Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Digitální životní styl u BMW Group: integrace Amazon Alexa do automobilů.

Alexa ve vozech BMW a MINI přináší na cesty zcela nové možnosti.

Technologie
·
BMW ConnectedDrive
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~69,16 KB)
  
Photos(5x, ~21,87 MB)
  
Videos(1x, ~158,61 MB)
 • Účinná integrace zásluhou SIM karty ve vozech
 • Alexa zobrazuje relevantní informace různého druhu na kontrolním displeji ve voze
 • Integrace Alexy do všech modelů BMW a MINI od poloviny roku 2018
 • Pro využívání funkcí Alexy ve voze není potřeba chytrý telefon
 •  

  Mnichov/Seattle. BMW Group systematicky zdokonaluje inteligentní konektivitu svých vozů kompletní integrací mimořádně univerzálního asistentu Alexa do svých vozů vyrobených od poloviny roku 2018. Tento inovativní, hlasem ovládaný asistent společnosti Amazon pracuje na principu cloudového řešení a umožní zákazníkům BMW Group přístup k mnoha službám, zábavním funkcím a možnostem nakupování přímo ve vozech a na cestách. Desítky z mnoha tisíc schopností asistentu Alexa, dostupných prostřednictvím zařízení Echo, budou k dispozici také pro použití v automobilech.

  Propojení BMW Connected a Alexy je k dispozici již od září 2016. Zákazníci v USA, Německu a Velké Británii se mohou asistentu Alexy propojeného s BMW Connected z domova zeptat například na úroveň nabití akumulátoru či množství paliva v nádrži nebo mohou obsluhovat funkce obsažené v BMW Remote Services. Alexa umí také s pomocí BMW Connected pracovat s plánovanými schůzkami či trasami a doporučenými časy odjezdu. Dostupnost asistentu Alexa nyní umožňuje využívat jeho služeb nejen doma, ale také na cestách.

  „Integrací Alexy od poloviny roku 2018 budou vozy BMW a MINI ještě lépe integrované do digitálních životů svých majitelů,“ řekl Dieter May, Senior Vice President Digital Services and Business Models u BMW Group. „Ovládání hlasem funguje v našich vozech již mnoho let, tuto možnost nyní dále rozšiřujeme o celý digitální ekosystém, který otevírá nové možnosti, jež mohou naši zákazníci rychle, snadno a bezpečně využívat i ve svých vozech.“

  V současnosti jezdí po světě již přibližně 8,5 milionu připojených vozů BMW Group. Mnoho služeb a zábavních funkcí, které lze ve vozech BMW ovládat hlasem, umožňuje další rozšíření možností budoucí konektivity a digitálních služeb. Pro používání asistentu Alexa není ve všech vozech BMW a ve vybraných modelech MINI potřeba chytrý telefon, protože tyto vozy jsou již z výroby vybaveny integrovanou SIM kartou. Díky tomu jsou online služby přístupné kdekoliv a kdykoliv, což umožňuje plnou integraci asistentu Alexa.

  Alexa zákazníkům například umožní získat informace o programu místního kina či předpovědi počasí na určitém místě nebo si poslechnout vlastní playlist – to vše na cestách a pomocí hlasového ovládání. Když řidič na cestě zjistí, že něco zapomněl, může si pomocí Alexy danou věc objednat. Alexa dokáže některé relevantní informace zobrazit na kontrolním displeji ve voze BMW nebo na centrálním přístroji MINI.

  „Jsme nadšeni ze spolupráce s BMW, která přinese Alexu pro jejich řidiče,“ řekl Ned Curic, Vice President Alexa Automotive. „Používání hlasu pro získávání a užívání si obsahu přinese díky asistentu Alexa ještě lepší zážitky při cestování. Nemůžeme se dočkat, až si zákazníci BMW tuto službu vyzkoušejí.“

  Ve vozech BMW a MINI se inteligentní propojení mezi vozem a digitálním světem jeho uživatelů posunuje do zcela nové dimenze. Od uvedení modelu MINI Countryman, a s ním i nového MINI Connected, dochází k neustálému rozšiřování digitálních služeb u této tradiční britské značky.

  Amazon Alexa bude ve vozech BMW a MINI v USA, Velké Británii a Německu k dispozici od poloviny roku 2018.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Latest Facts & Figures.

Technické údaje BMW X3, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 21:15:03 CET 2018
G01
X3
Technické údaje BMW i8 Roadster, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:30:00 CET 2018
I15
BMW i Automobiles
Technické údaje BMW i8 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:24:00 CET 2018
I12 LCI
BMW i8 Coupé
Technické údaje BMW M5, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:54:00 CET 2018
F90
BMW M automobily
Technické údaje BMW M4 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:48:00 CET 2018
F82
Coupé
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit