Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Německý úřad pro motorová vozidla: BMW 320d plně vyhovuje všem legislativním požadavkům

Mnichov. Německý spolkový úřad pro motorová vozidla (KBA) dnes zveřejnil závěry testů provedených na modelu BMW 320d a potvrdil, že zkoušené vozidlo plně vyhovuje všem legislativním požadavkům. Testy byly provedeny v návaznosti na kritiku skupiny pro ochranu životního prostředí "Deutsche Umwelthilfe" z prosince 2017 kvůli množství vypouštěných emisí u tohoto modelu.

Společnost
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~68,66 KB)
  
Photos(1x, ~2,51 MB)

Mnichov. Německý spolkový úřad pro motorová vozidla (KBA) dnes zveřejnil závěry testů provedených na modelu BMW 320d a potvrdil, že zkoušené vozidlo plně vyhovuje všem legislativním požadavkům. Testy byly provedeny v návaznosti na kritiku skupiny pro ochranu životního prostředí „Deutsche Umwelthilfe“ z prosince 2017 kvůli množství vypouštěných emisí u tohoto modelu.

Klaus Fröhlich, člen představenstva BMW AG zodpovědný za vývoj, uvedl: „Emise vozů společnosti BMW Group nejsou v žádném případě zmanipulovány a jsou v souladu se všemi příslušnými právními normami. Naše vznětové motory jsou čisté. Na to se veřejnost a zákonodárci, a zejména naši zákazníci i zaměstnanci, mohou spolehnout.“

Závěry posledních testů KBA opět potvrzují to, co bylo opakovaně prokázáno v řadě oficiálních zpráv, provedených příslušnými orgány po celém světě: Společnost BMW Group nemá žádné ilegální aktivity nebo technická opatření jakéhokoli druhu, která by ovlivňovala režim testování emisních norem.

To se přirozeně týká i nedávno kritizovaného modelu BMW 320d, což ostatně prokázaly výsledky rozsáhlého testování ve zkušebních laboratořích a také v praxi. Co se vozidel BMW Group týká, společnost TÜV Süd již v roce 2015 potvrdila: „Hodnoty NOx všech testovaných vozů jsou v technicky vysvětlitelné a v očekávané toleranci a podle závěru TÜV SÜD vykazují velmi dobré emisní hodnoty.“

To znamená především to, že účinnost emisních systémů vyžadovaných pro čistění výfukových plynů plně koresponduje s typickým chování majitele za volantem jeho vozu. Neexistuje žádné opatření („manipulace“) jakéhokoli druhu, které by mohlo emisní hodnoty vozidel ovlivňovat.

Výsledky testů KBA také naznačují, že emisí hodnoty kritizované skupinou „Deutsche Umwelthilfe“ byly výsledkem neadekvátních jízdních situací a chybného provedení testů, a proto nejsou reprezentativní.

Fröhlich dodává: „Výsledky z testu KBA zcela jasně ukazují, že testované vozidlo nebylo žádným způsobem upraveno. Proto považujeme postup ‚Deutsche Umwelthilfe‘ za neprofesionální a jeho výsledky za bezvýznamné.“

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Technické údaje nového BMW X2, platné od 03/2018.
Fri Mar 02 08:20:00 CET 2018
F39
X2
Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit