Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

MINI LIVING – BUILT BY ALL. Na týdnu designu v Miláně představuje MINI svůj vizionářský koncept bydlení.

Na letošním veletrhu nábytku a designu Salone del Mobile v Miláně (17. - 22. dubna) se kolektiv tvůrců MINI spojil se skupinou londýnských architektů Studiomama, aby spolu představili instalaci s názvem MINI LIVING – BUILT BY ALL.

Design, koncepty a studie
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~107,1 KB)
  
Photos(31x, ~120,84 MB)

Mnichov/Milán.Na letošním veletrhu nábytku a designu Salone del Mobile v Miláně (17. - 22. dubna) se kolektiv tvůrců MINI spojil se skupinou londýnských architektů Studiomama, aby spolu představili instalaci s názvem MINI LIVING – BUILT BY ALL. Tato nová instalace odhaluje vizionářský koncept bydlení, za jehož zrodem se ukrývá úzká spolupráce obyvatel a architektů. Na ploše o rozloze jen několika málo metrů čtverečních je vytvořen velmi atraktivní osobní prostor odrážející základní princip MINI – „kreativní využití prostoru“. BUILT BY ALL je již třetí instalací, kterou kolektiv MINI v Miláně představil. „MINI LIVING vytváří kreativní řešení společného městského bydlení na malé ploše nabízejí mnoho možností a vysokou úroveň flexibility,“ vysvětluje Esther Bahne, ředitelka strategických a obchodních inovací značky MINI. „V současnosti probíhá výstavba naší první velké realizace v Šanghaji, jejíž součástí je více než 50 bytů a komunitních či veřejných prostor na ploše dvojnásobné velikosti. Stejně jako v případě BUILT BY ALL se na tvorbě svého prostoru spolupodílejí samotní obyvatelé."

Vytvořit si svět zítřka sám – v hlavní roli lidský prvek.
MINI LIVING – ativní využití malých obytných prostorů, veřejně dostupný prostor a reciprocita privátního a komunitního bydlení o nejdůležitější prvek – spoluúčast. „Současný trh standardizovaného bydlení se omezuje na schopnost splnit požadavky jednotlivce,“ říká Oke Hauser, kreativní šéf MINI LIVING, když vysvětluje podstatu této instalace. „Takovým způsobem MINI LIVING – BUILT BY ALL mění lidi na aktivní tvůrce a umožňuje jim být přímo v centru procesu projektování. Věříme, že jednoho dne bude o kvalitě obytného prostoru rozhodovat míra, do jaké se obyvatelé identifikují se svým domovem. "

MINI LIVING FACTORY OF IDEAS.
Přímo na místě mají návštěvníci týdne designu možnost objevovat, jaké výhody nabízí MINI LIVING obyvatelům do budoucna. Instalace FACTORY OF IDEAS jim umožňuje stát se samotnými tvůrci. Návštěvníci dostávají příležitost vytvořit si vlastní vizi městského obytného prostoru ve formě malých koncepčních modelů, samozřejmě v souladu s myšlenkou participativní architektury. Ty budou následně během celého trvání veletrhu vystaveny na Stěně slávy. Představují samostatné jednotky, které jsou symbolem neustále se rozrůstajícího mikro-sousedského prostoru.

Instalace MINI LIVING – BUILT BY ALL.
Letošní instalace MINI LIVING se nachází ve společném prostoru komplexu Zona Tortona. Návštěvníci, včetně architektů, si zde mohou prohlédnout realizaci čtyř různých konceptů obytného prostoru v reálné velikosti, které byly navrženy ve spolupráci s kolektivem Studiomama. Tyto čtyři různorodé obytné jednotky, nacházející se na ploše 15 až 20 metrů čtverečních, se výrazně odlišují svou formou, barevností a výběrem materiálů. Tento přístup umožňuje, aby design každé jednotky vyjadřoval individualitu osobností jejích obyvatelů a zároveň zdůraznil různorodost a rozsah celého konceptu. Jednotlivé bytové jednotky jsou zasazeny do společně sdíleného prostoru, který zajišťuje různé funkce, jako například komunitní kuchyni, prostor na fitness či atrium. Tato instalace využívá již existující struktury, například pilíře či opěrné prvky, a obohacuje je o další funkce. Výsledkem je soběstačný obytný mikro-sousedský prostor lokalizovaný ve staré průmyslové hale. Tato instalace zároveň poukazuje na fakt, že městská architektura může v budoucnu pestře využít i vnitřní prostory prázdných budov. Je názornou ukázkou, jak je možné nevyužitá skladiště, opuštěné nákupní centra a kanceláře potenciálně přetransformovat na obytné prostory.

Tuto instalaci si bude možné prohlédnout během veletrhu Salone del Mobile v italském Miláně, v termínu od 17. do 22. dubna 2018, na adrese Tortona 32.

O MINI LIVING.
MINI LIVING je projektem, který kolektiv MINI realizoval poprvé v roce 2016 s cílem zúročit kreativní architektonická řešení městského života pro budoucnost. BUILT BY ALL je v pořadí třetí instalací s důrazem na prvky MINI LIVING, kterou kolektiv MINI na Týdnu designu v Miláně představil. V uplynulých letech již MINI LIVING v Miláně svůj vizionářský koncept sdíleného a komunitního bydlení a pracovního prostoru ve městech představil i v rámci instalací MINI LIVING – BREATHE a MINI LIVING – Do Disturb. První obyvatelný projekt MINI LIVING bude otevřen v Šanghaji v roce 2019. Upravené průmyslové budovy s rozlohou téměř 8000 čtverečních metrů tu dostávají novou podobu v souladu s inovativním konceptem životního a pracovního prostoru.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

ON DEMAND WEBCAST.

Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference and the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Latest Facts & Figures.

Technické údaje BMW X3, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 21:15:03 CET 2018
G01
X3
Technické údaje BMW i8 Roadster, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:30:00 CET 2018
I15
BMW i Automobiles
Technické údaje BMW i8 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:24:00 CET 2018
I12 LCI
BMW i8 Coupé
Technické údaje BMW M5, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:54:00 CET 2018
F90
BMW M automobily
Technické údaje BMW M4 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:48:00 CET 2018
F82
Coupé
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit