Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW M Performance Parts a Originální příslušenství BMW na výstavě SEMA Show 2017 v Las Vegas.

Světová premiéra: BMW M Performance Parts pro zcela nové BMW M5. Světová premiéra: 2018 BMW M3 30 Years American Edition oslavuje 30. výročí modelu M3 v USA.

F80
·
F90
·
BMW M automobily
·
M3
·
M5
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~106,32 KB)
  
Photos(53x, ~134,95 MB)

Světová premiéra: BMW M Performance Parts pro nové BMW M5.
Už od své premiéry v srpnu letošního roku nové BMW M5 (kombinovaná spotřeba paliva: 10,5 l/100 km*, kombinované emise CO2: 241 g/km*) přitahuje pozornost po celém světě. BMW nyní v rámci výstavy SEMA Show v Las Vegas představuje pro BMW M5 další specialitu: kompletní řadu exkluzivních dílů M Performance. Všechny komponenty pro celou tuto řadu byly vyvinuty s využitím know-how BMW M ze světa motorsportu a jsou vzájemně dokonale sladěny. Nejsou určeny pouze k vyzdvihnutí sportovních a luxusních detailů vysokovýkonného sedanu, ale splňují i funkční požadavky v oblasti aerodynamiky, chlazení a lehké konstrukce. Většina z těchto exkluzivních M Performance dílů bude pro nové BMW M5 k dispozici jako doplňkový sortiment od března 2018, kdy bude vůz modelového roku 2018 uveden na trh, další přibudou do nabídky v červenci 2018.

Dokonalá aerodynamika.
Mezi mnoho specialit řady doplňků vyvinutých speciálně pro BMW M5 patří i paket obsahující aerodynamické komponenty M Performance. Všechny tyto díly jsou zhotoveny z lehkých uhlíkových kompozitů (karbonu) a vyrobeny příkladnou ruční prací.

K dispozici jsou následující: nově navržená spodní část předního nárazníku, nástavce prahů, karbonový zadní spoiler, karbonový zadní spoiler Pro (**) a zadní difuzor. Všechny tyto komponenty vyzdvihují výkon a sportovní vzezření nového BMW M5, ale současně zajišťují optimalizovanou aerodynamiku a ještě sportovnější jízdní projev.

Další komponenty z řady dílů M Performance byly dokonale přizpůsobeny aerodynamickému paketu a ještě zvýrazňují model BMW M5. Zřetelně viditelná karbonová přední část a boční výdechy vzduchu (**) s logem M a karbonové kryty vnějších zpětných zrcátek M Performance ještě zvyšují celkové množství karbonových prvků na karoserii. Lišty nástavců prahů M Performance zvýrazňují vůz z bočního pohledu a optimálně doplňují výrazný sportovní vzhled poskytovaný aerodynamickým paketem.

BMW M5 přináší na silnici nejnovější technologie ze světa automobilových závodů i v oblasti podvozku, který zajišťuje skvělé jízdní vlastnosti i v limitních situacích. Podvozek s integrovanými pružicími a tlumicími jednotkami z řady BMW M Performance, vyvinutý speciálně pro BMW M5, má ještě sportovnější nastavení a zajišťuje sedanu skvělou ovladatelnost. Díky přímějšímu spojení karoserie se silnicí navíc přináší ještě lepší jízdní dynamiku. A navíc, rudě lakované stavitelné vinuté pružiny velmi dobře vypadají.

Karbon-keramická brzdová soustava zajistí skvělý brzdný účinek. Sportovní brzdové destičky mají základ ve vysoce odolných závodních destičkách prověřených motorsportem a nabízejí výhody v podobě kratší brzdné dráhy, lepší odezvy brzdového pedálu a vyšší tepelné odolnosti. Aby toho nebylo málo, distribuce brzdné síly odpovídá nastavení ze závodů a přináší zvýšenou kontrolu nad brzdným účinkem.

Nový sportovní výfukový systém BMW M Performance, zajišťující emocionální závodní zvuk, bude k dispozici pouze v USA a Kanadě. Koncový tlumič je vyroben z titanu a může být doplněn o karbonové koncovky. Optimalizované proudění výfukových plynů s omezeným zpětným tlakem zvýrazňuje zvuk motoru V8 M TwinTurbo a podtrhuje sportovní zážitky z jízdy.

Inovativním nástrojem pro měření a vyhodnocování všech zásadních dynamických dat vozidla je M Performance Drive Analyser, jenž má taktéž původ v motorsportu. Systém nabízí komplexní a profesionální možnosti nahrávání a analyzování dat, která mohou být následně vyhodnocována a zobrazována na chytrém telefonu. Drive Analyser využívá celou řadu relevantních indikátorů, jako jsou různá data z motoru, nejvyšší dosažené hodnoty, zařazený převod, způsob využívání pedálu plynu a brzd či informace o bočním přetížení. Výsledky lze díky aplikaci M Performance Drive Analyser App zobrazit přímo na chytrém telefonu ve formě grafiky nebo videa. Aplikace je pro zákazníky BMW zdarma. Zákazníkům, kteří si chtějí svou jízdu uložit ve formě filmu, je k dispozici držák kamery Trackfix, který lze bezpečně přimontovat na přední či zadní část vozu.

Sportovně dynamický vzhled do nejmenších detailů.
Díly M Performance Parts pro BMW M5 přinášejí do každodenního života skutečné pocity ze závodní trati – a to i z vizuálního hlediska. Mezi doplňky patří rovněž závodní pruhy v typických M barvách, které posunují sportovní design na vyšší úroveň a propůjčují sedanu velmi individuální charakter. Ručně vyrobený karbonový kryt motoru M Performance je skutečným magnetem pozornosti okolí, protože zvýrazňuje závodní geny vozu tam, kde mají svůj základ – tedy v motorovém prostoru.

Závodní vzhled lze aplikovat i na komponenty interiéru. Volant M Performance (**) nabízí skvělý závodní pocit zejména díky typickému tvaru, vynikajícímu úchopu alcantarového věnce a karbonovému krytu. Intenzivní pocit ještě umocní nově navržené karbonové páčky řazení (**) a karbonový kryt voliče převodovky (**). Perfektním doplňkem dotvářejícím atmosféru interiéru jsou pak podlahové koberce M Performance. I ty nejmenší detaily, od podvozku až po doplňky v interiéru, naznačují, že BMW M5 a díly M Performance Parts mají své kořeny v motorsportu, což je patrné i na příkladu nového obalu na klíče BMW M5. Je vyroben z alcantary a uhlíkových kompozitů a nabízí perfektní kombinaci závodního designu a funkčnosti. Projektor loga M Performance s technologií LED je při výběru originálních doplňků ideální třešničkou na dortu.

M Performance díly ve službách MotoGPTM.
Svou premiéru brzy zažije unikátní vůz navržený pro závodní okruhy – BMW M5 MotoGPTM Safety Car. BMW M je „oficiálním vozem MotoGP“ již od roku 1999, odkdy trvá spolupráce s organizátorem v podobě společnosti Dorna Sports. BMW M poskytuje nejrychlejší motocyklové závodní sérii světa celou flotilu vozidel. Stejně jako v případě předchůdce, i BMW M5 MotoGP Safety Car je vybaveno celou řadou dílů BMW M Performance tak, aby dokonale splnilo speciální požadavky vedoucího vozidla v profesionálním motorsportu. Mezi výbavu nového vozu patří aerodynamické komponenty BMW M Performance, ale i sportovní titanový výfukový systém BMW M Performance. BMW M5 MotoGP Safety Car se poprvé představí při finále letošní sezony v listopadu ve španělské Valencii. Během sezony 2018 bude vrcholem celé flotily BMW M5 MotoGP Safety Car.

BMW M5: nový vysokovýkonný sedan.
Nové BMW M5 nabízí skvělé jízdní vlastnosti až na pokraj fyzikálních limitů na silnici i na závodní trati, a to zejména díky mnohým průkopnickým řešením. Mezi ně patří rovněž nově navržený specifický systém pohonu všech kol M xDrive, který je u BMW M5 použit poprvé. Přináší optimalizovanou jízdní dynamiku, přesnější řízení a dokonalou trakci. Motor V8 4,4 litru s technologií M TwinPower Turbo byl našimi inženýry výrazně revidován. Nabízí výkon 441 kW/600 k a maximální točivý moment 750 Nm, což značí proti předchozímu modelu výrazný nárůst. Akcelerace z 0 na 100 km/h zabere díky nové 8stupňové převodovce Steptronic s technologií Drivelogic pouze 3,4 s. Podvozek s optimalizovanou kinematikou a elastokinematikou pomáhá vylepšit jízdní dynamiku. Z hlediska výkonu je zásadní také hmotnost: ta byla dále snížena kromě jiného i instalací střešního panelu z uhlíkových kompozitů.

„Need for SpeedTM Payback“: Individualizace a technologie uhlíkových vláken i v interaktivní videohře.
BMW při prezentaci nového BMW M5 využívá inovativní a působivé cesty. Díky partnerství se společností Electronic Arts se světová premiéra poprvé uskutečnila ve videohře – v „Need for SpeedTM Payback“. A navíc, Electronic Arts představilo nové BMW M5 poprvé při Gamescomu v Kolíně nad Rýnem, což je největší akce v oblasti počítačových her a zábavy v Evropě. Ve hře „Need for SpeedTM Payback“ (vychází 10. listopadu 2017) budou hráči moci upravovat své virtuální BMW M5 pomocí dílů M Performance vyvinutých speciálně pro tento vůz. Během misí a závodů si hráči vydělávají virtuální peníze, za něž si mohou vybavit své BMW M5 originálním příslušenstvím z řady M Performance Parts. Stejně jako ve skutečnosti, i v počítačové hře jsou tyto díly (včetně karbonových) perfektně přizpůsobeny vozidlu a sobě navzájem, takže zajišťují významné zvýšení výkonu a individuality i ve virtuálním světě.

Světová premiéra: 2018 BMW M3 30 Years American Edition oslavuje 30. výročí modelu M3 v USA jedinečným designem vytvořeným v BMW Group Designworks a vyrobeným v BMW Individual (dostupné pouze v USA).

BMW M3 – kombinovaná spotřeba paliva: 8,8 (8,3) l/100 km; kombinované emise CO2: 204 (194) g/km – je jedním z nejznámějších vozidel automobilového průmyslu. Má za sebou dlouhou historii, která jako by neměla hranic – i dnes je stále rozeznatelné jako jeden z nejryzejších řidičských sportovních vozů určených na silnice. BMW M způsobilo revoluci ve vnímání sportovních automobilů zaměřených na výkon již při představení první generace BMW M3 v roce 1986. To mělo původně být homologačním speciálem pro závody cestovních vozů Group A (DTM), ale nakonec se stalo nejúspěšnějším závodním cestovním vozem v historii BMW. Na americký trh přišlo v roce 1987 a signalizovalo tak zrození legendy, od níž nyní uplynulo 30 let. BMW Group Desigworks se proto spojila s BMW Individual a vytvořila jedinečný designový koncept, připomínající závodní dědictví v americkém podání.

Exteriér inspirovaný originální M barvou a motivem americké vlajky.
BMW Group Designworks stvořila na téma 30. výročí BMW M3 v USA jedinečný model, inspirovaný americkými národními barvami – červenou, bílou a modrou. 2018 BMW M3 30 Years American Edition se zrodilo se 6stupňovou manuální převodovkou a paketem Competition, ale bylo rychle transformováno v unikátní vozidlo v matné metalické barvě Frozen Red II. Ačkoliv označení laku „frozen“ napovídá o nízkém lesku metalízy, karoserie byla pokryta další speciální matnou vrstvou, z níž svítí částečky rudého pigmentu, které rozzáří svalnaté povrchy BMW M3. Metalická barva Frozen Red II navíc odkazuje na ikonickou BMW Henna Red z původního M3 z 80. let.

Vnější vzhled modelu je doplněn o jedinečná zlatá kola M Performance z lehké slitiny (763 M – 19palcová vpředu, 20palcová vzadu) v barvě, která připomíná závodní kola BMW M3 E30 Warsteiner DTM. Mezi exkluzivní prvky exteriéru patří i M pruhy na střeše, připomínající identitu vozu na prémiovém karbonu, či grafické ztvárnění 30th Anniversary na stínítku zadního okna.

Exteriér je doplněn výjimečně americkým interiérem v tříbarevném schématu.
Vnitřní prostor musí být stejně výjimečný jako exteriér a designéři si velmi rychle uvědomili, že nic není víc americké než červená, bílá a modrá. Jakmile se u 2018 BMW M3 30 Years American Edition otevřou řidičovy dveře, zaujme interiér hlavně díky kvalitnímu tříbarevnému koženému čalounění Merino od BMW Individual. Základem byl kožený interiér BMW Individual Opal White Merino, který byl doplněn červenými pruhy a modrými bloky. Červené pruhy jsou vytvořeny kůží Mugello Red Merino a modrá kůže se nazývá Fjord Blue Merino. Kontrastní prošívání v červené, bílé a modré přidává patriotický detail. Červené pruhy jsou umístěné na bočnicích sedadel, dolní části palubní desky a panelech dveří. Části sedadel jsou modré a bílé, stejně jako středová část dveří. Horní část palubní desky z černé kůže zase vyniká použitím kontrastního modrého a červeného prošívání.

Nesmí chybět ani americká vlajka – se zlatým okrajem je zobrazena na dveřích. Grafika loga 30th Anniversary byla inspirována grafikou pro 40th Anniversary BMW řady 3. Barevné schéma je zopakováno na hlavových opěrkách, dekorativních lištách a stínítku zadního okna.

BMW M Performance díly pro BMW M3 30 Years American Edition.
Tlumiče s kontrastními červenými vinutými pružinami na 2018 BMW M3 30 Years American Edition jsou jasně rozeznatelným prvkem stavitelného podvozku M Performance Sport, umožňujícím nastavení světlé výšky od 5 do 20 milimetrů. Tento podvozek zákazníkům umožní zažít v každodenním provozu jízdní dynamiku inspirovanou v motorsportu.

Aerodynamika ze světa závodních vozů se projevuje také na zadním spoileru BMW M Performance. Všechny tři části tohoto aerodynamického prvku jsou ručně vyrobeny z uhlíkových kompozitů. Křídlo je zvýrazněno závodními pruhy, které přinášejí know-how z motorsportu na silnice a okruhy. Přímo ze závodního prostředí pocházejí jedinečná zlatá kola M Performance, která jsou opracována přímo z kovaného odlitku a díky své nízké hmotnosti a pevnosti přispívají ke zlepšení jízdní dynamiky a pocitu z řízení. Pro maximální výkon a trakci jsou vybavena pneumatikami Michelin Pilot Sport Cup 2.

Výfukový systém M Performance s titanovým zadním tlumičem, ovládaný lehkou klapkou, přináší vysoce emotivní zvuk, který připomíná závodní vozy. Je zakončen dvojitými karbonovými koncovkami o průměru 93 mm s logem M.

Tříbarevný vnitřní prostor dokresluje loketní opěrka, kliky dveří a řadicí páka M Performance. Loketní opěrka vyniká zejména použitím alcantary a karbonu s kontrastním tříbarevným M prošíváním.

Za volant jedinečného BMW M3 30 Years American Edition usedne pouze jeden šťastný zákazník. Vůz bude k určen prodeji po ukončení show. Detaily budou poskytnuty v BMW Booth (68000) před Souh Hall v oblasti Performance Pavilion.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Latest Facts & Figures.

Technické údaje MINI Cabrio, platné od září 2018.
Sat Sep 01 00:01:00 CEST 2018
MINI
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit