Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Další krok k realizaci zkušebního centra BMW Group Future Mobility Development Center na Sokolovsku.

V pátek 15. června 2018 se uskutečnil další významný krok k realizaci chystaného zkušebního centra BMW Group Future Mobility Development Center na Sokolovsku. Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner s Dr. Herbertem Grebencem ze společnosti BMW AG v Praze podepsali společnou Deklaraci o spolupráci mezi vládou ČR a BMW Group o přípravě výstavby nového zkušebního centra. Jde o další významný krok na cestě k realizaci investice společnosti BMW AG v ČR.

Společnost
·
Továrny a objekty
·
Globální položky
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(2x, 508,4 KB)
  
Photos(3x, 49,69 MB)

Praha.V pátek 15. června 2018 se uskutečnil další významný krok k realizaci chystaného zkušebního centra BMW Group Future Mobility Development Center na Sokolovsku. Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner s Dr. Herbertem Grebencem ze společnosti BMW AG v Praze podepsali společnou Deklaraci o spolupráci mezi vládou ČR a BMW Group o přípravě výstavby nového zkušebního centra. Jde o další významný krok na cestě k realizaci této velké investice společnosti BMW AG na území České republiky. Cílem je zde postavit jedno z hlavních zkušebních a vývojových center společnosti, které se bude kromě jiného specializovat na vývoj systémů budoucích autonomních vozidel. Nové zkušební centrum se bude rozkládat na ploše přibližně 500 hektarů v Karlovarském kraji severně od Sokolova.

K podpisu společné deklarace došlo po předchozích úspěšných jednáních se zástupci Karlovarského kraje, majitelem pozemků, společností Sokolovská uhelná a.s., společností CzechInvest a samozřejmě i vládou České republiky. Při podpisu takto významné deklarace byl přítomen také velvyslanec Spolkové republiky Německo, pan Christoph Israng. 

„Díky této investici by na Sokolovsku měly vzniknout stovky nových pracovních míst. A to i pro vysoce kvalifikované odborníky. Uplatnění získají například automobiloví inženýři či odborníci na digitalizaci a autonomní řízení,“ říká ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner a dodává: „Jde o investici s vysokou přidanou hodnotou, která pomůže rozvoji Karlovarského kraje.“

„Tento projekt stojí na vzájemné důvěře a my jsme hrdí, že jsme splnili všechny své závazky. Do tohoto okamžiku BMW Group investovala do celého projektu a jeho přípravy nižší desítky milionů eur. Naším společným cílem je získat nejpozději do konce roku 2019 stavební povolení. Dnešní podpis společné deklarace jasně ukazuje zájem ze strany vlády České republiky na další podpoře našeho společného projektu,“ řekl Dr. Herbert Grebenc, BMW AG, Human Resources, Senior Vice President Real Estate Management, Corporate Security.

 

English version is attached.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Technické údaje nového BMW X2, platné od 03/2018.
Fri Mar 02 08:20:00 CET 2018
F39
X2
Ceny nového BMW X2.
Thu Oct 26 09:45:00 CEST 2017
F39
Ceny
Technické údaje MINI Countryman, platné od května 2017.
Tue May 16 23:50:00 CEST 2017
Technické údaje, specifikace
Ceny nového BMW řady 5 Touring.
Fri Mar 10 12:50:00 CET 2017
G31
Ceny
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit