Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Fiat Chrysler Automobile se přidal ke společnostem BMW Group, Intel a Mobileye v projektu vývoje platformy pro systémy automatizované jízdy.

Zástupci BMW Group, Intel Corporation, Mobileye, společnost Intel a Fiat Chrysler Automobiles (FCA) podepsali dohodu o budoucím zapojení FCA do vývoje celosvětově nejpokročilejší platformy systémů automatizované jízdy. +++ Kooperace jednotlivých účastníků dovolí využívat silných stránek ostatních partnerů. +++ Platforma se zaměřuje na vývoj autonomních systémů úrovně 3 až 5, které mohou být využity různými výrobci při zachování jejich vlastní identity.

Společnost
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~201,71 KB)
  
Photos(2x, ~3,17 MB)
 • MNICHOV, 16. srpna 2017 –  BMW Group, Intel a Mobileye dnes podepsaly dohodu o budoucím zapojení Fiat Chrysler Automobile (FCA) do společného vývoje globální platformy pro systémy automatizované jízdy.

  V rámci vývoje budou moci zapojené společnosti využít silných stránek, schopností a zdrojů ostatních partnerů, což zrychlí vývoj celé platformy a zkrátí čas uvedení jednotlivých systémů na trh. V rámci této spolupráce budou vzájemně kooperovat inženýři z Německa a vývojáři z jiných zemí. FCA do dané kooperace zainteresuje své vývojové a technické kapacity, stejně jako významný odbytový potenciál a dlouhodobé zkušenosti s trhy v Severní Americe.

  „V rámci rozvoje technologií autonomního řízení je důležitá spolupráce mezi automobilovými výrobci i technologickými specializovanými společnostmi a dodavateli,“ řekl výkonný ředitel FCA Sergio Marchione. „Zapojení do této spolupráce umožní FCA přímo profitovat ze synergií a úspor vycházejících ze společných cílů a vizí.“

  V červenci 2016 společnosti BMW Group, Intel a Mobileye oznámily, že spojují síly při vývoji systémů automatizovaného řízení (úroveň 3) a systémů plně autonomní jízdy (úrovně 4/5), které by se měly objevit na trhu v roce 2021. Od zahájení této spolupráce vznikla všestranná architektura připravená pro využívání různými automobilovými výrobci z celého světa bez toho, že by museli potlačit své unikátní charakteristiky.

  V rámci společného vývoje bude během roku 2017 připraveno 40 testovacích autonomních vozidel. Tato vozidla budou těžit také z poznatků získaných z testovacího provozu stovky vozidel úrovně 4 společností Mobileye a Intel, což je ukázkou přínosu společného vývoje.

  „Dvěma hlavními faktory, které zůstávají základem úspěchu celé spolupráce, je nekompromisně kvalitní vývoj a rozšíření platformy autonomního řízení,“ řekl Harald Krüger, předseda představenstva BMW AG. „S naším novým partnerem FCA posilujeme na naší cestě k vytvoření nejvyspělejší dodavatelské globální platformy úrovní 3–5.“

  „Budoucnost dopravy spočívá na vedoucích společnostech automobilového a technologického průmyslu a jejich vzájemné spolupráci při vývoji flexibilní platformy, která jednotlivým výrobcům umožní jejich vlastní adaptaci a přizpůsobení,“ vysvětluje Brian Krzanich, výkonný ředitel společnosti Intel. „Vítáme zapojení společnosti FCA, které nás opět o krok přiblíží k vývoji nejbezpečnějších autonomních vozidel světa.“

  „Vítáme společnost FCA do spolupráce a k využívání platformy, jež v posledních letech prošla rozsáhlým vývojem a dostala se do fáze reálného testování,“ sdělil profesor Amnon Shashua, výkonný ředitel a ředitel vývoje společnosti Mobileye, která je součástí společnosti Intel. „Kombinace pokročilých systémů rozpoznávání okolí a mapování, diferenciace senzoriky a různých řešení dopravní infrastruktury přináší nejvyšší úroveň bezpečnosti, variability i efektivity v oblasti nákladů, které zajistí jak geografické, tak funkční rozšíření.“

  BMW Group, Intel, Mobileye a FCA společně s již dříve oznámenými vývojovými partnery uvítají další automobilové výrobce a dodavatele, kteří se chtějí zapojit do vývoje platformy autonomního řízení v rámci široké kooperace v oblasti daného průmyslového odvětví.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

ANNUAL ACCOUNTS

Here you can see the full-length transmission of the BMW Group Annual Accounts Press Conference.

 

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Technické údaje nového BMW X2, platné od 03/2018.
Fri Mar 02 08:20:00 CET 2018
F39
X2
Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit