Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Prohlášení: Harald Krüger, Předseda představenstva BMW AG. Účast na IAA 2017.

BMW AG během sta let své existence neustále demonstruje své nadšení pro inovace a přináší nové nápady v oblasti mobility. Pozice na špičce technologického vývoje je součástí našeho DNA. A to je také důvod, proč jsme nyní zde a bavíme se o tom, co BMW Group plánuje pro budoucnost.

Společnost
·
Projevy členů představenstva
·
Korporátní finance, fakta a čísla
·
Technologie
·
Electrification
·
Alternativní pohonné systémy, mobilita budoucnosti
 

 

Dobré ráno, dámy a pánové,

BMW AG během sta let své existence neustále demonstruje své nadšení pro inovace a přináší nové nápady v oblasti mobility. Pozice na špičce technologického vývoje je součástí našeho DNA. A to je také důvod, proč jsme nyní zde a bavíme se o tom, co BMW Group plánuje pro budoucnost.

Chtěl bych zmínit dvě hlavní témata:

Prvním je radikální změna našeho obchodního prostředí.

Druhým pak elektromobilita.

Začněme tématem číslo jedna:
Automobilový průmysl stojí na začátku rozhodujících změn – to je zřejmé. Na úvod bych rád zmínil, že úspěch BMW Group se vždy opíral o skutečnost, že myslíme v dlouhodobém horizontu. Již mnoho desítiletí pracujeme na vývoji hospodárnějších alternativních systémech pohonu. V roce 2007 jsme představili strategii BMW EfficientDynamics. Během cesty k bezemisní budoucnosti neustále pracujeme na optimalizaci spalovacích motorů.

V mnoha současných diskusích často dochází k přehlížení skutečných potřeb zákazníků, a přitom jejich požadavky nelze měnit silou. Těmto potřebám je třeba vycházet vstříc a přizpůsobit se jim. Z tohoto důvodu nesouhlasíme s omezením dopravy či jinými kvótami. Věříme v rozsáhlou nabídku moderních, hospodárných a emotivních vozidel. Důležitá je vzájemná spolupráce průmyslu, vlád a odborů na vytvoření realistických řešení a správné načasování. Jedině tak budeme schopni splnit všechny požadavky odpovědné a bezemisní mobility při její atraktivitě pro zákazníky.

BMW Group je společností, která má tradici a současně i vizi. Před více než deseti roky jsme očekávali „ikonickou změnu“ a nastavili na ni naši strategii – s předstihem před našimi konkurenty. Učinili jsme jednoznačné kroky směrem k této transformaci. Protože pokud se podmínky soutěže změní, my chce být těmi, kdo tuto změnu uskuteční.

Hnací sílu mobility zítřka označujeme zkratkou ACES: automatizace, konektivita, elektrifikace a služby, myšleno zejména služby mobility. To jsou hlavní stavební kameny strategie naší společnosti, označované NUMBER ONE > NEXT, je to plán naší cesty do budoucnosti. BMW Group bude stále více „technologickou společností“ a s přístupem ACES jsme v excelentní pozici pro to, abychom se posunuli dále. Mnoho dalších společností s tímto přístupem souhlasí: hlavní hráči, jako jsou společnosti Intel, Mobileye, Deplhi a Continental, s námi spojili síly a tvoříme společně budoucnost systémů pro autonomní jízdu. Flotily našich vozů každý den provádějí testovací jízdy v Německu, Izraeli a v USA.

Tím se dostávám k mému druhému tématu. Jako průkopníci elektromobility jsme začali elektrické MINI E na globální úrovni testovat již v roce 2008. Získali jsme při tom důležité informace, které jsme následně integrovali do našeho prvního čistě elektrického sériového automobilu BMW i3, který je skutečným originálem. Od své premiéry v roce 2013 je celosvětově nejprodávanějším elektrickým vozem svého segmentu. Úspěšně pokračujeme s přenosem technologií BMW i do modelů naší hlavní značky.

A nyní jsme velmi pyšní na to, že našim zákazníků nabízíme nejširší portfolio elektrifikovaných prémiových modelů. Letos na podzim budeme mít v nabídce deset elektrifikovaných vozidel: devět elektrifikovaných automobilů a náš elektrický skútr C evolution.

Letos dodáme našim zákazníků 100 000 elektrifikovaných vozidel. S koncem roku 2017 bude po silnicích jezdit více než 200 000 vozidel BMW Group s elektrifikovaným pohonem.

A jaké jsou naše plány do budoucna?
Při plánování naší budoucnosti hrají hlavní roli trvale udržitelný růst a profitabilita. Plníme naše sliby: po sedm po sobě jdoucích let dosahujeme v automobilovém sektoru podílu EBITDA plánované úrovně 8 až 10 procent.

Současně jsme učinili zásadní kroky v transformaci naší společnosti. V duchu naší strategie MUNBER ONE > NEXT dlouhodobě zvyšujeme prodeje a výnosy ve třídě luxusních vozidel. V tomto ohledu budou hrát zásadní roli modely BMW X7 a BMW řady 8. Navíc, koncepční vůz BMW Concept X7 ukazuje, jak dokonale lze spojit vlastnosti velkého vozu segmentu SUV s elektrickým pohonem. Naše důvěra v elektromobilu je obsažena v našem plánu NUMBER ONE > NEXT. Podíl elektrifikovaných verzí budeme zvyšovat napříč všemi našimi značkami i modelovými řadami. Ano, týká se to také značek Rolls-Royce a automobilů BMW M.

Z tohoto důvodu v současnosti všechny své továrny vybavujeme prvky vycházejícími vstříc elektromobilitě. V budoucnu bude možné každou naši modelovou řadu osadit všemi druhy hnacích systémů. Dvojice konstrukčních architektur a flexibilní výrobní síť nám umožní rychle a efektivně reagovat.

Chtěl bych vás také ujistit v jedné věci: BMW bude vedoucí společností v poskytování prémiové elektromobilty. V roce 2025 budeme mít v nabídce 25 elektrifikovaných vozidel, 12 z nich bude čistě elektrických. Dnes a na výstavě IAA uvidíte koncepční studii první série čistě elektrického MINI, které se dostane na trh v roce 2019. K dispozici budou také první čistě elektrická BMW mimo značku BMW i, což platí například pro model X3. Oznámili jsme také model BMW iNEXT, který v roce 2021 bude značným technologickým krokem vpřed.

Na letošní IAA představíme další významný mezník na naší cestě k elektromobilitě. Ukážeme svou představu čtyřdveřového, plně elektrického vozu, postaveného mezi modely i3 a i8. Je to vize, kterou chceme realizovat v dohledné budoucnosti. Je to další krok v realizaci našeho příslibu odpovědné a udržitelné mobility.

Dámy a pánové,

věříme v budoucnost mobility, v individuální mobilitu, která je propojená a bezemisní. V nároky na mobilitu moderní společnosti. Pro mnoho lidí je automobil nedílnou součástí jejich každodenního života. Velmi významně bereme naši odpovědnost vůči společnosti, zákazníkům, zaměstnancům a životnímu prostředí. To všechno jsou důvody, proč tak tvrdě a intenzivně pracujeme na přechodu k trvale udržitelné mobilitě zítřka.

Děkuji vám.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

ANNUAL ACCOUNTS

Here you can see the full-length transmission of the BMW Group Annual Accounts Press Conference.

 

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Technické údaje nového BMW X2, platné od 03/2018.
Fri Mar 02 08:20:00 CET 2018
F39
X2
Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit