Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Německý úřad pro motorová vozidla: BMW 320d plně vyhovuje všem legislativním požadavkům

Mnichov. Německý spolkový úřad pro motorová vozidla (KBA) dnes zveřejnil závěry testů provedených na modelu BMW 320d a potvrdil, že zkoušené vozidlo plně vyhovuje všem legislativním požadavkům. Testy byly provedeny v návaznosti na kritiku skupiny pro ochranu životního prostředí "Deutsche Umwelthilfe" z prosince 2017 kvůli množství vypouštěných emisí u tohoto modelu.

Společnost
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~68,66 KB)
  
Photos(1x, ~2,51 MB)

Mnichov. Německý spolkový úřad pro motorová vozidla (KBA) dnes zveřejnil závěry testů provedených na modelu BMW 320d a potvrdil, že zkoušené vozidlo plně vyhovuje všem legislativním požadavkům. Testy byly provedeny v návaznosti na kritiku skupiny pro ochranu životního prostředí „Deutsche Umwelthilfe“ z prosince 2017 kvůli množství vypouštěných emisí u tohoto modelu.

Klaus Fröhlich, člen představenstva BMW AG zodpovědný za vývoj, uvedl: „Emise vozů společnosti BMW Group nejsou v žádném případě zmanipulovány a jsou v souladu se všemi příslušnými právními normami. Naše vznětové motory jsou čisté. Na to se veřejnost a zákonodárci, a zejména naši zákazníci i zaměstnanci, mohou spolehnout.“

Závěry posledních testů KBA opět potvrzují to, co bylo opakovaně prokázáno v řadě oficiálních zpráv, provedených příslušnými orgány po celém světě: Společnost BMW Group nemá žádné ilegální aktivity nebo technická opatření jakéhokoli druhu, která by ovlivňovala režim testování emisních norem.

To se přirozeně týká i nedávno kritizovaného modelu BMW 320d, což ostatně prokázaly výsledky rozsáhlého testování ve zkušebních laboratořích a také v praxi. Co se vozidel BMW Group týká, společnost TÜV Süd již v roce 2015 potvrdila: „Hodnoty NOx všech testovaných vozů jsou v technicky vysvětlitelné a v očekávané toleranci a podle závěru TÜV SÜD vykazují velmi dobré emisní hodnoty.“

To znamená především to, že účinnost emisních systémů vyžadovaných pro čistění výfukových plynů plně koresponduje s typickým chování majitele za volantem jeho vozu. Neexistuje žádné opatření („manipulace“) jakéhokoli druhu, které by mohlo emisní hodnoty vozidel ovlivňovat.

Výsledky testů KBA také naznačují, že emisí hodnoty kritizované skupinou „Deutsche Umwelthilfe“ byly výsledkem neadekvátních jízdních situací a chybného provedení testů, a proto nejsou reprezentativní.

Fröhlich dodává: „Výsledky z testu KBA zcela jasně ukazují, že testované vozidlo nebylo žádným způsobem upraveno. Proto považujeme postup ‚Deutsche Umwelthilfe‘ za neprofesionální a jeho výsledky za bezvýznamné.“

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Latest Facts & Figures.

Technické údaje BMW X3, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 21:15:03 CET 2018
G01
X3
Technické údaje BMW i8 Roadster, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:30:00 CET 2018
I15
BMW i Automobiles
Technické údaje BMW i8 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:24:00 CET 2018
I12 LCI
BMW i8 Coupé
Technické údaje BMW M5, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:54:00 CET 2018
F90
BMW M automobily
Technické údaje BMW M4 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:48:00 CET 2018
F82
Coupé
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit