Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Fiat Chrysler Automobile se přidal ke společnostem BMW Group, Intel a Mobileye v projektu vývoje platformy pro systémy automatizované jízdy.

Zástupci BMW Group, Intel Corporation, Mobileye, společnost Intel a Fiat Chrysler Automobiles (FCA) podepsali dohodu o budoucím zapojení FCA do vývoje celosvětově nejpokročilejší platformy systémů automatizované jízdy. +++ Kooperace jednotlivých účastníků dovolí využívat silných stránek ostatních partnerů. +++ Platforma se zaměřuje na vývoj autonomních systémů úrovně 3 až 5, které mohou být využity různými výrobci při zachování jejich vlastní identity.

Společnost
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~201,71 KB)
  
Photos(2x, ~3,17 MB)
 • MNICHOV, 16. srpna 2017 –  BMW Group, Intel a Mobileye dnes podepsaly dohodu o budoucím zapojení Fiat Chrysler Automobile (FCA) do společného vývoje globální platformy pro systémy automatizované jízdy.

  V rámci vývoje budou moci zapojené společnosti využít silných stránek, schopností a zdrojů ostatních partnerů, což zrychlí vývoj celé platformy a zkrátí čas uvedení jednotlivých systémů na trh. V rámci této spolupráce budou vzájemně kooperovat inženýři z Německa a vývojáři z jiných zemí. FCA do dané kooperace zainteresuje své vývojové a technické kapacity, stejně jako významný odbytový potenciál a dlouhodobé zkušenosti s trhy v Severní Americe.

  „V rámci rozvoje technologií autonomního řízení je důležitá spolupráce mezi automobilovými výrobci i technologickými specializovanými společnostmi a dodavateli,“ řekl výkonný ředitel FCA Sergio Marchione. „Zapojení do této spolupráce umožní FCA přímo profitovat ze synergií a úspor vycházejících ze společných cílů a vizí.“

  V červenci 2016 společnosti BMW Group, Intel a Mobileye oznámily, že spojují síly při vývoji systémů automatizovaného řízení (úroveň 3) a systémů plně autonomní jízdy (úrovně 4/5), které by se měly objevit na trhu v roce 2021. Od zahájení této spolupráce vznikla všestranná architektura připravená pro využívání různými automobilovými výrobci z celého světa bez toho, že by museli potlačit své unikátní charakteristiky.

  V rámci společného vývoje bude během roku 2017 připraveno 40 testovacích autonomních vozidel. Tato vozidla budou těžit také z poznatků získaných z testovacího provozu stovky vozidel úrovně 4 společností Mobileye a Intel, což je ukázkou přínosu společného vývoje.

  „Dvěma hlavními faktory, které zůstávají základem úspěchu celé spolupráce, je nekompromisně kvalitní vývoj a rozšíření platformy autonomního řízení,“ řekl Harald Krüger, předseda představenstva BMW AG. „S naším novým partnerem FCA posilujeme na naší cestě k vytvoření nejvyspělejší dodavatelské globální platformy úrovní 3–5.“

  „Budoucnost dopravy spočívá na vedoucích společnostech automobilového a technologického průmyslu a jejich vzájemné spolupráci při vývoji flexibilní platformy, která jednotlivým výrobcům umožní jejich vlastní adaptaci a přizpůsobení,“ vysvětluje Brian Krzanich, výkonný ředitel společnosti Intel. „Vítáme zapojení společnosti FCA, které nás opět o krok přiblíží k vývoji nejbezpečnějších autonomních vozidel světa.“

  „Vítáme společnost FCA do spolupráce a k využívání platformy, jež v posledních letech prošla rozsáhlým vývojem a dostala se do fáze reálného testování,“ sdělil profesor Amnon Shashua, výkonný ředitel a ředitel vývoje společnosti Mobileye, která je součástí společnosti Intel. „Kombinace pokročilých systémů rozpoznávání okolí a mapování, diferenciace senzoriky a různých řešení dopravní infrastruktury přináší nejvyšší úroveň bezpečnosti, variability i efektivity v oblasti nákladů, které zajistí jak geografické, tak funkční rozšíření.“

  BMW Group, Intel, Mobileye a FCA společně s již dříve oznámenými vývojovými partnery uvítají další automobilové výrobce a dodavatele, kteří se chtějí zapojit do vývoje platformy autonomního řízení v rámci široké kooperace v oblasti daného průmyslového odvětví.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Technické údaje nového MINI Countryman, platné od ledna 2017.
Tue Jan 17 23:50:00 CET 2017
Technické údaje, specifikace
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit