Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

ADAMAS COLLECTION POSOUVÁ ROLLS-ROYCE BLACK BADGE HLOUBĚJI DO TEMNOTY

• Rolls-Royce představuje první kolekci Adamas ze série Black Badge Collection, která bude zahrnovat 40 kusů modelu Wraith a 30 modelů Dawn • Symbol nekonečna Black Badge je posázený syntetickými diamanty • Soška Spirit of Ecstasy je vyrobena z frézovaného karbonu • Osvětlené čalounění stropu Starlight je inspirováno strukturou karbonu a má gradující barvy

Products
·
Bespoke Cars
·
Wraith
·
Dawn
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~155,44 KB)
  
Photos(6x, ~90,58 MB)
  
Videos(1x, ~123,78 MB)

Goodwood. Oddělení Bespoke Collective v House of Rolls-Royce vytvořilo ještě temnější variantu modelů Wraith a Dawn Black Badge, které představilo v limitované sérii Collection, pojmenované Adamas. Inspirován jménem, které znamená „nezkrotný“, „nezničitelný“, ale také „diamant“, oslavuje Collective temnější stránku moderního řemesla a precizně vetknul temnou estetiku pevných karbonových struktur do pouhých 40 exemplářů Wraith Black Badge a 30 vozů Dawn Black Badge. Technická vlákna a molekulární sloučeniny jsou zpracovávány a vybírány pro svou přirozenou, okouzlující krásu.

 

Torsten Müller-Ötvös, výkonný ředitel Rolls-Royce, okomentoval nové modely slovy: „Adamas je kolekce kombinující výjimečné schopnosti našich řemeslníků z oddělení Bespoke v Home of Rolls-Royce v Goodwoodu v hrabství West Sussex s rebelským duchem Black Badge. Výsledkem je automobil pro ty, kteří hledají něco více než jen špičkově navržený a zpracovaný luxusní dopravní prostředek. Je to automobil pro toho, kdo je ochoten akceptovat rizika a nebojí se přijmout odvážný a progresivní výraz moderního luxusu v jeho nejtemnější podobě.“ 

 

Adamas Collection

 

Při setkání se zástupcem kolekce Adamas jako první zaujme soška Spirit of Ecstasy, která jako by byla vržena z okraje temnoty přímo do oceánu černé. Poprvé v historii byla vytvořena z frézovaného karbonu, a ztělesňuje tak samotnou esenci bytí série Collection.

 

Uchvacující figurka je vyrobena z 294 vrstev karbonu v letecké kvalitě. Její výroba zabere 68 hodin a vzájemný úhel uhlíkových vláken je přesně 25 stupňů. Soška sebevědomě stojí na speciálně vytvořené základně z titanu a je opracována párou, aby získala temnější povrch. Nese na sobě slova „BLACK BADGE ADAMAS“ a symbol nekonečna.

 

Je třeba připomenout barvy první série Rolls-Royce Black Badge. Interiér v mandarínské oranžové barvě pro model Dawn a v modré Cobalto pro Wraith nyní rozvinul své barevné tóny i do exteriéru. Potemnělé verze těchto odstínů objímají karoserii v kombinaci červená Aphrodite a černá nebo modrá Morpheus a dvoutónová černá. Jsou to první dvoubarevné vozy Black Badge. Tyto barvy působí, jako by se jich dotkla temnota, a jejich temný barevný přechod vytváří ohromující duhový efekt. Zákazníci si mohou zvolený vůz Adamas objednat v jakékoliv barevné kombinaci.

 

Ve spodní části se černé lamely masky chladiče přidávají k zatmavenému rámu masky Black Badge a podtrhují tak zlověstnou a nezkrotnou náturu série Adamas.

 

Po nastoupení zrak přitáhnou hodiny obložené černými diamanty. Je zde využita struktura uhlíku ve své nejvýraznější podobě. 88 syntetických diamantů utváří symbol nekončena a je tak klenotnickou připomínkou neklidného ducha těch, kteří tráví čas v těchto automobilech. Černé diamanty, upevněné na karbonové plaketě, jsou perfektně zpracované, tak, aby nabídly dokonalou preciznost tvarů i barvy. Ciferník hodin je osazen frézovaným prstencem z hliníku a vnitřní fazetou ciferníku z leštěného hliníku, který dodává dramatický detail ke kontrastnímu bílému pozadí.

 

Zřejmě nejvíce strhujícím vyjádřením technické zručnosti je interpretace tématu diamantů na hvězdném čalounění stropu modelu Wraith Adamas. Zde je 1340 jednotlivých světelných bodů z optických vláken uspořádaných tak, aby vytvořily obrazec připomínající krychlovou molekulární strukturu diamantu. Zobrazený motiv navíc připomíná páteř, která probíhá interiérem zpředu dozadu. Hvězdné čalounění stropu je dostupné v obou odstínech a perfektně tak ladí s ostatní barevnou kombinací vozu. Jeho součástí jsou barevné přechody, jež využívají vybrané tóny tak, aby se celkový dojem dále zvýraznil.

 

Kůže s perleťovým efektem, která ve vozech Collection debutuje, souzní se zvoleným odstínem exteriéru. S kontrastem v podobědvoubarevného volantu a zdůrazněním ve formě protkávané černé kůže na spodních částech dveří a středovém tunelu umocňuje temnější stránku luxusního interiéru i v těch nejmenších detailech.

 

U řady Collection si svou premiéru odbývá nové obložení palubní desky z tmavého broušeného kovu, navržené tak, aby korespondovalo s uhlíkovými vlákny. Tento na omak chladný kovový povrch prostupuje interiér na přední i zadní středové konzole, a zdůrazňuje tak neotřesitelnou sílu v nitru modelů Black Badge Adamas. Významným detailem jedinečnou atmosférou prodchnutého interiéru Adamas jsou podsvícené kryty prahů s nápisem „Black Badge Wraith Adamas – One of Forty“ nebo „Black Badge Dawn Adamas – One of Thirty“, který cestujícím připomíná výjimečný charakter této kolekce.

 

Vozy Rolls-Royce Collection

Oddělení Rolls-Royce Bespoke Collective, tvořené designéry, inženýry a řemeslníky z Home of Rolls-Royce v Goodwoodu, se vyznačuje niterným porozuměním nejnáročnějším zákazníkům značky. Jejich charakteristickým rysem je touha po něčem víc, než jen pouhém uzavření kontraktu. Zákazník Rolls-Royce, zvyklý na luxus ve všech oblastech svého života, chce objednávat na zakázku a sbírat. Právě tato kombinace ho přivádí do souznění myslí s Rolls-Royce Bespoke Collective, oddělením, které poskytne poradní hlas při procesu objednávky a pomáhá s porozuměním tomu, co představuje skutečný luxus. Bespoke Collective nabízí veškeré své znalosti k tomu, aby mohlo vzniknout omezené množství vysoce zakázkových, vzácných a sběratelských automobilů – vozů Rolls-Royce Collection.

 

Právě z toho důvodu jsou vozy Rolls-Royce Collection tak výjimečné. Vznikají pod rukama mistrů ve svých oborech. Jsou výstavní síní schopností, přehlídkou nejvytříbenějších materiálů a jejich použití způsobem, které pozvedá laťku technických schopností tak, aby vzniklo ohromující mistrovské dílo.

 

Výsledkem tohoto hlubokého porozumění své klientele je fakt, že Rolls-Royce dokáže předvídat potřeby a požadavky svých zákazníků. Ať už jsou přitahováni automobilem s bohatým rodokmenem, jako je nedávno představená Silver Ghost Collection, nebo hravou adaptací luxusního představení v podobě Wraith Luminary Collection či nyní ztělesněním nejtemnějších odstínů luxusu v Adamas Collection, Rolls-Royce Bespoke Collection dokáže splnit i ty nejnáročnější požadavky.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

ON DEMAND WEBCAST.

Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference and the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Latest Facts & Figures.

Technické údaje BMW X3, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 21:15:03 CET 2018
G01
X3
Technické údaje BMW i8 Roadster, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:30:00 CET 2018
I15
BMW i Automobiles
Technické údaje BMW i8 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:24:00 CET 2018
I12 LCI
BMW i8 Coupé
Technické údaje BMW M5, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:54:00 CET 2018
F90
BMW M automobily
Technické údaje BMW M4 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:48:00 CET 2018
F82
Coupé
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit