Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

MINI LIVING Urban Cabin: koncept miniaturního bytu cestuje po celém světě.

Konceptem MINI LIVING Urban Cabin, představeným na festivalu LA Design, značka demonstruje, jak dosáhnout maximální kvality života uvnitř minimálního prostoru.

Lifestyle
·
Lifestyle akce
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 106,05 KB)
  
Photos(39x, 442,02 MB)

Mnichov/Los Angeles.Na festivalu LA Design, který se koná ve dnech 7. až 10. června 2018 v Los Angeles, MINI představuje MINI LIVING Urban Cabin. Koncept miniaturního bytu byl ve spolupráci s dvojicí místních architektů FreelandBuck postaven v nevyužitém podkroví v centru LA.

Urban Cabin v LA je v pořadí třetí z celkově pěti interpretací konceptu, který MINI LIVING v loňském roce představilo. Urban Cabin představuje přechodné bydlení s vysokou flexibilitou a množstvím možností na ploše pouhých 15 m2. Jedním z konkrétních zaměření designérů je identita a kultura daného místa. Po Londýně, New Yorku a nyní Los Angeles je v plánu realizovat tento projekt také v Pekingu a Tokiu v druhé polovině roku.

V návaznosti na tento koncept MINI podniká první kroky směrem ke globální síti kreativních bytových řešení, v nichž by se obyvatelé měli cítit jako doma, bez ohledu na město, v němž žijí. „Pracujeme na naší vlastní velmi odlišné podobě spolubydlení. Naším cílem je vyvolat skutečný dojem komunity, otevřených dveří a vytvoření veřejného prostoru,“ vysvětluje Esther Bahne, vedoucí Strategie a inovací MINI. „Naše instalace a vizionářské formáty se snaží prozkoumávat množství nových možností kreativního využití prostoru a to, co jsme se naučili, se snažíme proměnit v realitu v podobě skutečných konstrukčních projektů. V Šanghaji momentálně pracujeme na naší první stavbě s více než 50 byty a sdíleným veřejným prostorem. Dokončení stavby je naplánováno na duben příštího roku.“ Byty Urban Cabin představují podobu reálných budov MINI LIVING z hlediska jejich koncepce a designu.

Velký život. Malá ekologická stopa.
MINI LIVING Urban Cabin nabízejí co nejkvalitnější život na malém prostoru. Jsou řešeny třemi hlavními prvky. Dva vnější moduly tvoří obývací a spací prostor na jedné straně a koupelna a kuchyň na straně druhé; tyto dva moduly jsou navrženy týmem MINI LIVING. Třetí část – experimentální prostor s charakterem instalace – je společností MINI určena jako prázdný prostor, který mohou místní architekti navrhnout podle svých představ. Zvolený motiv se ovšem vždy musí vztahovat ke konkrétnímu místu. Oba obytné prostory mají na vnější straně perforovanou kovovou fasádu. Díky tomu se v průběhu dne mění charakter prosvětlení, osvětlení a dojmu z prostoru. Vnitřek tvoří kombinace dřeva s překvapivými moderními materiály. „Kreativní využití prostoru“ – hlavní princip MINI – se do posledního detailu odráží v inteligentních, prostorově úsporných řešeních: mechanismy zmáčkni, slož, otoč a slož umožňují nejrůznější využití ve dne i v noci. Kulaté okenní otvory, okna a rozkládací police obyvatelům umožňují flexibilní využití soukromého a sdíleného prostoru: Urban Cabin se otevírají směrem ven, což je jeden ze základních principů MINI LIVING.

„Kabiny“ se nesnaží řešit pouze nedostatek prostoru k bydlení, stejně jako nárůst cen a pokles životní úrovně, která je nedílnou součástí tohoto procesu, ale také napravit globální rozmach homogenní architektury a s tím spojenou ztrátu kulturní identity a různorodosti. 

Další zastávka: Los Angeles
Občané Los Angeles přikládají velkou důležitost propojení s životním prostředím.
MINI LIVING Urban Cabin v LA to řeší tak, že v centru města nabídne městskou oázu. Dvojice architektů FreelandBuck z Los Angeles vytvořila v experimentálním prostoru kabiny závěsnou zahradu spolu s perforovanými plochami, kterými dovnitř proniká množství vzduchu a světla. Dvojice také navrhla dvě vnitřní kostky nabízející kaleidoskopický vizuální efekt. Výsledkem je atmosférická souhra světelných odrazů a vizuálních iluzí, která se podobá iluzivní malbě Trompe l'oeil. Ven vyčnívající závěsná zahrada v kombinaci s touto sugestivní hrou světla návštěvníkům navozuje pocit, že jsou na venkově, třebaže se nacházejí uprostřed města.

Pohled do budoucna: globální vesnice
Po MINI LIVING Urban Cabin v Londýně, New Yorku a nyní LA se tento koncept představí také na dalších místech. Dalším bude House Vision v Pekingu a Design Art v Tokiu. V obou případech se budou angažovat místní architekti se svými individuálními návrhy. Pět mini bytů Urban Cabin nabízí náznak nejrůznějších funkcí a prostorů budovy MINI LIVING, prvního společného projektu s Čínou, který se má v Šanghaji otevřít v roce 2019. Společně tvoří globální vesnici MINI LIVING, která vytyčí potenciální cestu k budoucímu městskému životu.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

ANNUAL GENERAL MEETING 2018.

Munich, 17. May. Here you can see the transmission of the Annual General Meeting of BMW AG.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Technické údaje nového BMW X2, platné od 03/2018.
Fri Mar 02 08:20:00 CET 2018
F39
X2
Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit