Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Harald Krüger Předseda představenstva BMW AG. Stručný přehled modelů BMW Group v roce 2018. Aktualizace strategie.

Elektromobilita: Více než 200 000 elektrifikovaných vozů dodaných od uvedení modelu BMW i3 na trh +++ BMW i: pokračování pokroku, všechny elektrifikované modely budou spadat pod značku BMW i – zajištěna jsou práva na označení iX1 až iX9 +++ Modelová ofenziva: 2018 bude rokem X +++ Služby mobility: ReachNow startuje v Číně se 100 vozy BMW i3.

Společnost
·
Projevy členů představenstva
·
Společnost
·
Korporátní finance, fakta a čísla

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~192,97 KB)

Dámy a pánové,

BMW Group se dívá vstříc budoucnosti.
Pro mě jsou dvě věci jisté: prémiovost zaručí budoucnost. A BMW Group je na budoucnost připravena.

Proč tomu tak je? Protože sliby pouze neříkáme, ale plníme je.
Toto je skutečnost:

 • Naše modelová ofenziva
 • Elektromobilita a autonomní jízda
 • Naše profitabilita

 

Zpět k mému prvnímu tématu: největší modelová ofenziva v naší historii právě probíhá. V letech 2017 a 2018 uvedeme na trh 40 nových nebo modernizovaných modelů. A to bez motocyklů! To také znamená, že do našeho výrobního programu systematicky zavádíme nové technologie pohonu.

Naši modelovou ofenzivu začalo nové BMW řady 5, jehož jsme do konce listopadu prodali více než 300 000 kusů. Od října jsme se vrátili zpět na vedoucí pozici v tomto segmentu. Nyní doplňujeme naši řadu 5 novým modelem M5, který po modelu M760Li přebírá pozici nejrychlejšího sériového modelu BMW.

Mezi další příklady patří aktualizované modely BMW řady 1, řady 2 Coupé a Cabrio, řada 4 a nová řada 6 Gran Turismo, stejně jako nové X3. Zanedlouho bude následovat model X2.

V rodině vozů BMW i jsme představili modernizovaný model i3 a sportovní verzi i3s.

U MINI: nový Countryman a jeho plug-in hybridní verze jako první MINI s akumulátorem.

A Rolls-Royce: osmá generace legendárního modelu Phantom přijede v následujících týdnech.

BMW Motorrad: 14 nových nebo přepracovaných modelů.

Všechny tyto nové modely jsou součástí naší modelové ofenzivy. V roce 2018 vstoupíme do fáze II, v níž bude hrát důležitou roli luxus. Luxusní segment je naším domácím hřištěm. V roce 2018 významně rozšíříme svou nabídku právě v tomto rostoucím profitabilním segmentu následujícími novinkami:

 • Rolls-Royce Phantom
 • i8 Roadster
 • Řada 8 Coupé
 • BMW M8
 • X7
 • U BMW Motorrad: K 1600 Gran America – luxus na dvou kolech

 

Našimi cíli pro následujících několik let bude zvýšení podílu v tomto segmentu. A také významné zvýšení prodejů a výnosů. Společná identita těchto modelů bude vyjádřena novým podpisem Bayerische Motoren Werke.

Naše modelová ofenziva je také ofenzivou X. BMW je průkopníkem a inovátorem segmentu SAV. Od roku 1999 jsme prodali již téměř pět a půl milionu modelů BMW X. V současnosti patří modelům X přibližně třetina prodejů BMW.

Tento segment na všech hlavních světových trzích posiluje. I proto rok 2018 nazývám rokem „X“! Příkladem v tomto směru je cool model X2 v kompaktním segmentu, stejně jako model X7 v segmentu luxusní třídy. Nové BMW X3 vstupuje do svého prvního celého roku a nové X4 jej bude následovat zanedlouho.

Úspěšná rodina BMW X bude pokračovat systematickou elektrifikací. BMW X5 je již nyní k dispozici v plug-in hybridní verzi. V Číně vyrábíme elektrifikovanou verzi prodlouženého modelu X1 pro místní trh. V roce 2020 na trh uvedeme čistě elektrickou verzi BMW X3. V tomto případě se propojí X a i.

Náš příběh i se dostává na novou úroveň. V budoucnu budou všechny elektrifikované modely BMW patřit pod značku BMW i. A mohu vám říci jednu věc: pro BMW i jsme si registrovali nejen názvy od i1 po i9, ale držíme práva také pro BMW X – iX1 až iX9.

A nyní k mému druhému tématu:
Naší strategií je zaměření na elektrifikaci a autonomní jízdu.

Ještě před Vánoci dodáme náš elektrický vůz s pořadovým číslem 100 000. To byl můj jasný cíl pro rok 2017. A mohu vás ujistit, že pro rok 2018 si stanovíme nové cíle. Můžete se spolehnout na náš úspěch v této oblasti. Za tím si stojím.

Celkově máme na silnicích v současnosti 200 000 tisíc elektrifikovaných vozů: více než 90 000 z nich jsou plně elektrické modely BMW i3. Naše nabídka plug-in hybridních modelů od MINI až po BMW řady 7 stanovuje vlastní měřítka.

Elektromobilita je atraktivní pro nové zákazníky. BMW i3 a BMW i8 vykazují více než 80 procent nových zákazníků pro naši značku. Zajímavé je, že kdo jednou vyzkouší elektrický vůz, zůstane u něj. Aby se zákazníci vydali elektrickou cestou, stačí je přesvědčit pouze jednou.

Pátá generace technologií akumulátorů a uchovávání elektřiny zajistí elektromobilitě atraktivitu i pro cesty na dlouhé vzdálenosti. Zásluhou flexibilního modulárního systému komponentů elektrického pohonu, který připravujeme pro začátek následujícího desetiletí, bude možné každou modelovou řadu v závislosti na poptávce vybavit všemi dostupnými hnacími systémy.

Velmi emotivní BMW i Vision Dynamics bude mít dojezd 600 kilometrů. Elektromobilita a BMW spolu vzájemně ladí.

V roce 2025 budeme nabízet 25 elektrifikovaných modelů, včetně 12 plně elektrických vozů. Do tohoto počtu nezahrnujeme takzvané mild-hybridní modely.

Zde je náš plán:

 • V roce 2019 plně elektrické MINI.
 • V roce 2020 již oznámená plně elektrická verze modelu X3.
 • V roce 2021 iNEXT.

Minulý týden jsme položili symbolický základní kámen novému německému centru specializujícímu se na baterie. Vidíme naši pozici jako dodavatele systémů elektromobility.

A to také obsahuje nabíjení:

 • ChargeNow je vedoucím poskytovatelem služeb veřejného nabíjení. Koncem roku budou mít zákazníci přístup ke 130 000 nabíjecích míst ve 29 zemích.
 • Pomáháme také založit evropskou síť vysokorychlostních nabíjecích stanic Ionity.
 • V roce 2018 uvedeme v BMW 530e iPerformance indukční nabíjení.
 • Založili jsme také nový digitální obchodní segment nazvaný BMW Energy Services. Jeho cílem je zcela bezemisní elektromobilita.

Ve stylu BMW se stavíme také k autonomní jízdě: autonomní znamená prémiové. Autonomní znamená bezpečné. Pracujeme v této oblasti se silnými partnery.

V našem novém kampusu v Unterschleißheimu nedaleko Mnichova pracuje více než 2000 inženýrů na systémech autonomního řízení. Naše autonomní testovací vozidla jsou v permanenci po celém světě. Koncem roku bude na silnicích Mnichova, Kalifornie a Izraele jezdit flotila 40 zkušebních autonomních vozidel BMW řady 7.

Systémy pro částečně automatizovanou jízdu máme v našich vozech již nyní. V BMW řady 5 můžete například po určitou dobu dát ruce z volantu. Tuto funkci budeme postupně zavádět i do našich dalších modelů.

Autonomní jízda posune zážitky z cestování na zcela novou úroveň. Významnou roli budou hrát displeje a koncepty ovládání s personalizovanými informacemi. První soubor služeb ConnectedDrive jsme uvedli již koncem 90. let. Nyní již máme 10 milionů připojených vozidel. Od listopadu mohou naši zákazníci využívat službu Skype for Business a od počátku tohoto prosince bude BMW Connected propojeno s Google Assistant.

Služby určené pro mobilitu vhodně doplňují náš obchodní model. Dnes uvádíme naši službu ReachNow v Číně.

Digitalizace změní způsob naší práce. Budeme hbitější, budeme rychleji chápat a například budeme schopni používat nové pracovní multitýmové metody Large Scale Scrum s interdisciplinárními týmy a komplexními procesy.

Dámy a pánové,

BMW Group si za svými cíli stojí. Plníme je! Můžete se na to spolehnout.

To platí také pro naši profitabilitu, která je mým třetím tématem. To je základ naší transformace.

V prvních devíti měsících roku 2017 jsme přidělili do výzkumu a vývoje o více než 700 milionů eur více než v předchozím roce. Také v následujícím roce zvýšíme poměr výdajů na výzkum a vývoj z přibližně 6 % v roce 2017 na 6,5 až 7 % v roce 2018. Po roce 2018 tento ukazatel vrátíme na aktuální úroveň.

Více technologií ve voze samozřejmě znamená větší náklady. My je kompenzujeme zvýšenou výkonností a efektivitou. Interně chceme s předstihem financovat všechny relevantní plánované investice.

Jsme na správné cestě dosáhnout cílů, které jsme si pro rok 2017 stanovili. A to i v proměnlivých podmínkách s novými výzvami, jako je například debata o vznětových motorech v Německu a ve Velké Británii.

Slibuji, že zůstaneme vysoce flexibilní a pokrokově smýšlející společností. Proto jsou naše finanční stabilita a zdraví společnosti tak důležité. Účinně nám pomohou při transformaci na technologickou společnost.

Děkuji za pozornost.

 

ÚDAJE O SPOTŘEBĚ PALIVA A EMISÍCH.

 • BMW i3: kombinovaná spotřeba paliva: 12,9 kWh; kombinované emise CO2: 0 g/km
 • BMW i3s: kombinovaná spotřeba paliva: 14,3 kWh; kombinované emise CO2: 0 g/km
 • BMW i8 Coupé: kombinovaná spotřeba paliva: 1,9 l/100 km;
  kombinované emise CO2: 42 g/km; kombinovaná spotřeba elektřiny: 14,0 kWh/100 km
 • BMW i8 Roadster: kombinovaná spotřeba paliva: 2,1 l/100 km;
  kombinované emise CO2: 46 g/km; kombinovaná spotřeba elektřiny: 14,5 kWh/100 km
 • BMW M5: kombinovaná spotřeba paliva: 10,5/100 km; kombinované emise CO2: 241 g/km
 • BMW M760Li xDrive: kombinovaná spotřeba paliva: 12,8 l/100 km;
  kombinované emise CO2: 294 g/km
 • Rolls-Royce Phantom: kombinovaná spotřeba paliva: 13,9 l/100 km;
  kombinované emise CO2: 318 g/km

 

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

Article Offline Attachments.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

BMW GROUP ANNUAL ACCOUNTS PRESS CONFERENCE 2019.

Here you can see the full length live stream of the Press Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Latest Facts & Figures.

Technické údaje BMW X3, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 21:15:03 CET 2018
G01
X3
Technické údaje BMW i8 Roadster, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:30:00 CET 2018
I15
BMW i Automobiles
Technické údaje BMW i8 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:24:00 CET 2018
I12 LCI
BMW i8 Coupé
Technické údaje BMW M5, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:54:00 CET 2018
F90
BMW M automobily
Technické údaje BMW M4 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:48:00 CET 2018
F82
Coupé
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit