Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Společnost Designworks a Virgin Hyperloop One spojují své síly při tvorbě designu prototypu osobní verze kapsle pro Hyperloop v Dubaji.

Designworks, kreativní poradenská společnost patřící BMW Group, se spolu se společností Virgin Hyperloop One a společností Road and Transport Authority of Dubai (RTA) podílela na návrhu designu prototypu pro kapsli Hyperloop plánovanou v Dubaji. Tento návrh měl nedávno svoji celosvětovou premiéru v City Walk v Dubaji, která byla součástí akce Měsíc inovací SAE (UAE Innovation Month).

Společnost
·
BMW Group Design
·
Designworks
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~66,85 KB)
  
Photos(2x, ~9,14 MB)

Newbury Park, Kalifornie, USA. Designworks, kreativní poradenská společnost patřící BMW Group, se spolu se společností Virgin Hyperloop One a společností Road and Transport Authority of Dubai (RTA) podílela na návrhu designu prototypu pro kapsli Hyperloop plánovanou v Dubaji. Tento návrh měl nedávno svoji celosvětovou premiéru v City Walk v Dubaji, která byla součástí akce Měsíc inovací SAE (UAE Innovation Month). Široká veřejnost tak měla poprvé možnost prohlédnout si reálný prototyp Hyperloop v životní velikosti.

Kapsle pro přepravu osob, která by díky elektromagnetickému pohonu měla ve vakuovém tunelu jezdit rychlostí až 1080 km/h, pravděpodobně umožní přepravu z Dubaje do Abú Dhabí za 12 minut. Společnost Virgin Hyperloop One v současnosti jedná o další fázi vývoje (Fáze 2) se společností RTA s jasným cílem – postavit celosvětově první přepravní systém Hyperloop na území Spojených arabských emirátů nebo na Středním východě.

Vývoj pro budoucnost mobility.
Díky rozsáhlým zkušenostem s designem projektů v oblasti veřejné a osobní dopravy a neochvějnému zájmu o oblast mobility v budoucnosti sehrála společnost Designworks zásadní roli jako kreativní partner společnosti Virgin Hyperloop One. Designworks se zhostila vedení v oblasti kritického myšlení a koncepcí při tvorbě vizuální identity prototypu a ztvárnění interiéru pro pasažéry.

„Spolu s návrhem společnosti Virgin Hyperloop One jsme chtěli vytvořit nový vizuální výraz pro nový způsob veřejné dopravy,“ říká Johannes Lampela, ředitel Design Studio LA.

Největší výzvou, s níž se musel tým Designworks vypořádat, bylo vytvoření pohodlného a zajímavého interiéru bez oken, ve kterém musel být splněn základní požadavek – cestující musí během celé jízdy sedět. Na první pohled velmi omezující prostředí přetransformoval tým Designworks na osobnější prostor poskytující povznášející smyslový zážitek, který si člověk nejen zapamatuje, ale i užije.

Inovace s designem zaměřeným na člověka.
Koncepce tohoto designu přichází hned s několika řešeními – vícesměrovým individuálně ovládaným osvětlením, digitálními displeji a prvotřídním komfortem, které společně vytvářejí pocit personalizovaného prostoru pro každého cestujícího. Například v první třídě najdeme polohovací kožená sedadla s dotykovým displejem, který umožňuje zpříjemnit si atmosféru osobním nastavením jasu a tónu osvětlení od modré po růžovou. Sedadla mají navíc zabudované vyhřívání i chlazení. Na zabudovaných displejích si cestující budou moci vychutnat preferovaný způsob zábavy. Tento koncept tak vytváří sofistikovanější zážitek prostoru s důrazem na cestující, který přesahuje hranice typické utilitární představy veřejné dopravy. Stejně esteticky působí i podsvícení podlahy, které pomáhá při orientaci v prostoru.

Aby byl zážitek cestujících ještě příjemnější, designéři se inspirovali tradičními arabskými vzory. Vedle futuristicko-progresivního ztvárnění dbali i na vytvoření záměrných a kulturně korespondujících prvků. Celý design je tak nejen spjat s kulturním dědictvím království, ale zároveň potvrzuje jeho současné úspěchy a ambice.

Prototyp Virgin Hyperloop One je dalším příkladem progresivního přístupu společnosti Designworks s cílem objevit nové obzory budoucnosti dopravy a představit potenciál pro nové způsoby mobility.

# # #

O BMW Group Designworks.
BMW Group Designworks je kreativní poradenská společnost, která přináší své inovace už čtyřicet let. Od roku 1995, kdy ji BMW Group získala, pomáhá společnost Designworks své mateřské společnosti, jakož i mezinárodně renomovaným klientům mimo automobilový průmysl, rozvíjet obchodní aktivity prostřednictvím designu a širokého portfolia kreativních konzultačních služeb. Designworks působí v širokém spektru odvětví, přičemž mezi jeho klienty patří společnosti jako Coca-Cola, Dassault Aviation, Embraer, HEAD, Hewlett-Packard, Intermarine, John Deere, Microsoft, Bay Area Rapid Transit (BART), Siemens či Varian Medical Systems.

Více informací je k dispozici na: www.bmwgroupdesignworks.com.

O Virgin Hyperloop One.
Virgin Hyperloop One je jedinou společností na světě, které se podařilo vybudovat plně funkční systém Hyperloop. Tým je sestaven z předních světových odborníků v oblasti strojírenství, technologií a projektů pro dopravu. V současnosti spolupracují s globálními partnery a investory, aby se Hyperloop mohl stát skutečností. Virgin Hyperloop One podporují klíčoví investoři, mezi které patří DP World, Caspian VC Partners, Virgin Group, Sherpa Capital, Abu Dhabi Capital Group, SNCF, GE Ventures, Formation 8, 137 Ventures, WTI. Více informací je k dispozici na: www.virginhyperloopone.com.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

ON DEMAND WEBCAST.

Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference and the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Latest Facts & Figures.

Technické údaje BMW X3, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 21:15:03 CET 2018
G01
X3
Technické údaje BMW i8 Roadster, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:30:00 CET 2018
I15
BMW i Automobiles
Technické údaje BMW i8 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:24:00 CET 2018
I12 LCI
BMW i8 Coupé
Technické údaje BMW M5, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:54:00 CET 2018
F90
BMW M automobily
Technické údaje BMW M4 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:48:00 CET 2018
F82
Coupé
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit