Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nový protiprokluzový systém BMW i3s pro všechny budoucí modely BMW a MINI.

50x rychlejší reakce pro více trakce a jízdní stability na různých površích a při rekuperaci energie.

I01
·
I01s
·
BMW i3
·
BMW i Automobiles
·
BMW i3s
·
BMW i Beyond Automobiles
·
BMW i Incubator for Innovations
·
Technologie
·
Motory a převodovka
·
Asistenční systémy řidiče
·
Bezpečnost
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~60,23 KB)
  
Photos(1x, ~2,76 MB)

Mnichov. BMW i3 celému světu ukazuje, jakou radost může jízda s elektromobilem přinést. V případě nového BMW i3s ale více jízdních emocí nepřináší pouze zvýšený výkon elektromotoru, ale také inovativní protiprokluzový systém, specificky navržený pro intenzivní dodávku výkonu elektrické hnací soustavy BMW eDrive. Nový systém se nejdříve představil v novém BMW i3s (270 Nm při 0 1/min, 135 kW/184 k, kombinovaná spotřeba elektřiny v cyklu NEDC 14,3 kWh/100 km, kombinované emise CO2: 0 g/km), v němž významným způsobem zlepšuje akceleraci na nerovném povrchu, je aktivní ve fázích regenerativního brzdění a pomáhá při zrychlení z ostrých zatáček. Základní vlastností nového systému je 50krát rychlejší činnost, kterou umožňuje kalkulace prováděná přímo v elektromotoru a ne v samostatné jednotce, jak je tomu u konvenčních systémů. Významně se tak zkracuje vzdálenost pro jednotlivé signály. Toto řešení je další ukázkou toho, že BMW i je skutečným průkopníkem nových inovativních technologií.

„Z důvodu větší úrovně točivého momentu a okamžitých reakcí na pohyby akcelerátoru kladou elektromotory mnohem větší nároky na stabilizační systémy než konvenční pohonné jednotky,“ vysvětluje Peter Langen, vedoucí vývoje podvozků u BMW.

To je důvod, proč inženýři BMW vyvinuli nový druh systému navrženého přímo na míru elektrickým pohonům. Přínos kratších regulačních cyklů přitom není vyhrazen pouze elektřinou poháněným vozům, ale tento inovativní princip optimalizuje trakci, jízdní stabilitu a dynamiku také u vozidel se spalovacími motory. Proto bude použit rovněž v dalších modelech značek BMW a MINI s předním i zadním pohonem, stejně jako v modelech s pohonem všech kol. Ve všech nabídne větší jistotu a radost z jízdy při zrychlení na všech typech povrchů.

O BMW i
BMW i je značka BMW Group zaměřená na vizionářské automobily, technologie, propojené služby pro individuální mobilitu a nové vnímání prémiovosti, jež spočívá v konceptu trvalé udržitelnosti. Značka BMW i je dostupná v 54 zemích prostřednictvím automobilů BMW i3 (elektrický vůz pro městské prostředí), plug-in hybridního sportovního vozu BMW i8 a plug-in hybridních automobilů BMW iPerformance.

BMW i je připraveno zajistit pro společnost novou skupinu zákazníků a současně slouží jako inkubátor inovací. Technologie, které se osvědčí ve vozech BMW i, jsou přenášeny do hlavní značky BMW.

Součástí BMW i jsou také služby související s osobní dopravou v podobě DriveNow (sdílení automobilů), ReachNow (sdílení automobilů 2.0), ChargeNow (snadný přístup k největší síti dobíjecích stanic), ParkNow (hledání, rezervace a platba za parkovací místa), BMW i Ventures (investice do mladých společností zabývajících se dopravou ve městech), BMW Energy (služby optimalizující využívání energií) a Competence Centre for Urban Mobility (kompetenční centrum pro dopravu ve městech).

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Latest Facts & Figures.

Technické údaje BMW řady 8 Coupé, platné od 09/2018.
Tue Oct 09 08:00:00 CEST 2018
G15
Coupé
Technické údaje BMW i3 (120 Ah) a BMW i3s (120 Ah), platné od 11/2018.
Tue Oct 02 17:56:00 CEST 2018
Technické údaje, specifikace
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit