systémů úrovně 3 až 5, které mohou být využity různými výrobci při zachování jejich vlastní identity.

Společnost
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~201,71 KB)
  
Photos(2x, ~3,17 MB)
 • MNICHOV, 16. srpna 2017 –  BMW Group, Intel a Mobileye dnes podepsaly dohodu o budoucím zapojení Fiat Chrysler Automobile (FCA) do společného vývoje globální platformy pro systémy automatizované jízdy.

  V rámci vývoje budou moci zapojené společnosti využít silných stránek, schopností a zdrojů ostatních partnerů, což zrychlí vývoj celé platformy a zkrátí čas uvedení jednotlivých systémů na trh. V rámci této spolupráce budou vzájemně kooperovat inženýři z Německa a vývojáři z jiných zemí. FCA do dané kooperace zainteresuje své vývojové a technické kapacity, stejně jako významný odbytový potenciál a dlouhodobé zkušenosti s trhy v Severní Americe.

  „V rámci rozvoje technologií autonomního řízení je důležitá spolupráce mezi automobilovými výrobci i technologickými specializovanými společnostmi a dodavateli,“ řekl výkonný ředitel FCA Sergio Marchione. „Zapojení do této spolupráce umožní FCA přímo profitovat ze synergií a úspor vycházejících ze společných cílů a vizí.“

  V červenci 2016 společnosti BMW Group, Intel a Mobileye oznámily, že spojují síly při vývoji systémů automatizovaného řízení (úroveň 3) a systémů plně autonomní jízdy (úrovně 4/5), které by se měly objevit na trhu v roce 2021. Od zahájení této spolupráce vznikla všestranná architektura připravená pro využívání různými automobilovými výrobci z celého světa bez toho, že by museli potlačit své unikátní charakteristiky.

  V rámci společného vývoje bude během roku 2017 připraveno 40 testovacích autonomních vozidel. Tato vozidla budou těžit také z poznatků získaných z testovacího provozu stovky vozidel úrovně 4 společností Mobileye a Intel, což je ukázkou přínosu společného vývoje.

  „Dvěma hlavními faktory, které zůstávají základem úspěchu celé spolupráce, je nekompromisně kvalitní vývoj a rozšíření platformy autonomního řízení,“ řekl Harald Krüger, předseda představenstva BMW AG. „S naším novým partnerem FCA posilujeme na naší cestě k vytvoření nejvyspělejší dodavatelské globální platformy úrovní 3–5.“

  „Budoucnost dopravy spočívá na vedoucích společnostech automobilového a technologického průmyslu a jejich vzájemné spolupráci při vývoji flexibilní platformy, která jednotlivým výrobcům umožní jejich vlastní adaptaci a přizpůsobení,“ vysvětluje Brian Krzanich, výkonný ředitel společnosti Intel. „Vítáme zapojení společnosti FCA, které nás opět o krok přiblíží k vývoji nejbezpečnějších autonomních vozidel světa.“

  „Vítáme společnost FCA do spolupráce a k využívání platformy, jež v posledních letech prošla rozsáhlým vývojem a dostala se do fáze reálného testování,“ sdělil profesor Amnon Shashua, výkonný ředitel a ředitel vývoje společnosti Mobileye, která je součástí společnosti Intel. „Kombinace pokročilých systémů rozpoznávání okolí a mapování, diferenciace senzoriky a různých řešení dopravní infrastruktury přináší nejvyšší úroveň bezpečnosti, variability i efektivity v oblasti nákladů, které zajistí jak geografické, tak funkční rozšíření.“

  BMW Group, Intel, Mobileye a FCA společně s již dříve oznámenými vývojovými partnery uvítají další automobilové výrobce a dodavatele, kteří se chtějí zapojit do vývoje platformy autonomního řízení v rámci široké kooperace v oblasti daného průmyslového odvětví.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Latest Facts & Figures.

Technické údaje BMW X3, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 21:15:03 CET 2018
G01
X3
Technické údaje BMW i8 Roadster, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:30:00 CET 2018
I15
BMW i Automobiles
Technické údaje BMW i8 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:24:00 CET 2018
I12 LCI
BMW i8 Coupé
Technické údaje BMW M5, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:54:00 CET 2018
F90
BMW M automobily
Technické údaje BMW M4 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:48:00 CET 2018
F82
Coupé
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit