Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW „Garage/BMW: Art/Tech Grant“. BMW Group Rusko a muzeum současného umění Garage Museum oznamují významné dlouhodobé partnerství.

Sergej Kasich je prvním umělcem, který byl zařazen do společného programu BMW Group Rusko a muzea moderních umění Garage Museum of Contemporary Art. Tento grantový program byl představen v úterý pod názvem Garage/BMW: Art/Tech Grant a je zaměřen na podporu individuálních a kolektivních uměleckých projektů v oblasti IT, strojírenství a vědy.

Společnost
·
Kulturní události
 

Moskva.Sergej Kasich je prvním umělcem, který byl zařazen do společného programu BMW Group Rusko a muzea moderních umění Garage Museum of Contemporary Art. Tento grantový program byl představen v úterý pod názvem Garage/BMW: Art/Tech Grant a je zaměřen na podporu individuálních a kolektivních uměleckých projektů v oblasti IT, strojírenství a vědy. Po dobu jednoho roku bude Sergej pobírat měsíční stipendium a dostane příležitost realizovat svůj umělecký projekt „Oázy klidu“. Umělec také dostane možnost konzultovat s designéry a inženýry BMW a také bude moci navštívit hlavní budovu BMW, muzeum BMW, BMW Welt a další neméně významné lokace. 

Projekt Sergeje Kasicha „Oázy klidu“
Hluk v moderních městech se každým rokem zvyšuje. Mnoho zemí již schválilo legislativu na ochranu sluchu svých obyvatel, ovšem ne vždy jsou tyto normy dodržovány. Je vědecky dokázáno, že vysoké množství sluchových podnětů může nepříznivě ovlivnit duševní, a dokonce fyzické zdraví živých bytostí. Sergej Kasich navrhuje, aby podobně jako u programů, které chrání městskou architekturu, bylo klidu dosaženo pomocí hybridního veřejného uměleckého projektu, který kombinuje současnou parametrickou architekturu, digitální design, zvukové umění, experimentální akustiku a také pracuje s městskými údaji a výzkumy v oblasti materiálů. 

Projekt zahrnuje měření hladiny hluku ve městě, územní plánování jednotlivých hlučných prostředí, mapování relativně tichých oblastí otevřeného prostranství a ve vybraných lokalitách vybudování speciálních konstrukcí ze zvukotěsných stěn s vnitřní izolací. Konstrukce stavby je navržena tak, aby řešila protichůdné požadavky: aby vznikl prostor, který bude chráněn před vnitřním i vnějším hlukem a zároveň zůstane co nejvíc otevřený okolnímu prostředí. Oázy klidu jsou tak dobře chráněny a skýtají ještě více ticha. Tím vytvářejí jedinečné prostředí, v němž návštěvníci zažijí zvuk zcela nečekaným způsobem. 

Šéf BMW Group Rusko Stefan Teuchert o partnerství řekl: „Vzhledem k tomu, že BMW patří mezi přední hráče v oblasti technologických inovací a digitalizace, je Garage jeho přirozeným partnerem, pokud jde o propojování umění a technologie. Automobilka BMW se za posledních padesát let podílela na stovkách kulturních iniciativ po celém světě. Nyní muzeum Garage a BMW spojily své síly, poznatky a sítě s cílem vytvořit smysluplný základ současného umění do budoucna. Jakožto kultivovaná značka věříme v podporu inovací a estetiky vytvářením jedinečných a strhujících zážitků ve všem, co děláme. Dlouhodobým partnerstvím BMW s muzeem Garage tak vzniká silná vazba s jedním ze skvělých mezinárodních center současného a budoucího umění.“

Partnerství skupiny BMW Group s muzeem současného umění Garage Museum of Contemporary Art
BMW Group Rusko a muzeum Garage Museum of Contemporary Art zahájily svou dlouhodobou spolupráci v roce 2017. Tímto partnerstvím chce BMW Group lépe zpřístupnit umění a kulturu, a především podpořit ruské moderní umění.

Muzeum Garage rozpoznalo potřebu instituční podpory kultury a umění v Rusku a svůj první grantový program pro začínající umělce založilo v roce 2012. Tento program je stále jediný svého druhu v zemi. Vybraní umělci čerpající granty působí v různých oblastech moderního současného umění: filmovém umění, fotografii, performance, malování a pouličním umění street art.

Společnost BMW Group Rusko se soustřeďuje především na nedávno začleněnou sekci Umění a Technologie, která podporuje začínající umělce a umělecké skupiny pracující s informačními a inženýrskými technologiemi, stejně jako ty, působící v oblasti vědeckého umění. Grant Art/Tech začínajícím umělcům nabízí na určitou dobu finanční nezávislost. Také jim umožňuje hlubší zapojení do tvůrčích aktivit, dovoluje profesionální růst a provádění výzkumů. Držitel grantu bude mít také možnost se zúčastnit aktivit společnosti BMW Group a muzea Garage a bude moci společně s kurátorem programu odcestovat do Mnichova, kde navštíví známá muzea, včetně muzea BMW. 

Spolupráce obou stran přesahuje rámec grantového programu. BMW Group podpořila výstavu Takashiho Murakamiho „Under Radiation Falls“ a v roce 2017 také filmový festival PERFORM. Kromě toho společnost BMW Group Rusko zahájila projekt vzdělávací činnosti pro děti BMW Junior Campus na náměstí umění před vchodem do muzea. Mladí návštěvníci muzea a Gorkého parku se mohou v krátkých a zábavných workshopech dozvědět o bezpečnosti provozu a zodpovědném chování na silnici.

 

O Sergeji Kasichovi
Sergej Kasich (narozen 1984) je umělec působící ve vícero oblastech, designér interaktivních instalací, kurátor a hudebník. Vystudoval psychologii na Moskevské státní univerzitě M. V. Lomonosova (2006). Je zakladatelem (2014) a kurátorem moskevské galerie hudebního umění SA)) a moskevského studia experimentální zvukové a multimediální technologie SA)). V roce 2015 byl členem mezinárodní poroty Prix Ars Electronica (Rakousko); ve stejném roce dohlížel na ruskou Sound Art Showcase – program projektů ruských zvukových umělců na festivalu Ars Electronica 2015 (Linec, Rakousko). Jeho umělecká díla byla prezentována na mnoha výstavách a festivalech v Rakousku, Velké Británii, Německu, Itálii, Kazachstánu, Rusku a Japonsku.

 

Muzeum Garage Museum of Contemporary Art

Muzeum Garage, které v roce 2008 založili Daria Žukova a Roman Abramovič, je první filantropickou institucí v Rusku, vytvářející komplexní veřejný mandát moderního umění. Bohatá nabídka muzejních výstav a vzdělávacích, výzkumných a publikačních akcí odráží současný vývoj v Rusku a mezinárodní kultuře a nabízí možnosti dialogu, stejně jako podněcuje k tvorbě nových prací a nápadů. Centrem těchto aktivit je muzejní sbírka, která je jediným veřejným archivem v zemi souvisejícím s vývojem současného ruského umění od padesátých let až do současnosti.

Organizace měla své sídlo původně (a podle tohoto místa také dostala jméno) v proslulých autobusových garážích Bakhmetevsky v Moskvě, které navrhl konstruktivistický architekt Konstantin Melnikov. Dne 12. června 2015 uvítalo muzeum Garage své návštěvníky v první stálé budově. Tu má na „svědomí“ skupina OMA, která tímto průkopnickým projektem zachování historických budov přetvořila sovětskou modernistickou restauraci Vremena Goda z roku 1968 v Gorkého parku do podoby muzea moderního umění. 

Nadace Iris byla založena v roce 2008 Darjou Žukovovou a jde o neziskovou organizaci, která podporuje porozumění a rozvoj moderního umění, a rovněžveškeré aktivity muzea Garage v Rusku a na po celém světě.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

ON DEMAND WEBCAST.

Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference and the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Latest Facts & Figures.

Technické údaje BMW X3, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 21:15:03 CET 2018
G01
X3
Technické údaje BMW i8 Roadster, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:30:00 CET 2018
I15
BMW i Automobiles
Technické údaje BMW i8 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:24:00 CET 2018
I12 LCI
BMW i8 Coupé
Technické údaje BMW M5, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:54:00 CET 2018
F90
BMW M automobily
Technické údaje BMW M4 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:48:00 CET 2018
F82
Coupé
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit