Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nové BMW 2 Active Tourer. Nové BMW 2 Gran Tourer.

Nová BMW řady 2 Active Tourer a Gran Tourer nabízejí dostatek prostoru, působivou všestrannost, vynikající komfort a dynamické jízdní vlastnosti, kterými je značka BMW pověstná. Modernizované modely segmentu Sport Activity Tourer (SAT) jsou poháněny nejnovější generací pohonných jednotek a do prodeje vstoupí v březnu 2018.

F45
·
F46
·
BMW iPerformance Automobiles
·
225xe iPerformance
·
Řada 2
·
Active Tourer
·
Gran Tourer
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(3x, ~2,61 MB)
  
Photos(98x, ~775,78 MB)

V bodech.

 • Inovované modely BMW řady 2 Active Tourer a BMW řady 2 Gran Tourer budou uvedeny na trh v březnu 2018. Prodeje prvního modelu BMW segmentu Sport Activity Tourer (SAT) v rámci třídy kompaktních prémiových vozů mezi roky 2014 a 2017 přesáhly 380 000 kusů. Tyto dva modely, vyznačující se vysoce funkčním prostorovým konceptem, se tak zařadily mezi bestsellery značky. Největším dosavadním odbytištěm je Německo, následované Čínou a Velkou Británií. BMW prostřednictvím modelů řady 2 Active Tourer a Gran Tourer úspěšně oslovilo nové zákazníky, pro více než 70 % z nich šlo o první vůz BMW.
 • Nový design předních partií se širokým nasávacím otvorem ve spodní části a výraznějšími ledvinkami masky chladiče podtrhuje sportovní eleganci modelu. Šíři vozu opticky zvýrazňuje také nově pojatý zadní nárazník, sportovní akcent dodávají i mohutnější koncovky výfuku s větším průměrem (všechny čtyřválcové motory navíc nově disponují dvojitou koncovkou výfuku). Ještě dynamičtější a atraktivnější vzhled zajistí modelům BMW řady 2 Active Tourer a Gran Tourer volitelně dodávaný paket M Sport.
 • Možnosti individualizace nově rozšiřují dva odstíny laku (Jucaro Beige a Sunset Orange) a šestice nových designů kol z lehkých slitin v průměrech 17, 18 a 19 palců. Prémiový charakter interiéru dokreslují nové možnosti volby čalounění v kombinaci látka/Sensatec nebo kůže.
 • Nový design volitelných LED předních světlometů i adaptivních LED světlometů a asistent dálkových světel. Typické dvojité kruhové světlomety mají atraktivní šestiúhelníkový akcent, který zvýrazňuje moderní charakter vozu. Nová jsou i volitelná LED přední mlhová světla.
 • Nejnovější generace zážehových i vznětových motorů prošla úpravami s cílem dalšího zvýšení hospodárnosti – upraven byl například klikový hřídel, thermomanagement, časování ventilů či přeplňování. BMW řady 2 Active Tourer nabízí výkon od 80 kW/109 k do 170 kW/231 k, pohonné jednotky BMW 2 Grand Tourer disponují výkony od 80 kW/109 k do 141 kW/192 k. Kombinovaná spotřeba nových motorů z rodiny BMW EfficientDynamics činí 4,3–6,4 l/100 km, což odpovídá emisím CO2 v rozmezí 112–147 g/km.
 • Všechny vznětové motory budou od března 2018 vybaveny systémem SCR (Selective Catalytic Reduction), který k efektivnímu snížení emisí oxidů dusíku využívá vstřikování roztoku močoviny (AdBlue), a dále zásobníkovým katalyzátorem NOx a filtrem pevných částic. Všechny čtyřválcové vznětové motory disponují technologiemi BMW TwinPower Turbo s dvojicí turbodmychadel.
 • Plug-in hybridní model BMW 225xe iPerformance Active Tourer s elektrickým dojezdem až 45 km, celkovým výkonem 224 k a spotřebou paliva (kombinovanou) 2,3–2,5 l/100 km (emise CO2 52–57 g/km).
 • Pro oba modely je poprvé k dispozici sedmistupňová dvouspojková převodovka Steptronic, v nabídce společně s osmistupňovou převodovkou Steptronic a šestistupňovou manuální převodovkou. Model 220i je standardně vybaven novým dvouspojkovým ústrojím Steptronic, varianty 225i xDrive a 220d standardně využívají osmistupňovou převodovku Steptronic.
 • Inovativní koncept konektivity s nejnovější generací systému iDrive (k dispozici od 7/2017). Volitelný navigační systém s 6,5- nebo 8,8palcovým dotykovým displejem, hlasové ovládání a ovladač iDrive s dotykovým rozhraním.
 • Služby BMW ConnectedDrive Services (dostupné od 7/2017) nabízejí výjimečné možnosti konektivity. Dopravní informace v reálném čase (RTTI – Real Time Traffic Information), upozornění na čas odjezdu založené na dopravní situaci, sdílení destinací prostřednictvím aplikace, webu a kalendáře, plus funkce Microsoft Exchange ke sdílení a úpravě
  e-mailů, dat v kalendáři a kontaktů. Indukční dobíjení kompatibilních telefonů a WiFi hotspot pro až deset zařízení jsou také součástí nabídky.
 • Široká nabídka asistenčních systémů včetně aktivního systému pro udržování rychlosti v rozmezí 0 až140 km/h a asistentu jízdy v kolonách, který automaticky udržuje vůz v jízdním pruhu až do rychlosti 60 km/h. Oba jmenované systémy jsou součástí volitelné výbavy Driving Assistant Plus.

 

Kompletní tisková zpráva je ke stažení v příloze.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Latest Facts & Figures.

Technické údaje BMW řady 8 Coupé, platné od 09/2018.
Tue Oct 09 08:00:00 CEST 2018
G15
Coupé
Technické údaje BMW i3 (120 Ah) a BMW i3s (120 Ah), platné od 11/2018.
Tue Oct 02 17:56:00 CEST 2018
Technické údaje, specifikace
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit