Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Motorrad představí na Motosalonu v Brně flotilu nových modelů.

Novinky BMW Motorrad se ve dnech 8.-11. března 2018 představí návštěvníkům veletrhu Motosalon na brněnském výstavišti. Na své si přijdou nejen milovníci pohodlných strojů pro dlouhé cesty, ale i jezdci preferující jednoduchost nebo ekologii. Příznivcům rychlé jízdy předvede sílu ostrý okruhový speciál. Ke svému 95. výročí BMW Motorrad Česká republika představilo limitovanou edici roadsteru s jedinečným designem, která bude určena pouze pro český trh.

Skútr
·
Trénink jezdců, cestování, akce
·
Autosalony
·
Europe
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~67,84 KB)
  
Photos(32x, ~121,46 MB)

Brno. Novinky BMW Motorrad se ve dnech 8.–11. března 2018 představí návštěvníkům veletrhu Motosalon na brněnském výstavišti. Na své si přijdou nejen milovníci pohodlných strojů pro dlouhé cesty, ale i jezdci preferující jednoduchost nebo ekologii. Příznivcům rychlé jízdy předvede sílu ostrý okruhový speciál. Ke svému 95. výročí BMW Motorrad Česká republika představilo limitovanou edici roadsteru s jedinečným designem, která bude určena pouze pro český trh.

Mezi nejočekávanější novinky BMW pro letošní rok, které se v Brně představí, patří zejména dvojice menších cestovních endur s označením GS. Navzdory jejich odlišnému názvu mají F 750 GS a F 850 GS stejný objem svého nového dvouválcového motoru. První z modelů však nabízí výkon 57 kW/77 k a maximální rychlost 190 km/h, zatímco druhý dokonce 70 kW/95 k a maximální rychlost přesahující 200 km/h. Změn doznal i design obou modelů. Nádrž se nově přesunula zpod sedla až před řidiče a výfuk byl přesunut na pravou stranu.

Pohodlí na dlouhé cesty.
BMW mezi novinkami představuje také luxusní cestovní model K 1600 Grand America s šestiválcovým motorem o výkonu 118 kW/160 k. Umístění stupaček umožňuje řidiči zaujmout pohodlnou pozici a nabízí skvělý komfort. Je rovněž vybaven horním kufrem, navrženým speciálně pro dlouhé cestování a doplněným dvěma bočními kufry, jež dodávají stroji charakteristický tvar. Vedle nadstandardní kapacity úložných prostor motocykl disponuje vyhřívanými rukojeťmi řídítek, systémem pro automatické udržování rychlosti, vysokým větrným štítem, adaptivním svícením do zatáček či asistentem rozjezdu do kopce.

Okruhový predátor.
Pro nadšence okruhových jízd představuje BMW čistokrevný závodní motocykl HP4 Race, určený pro extrémní rychlostní výkony. Motor závodního speciálu produkuje 158 kW/215 k při provozní hmotnosti pouhých 171 kilogramů, dosažené díky karbonovému rámu. Stroj nabízí nejmodernější technická řešení, a to v počtu pouhých 750 exemplářů, o jejichž ruční výrobu se postará specializovaný tým. Vedle úžasných jízdních zážitků proto motocykl nabízí i potenciál stát se hodnotným sběratelským kouskem.

Do města bez hluku a emisí.
Mezi novinkami letošního roku BMW uvádí také elektrický maxiskútr C evolution se zcela unikátním vzhledem, dojezdem až 160 kilometrů a výkonem 35 kW/48 k. K dispozici je i ve variantě s nižší kapacitou akumulátoru, díky které pro řízení skútru postačí řidičské oprávnění na osobní automobil. Elektromotor skútru dává okamžitě k dispozici maximální točivý moment 72 Nm bez jakékoliv prodlevy. Nabízí také čtyři různé jízdní režimy a inteligentní rekuperaci energie při brzdění a akceleraci. Na pohled skútr zaujme moderním designem a samozřejmě i absencí výfuku.

Stylová oslava jubilea.
Při příležitosti 95. výročí vzniku BMW Motorrad představilo BMW Motorrad Česká republika limitovanou edici motocyklu R nineT Pure, který svým vzhledem odkazuje na klasický design roadsterů z éry 70. a 80. let. Ten zdůrazňuje především kruhovým světlometem s chromovaným rámečkem a kulatým tachometrem. Motocykl se zdvihovým objemem 1170 cm3 se pyšní také jedinečným lakem z dílny renomované skupiny Joker's Skills. Její zakladatel a hlavní představitel Michal Slánský se designovému lakování věnuje již více než 20 let. Retro styl motocyklu však netvoří jen samotné designové provedení, ale i minimum elektronických systémů. Díky tomu stroj zaručuje ryzí zážitek z jízdy jako ze „staré školy“.

Správné vybavení je základ.
Všem jezdcům a cestovatelům značka BMW poskytuje také patřičnou ochranu v nejrůznějších podmínkách. Pro letošní rok proto představuje i nové provedení prémiového obleku s názvem Rallye. Ten patří ke stálicím a zároveň nejoblíbenějším kompletům z nabídky doplňkového vybavení. Pro jeho spolehlivost za každého počasí a kombinaci bezpečnosti, funkčnosti a komfortu si jej zamilovali především majitelé cestovních endurových motocyklů.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Latest Facts & Figures.

Technické údaje BMW X3, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 21:15:03 CET 2018
G01
X3
Technické údaje BMW i8 Roadster, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:30:00 CET 2018
I15
BMW i Automobiles
Technické údaje BMW i8 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:24:00 CET 2018
I12 LCI
BMW i8 Coupé
Technické údaje BMW M5, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:54:00 CET 2018
F90
BMW M automobily
Technické údaje BMW M4 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:48:00 CET 2018
F82
Coupé
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit