Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Motorrad představuje digitální příslušenství.

Dokonalá komunikace a navigace pro cestovní motocykly.

Příslušenství
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~625,42 KB)
  
Photos(14x, ~44,94 MB)

Mnichov.Přesné plánování trasy, spolehlivá navigace, zábavní komunikace se spolujezdcem, používání telefonu a pohodový poslech hudby – široká nabídka příslušenství BMW Motorrad je z hlediska těchto aktivit při cestování motocyklem naprosto excelentní. 


1. Volitelná výbava BMW Motorrad Connectivity s barevným displejem a aplikace BMW Motorrad Connected.
S volitelnou výbavou BMW Motorrad Connectivity již mnoho motocyklů BMW nabízí inovativní řešení pro každodenní navigaci a používání multimediálních zařízení. Navíc informace týkající se jízdy jsou zobrazovány zřetelně a zcela intuitivně. Propojení motocyklu, chytrého telefonu a helmy prostřednictvím Bluetooth otevírá zcela nové možnosti, zatímco ovladač Multi-Controller za všech okolností zajišťuje snadnou obsluhu. 

Běžný přístrojový štít nahradil větší, jasně strukturovaný barevný displej, který jezdci umožňuje používat telefon a média (obě ve spojení s výbavou BMW Motorrad Communication System) a také zobrazuje další informace o motocyklu nad rámec toho, co bylo dříve možné.

Mezi tyto informace například patří rychlost a otáčky motoru. Kromě toho bezplatná aplikace BMW Motorrad Connected nabízí také navigaci a další doplňkové funkce. Výbava BMW Motorrad Connectivity tak motorkářům umožnuje, aby se plně soustředili na to, co je opravdu důležité – především na neprozkoumané cesty.


Prakticky zaměřená šipková navigace, využívající chytrý telefon.
Volitelný prvek výbavy BMW Motorrad Connectivity ve spojení s aplikací BMW Motorrad Connected ještě více ulehčuje každodenní používání navigace. Spojení chytrého telefonu a motocyklu jezdci umožňuje jasné a spolehlivé navigování do cíle cesty pomocí praktického systému šipek na barevném displeji. Tato metoda je obzvláště efektivní a intuitivní ve městě. Jezdci si mohou mapy stahovat přes domácí bezdrátové připojení, takže při navigování nejsou závislí na mobilní telefonní síti. Mezitím rozdvojený USB kabel chytrý telefon nabíjí. Pro náročnější cesty je v nabídce dobře zavedená navigace BMW Motorrad Navigator, která je s barevným displejem kompatibilní. 

Pohodlné používání telefonu také během jízdy.
Kombinace přilby s komunikačním systémem BMW Motorrad a volitelné výbavy BMW Motorrad Connectivity umožňuje pohodlné používání telefonu i během jízdy. Barevný displej jezdci zobrazí telefonní seznam jeho chytrého telefonu a umožňuje volbu kontaktu a jeho následné vytočení prostřednictvím ovladače Multi-Controller. Na displeji se zobrazují také příchozí hovory, které lze pomocí ovladače Multi-Controller snadno přijímat nebo odmítat. Informace týkající se jízdy, jako je rychlost a zařazený rychlostní stupeň, jsou na logicky rozvrženém displeji BMW Motorrad zobrazeny trvale. 

2. Komunikační systém BMW Motorrad a přilby.
Komunikační systém BMW Motorrad umožňuje konverzaci mezi jezdcem a spolujezdcem, používání telefonu a navigování prostřednictvím propojení s BMW Motorrad Navigator – a to vše bez nutnosti, aby jezdec přestal sledovat silnici před ním. 

Komunikační systém BMW Motorrad, který je bez viditelných drátů plně integrovaný do přilby, nabízí vynikající kvalitu spojení s automatickým potlačováním rušivého hluku. Jezdec a spolujezdec mohou díky bezdrátové hlasové komunikaci volně mluvit. Komunikační systém umožňuje až tři spojení na jednu přilbu. Rozhraní Bluetooth dovoluje jednoduché připojení k zařízením podporujících tuto technologii, jako je například BMW Motorrad Navigator, chytrý telefon, MP3 přehrávač nebo barevný displej. A co víc, komunikační systém může být také připojen k audiosystému motocyklu – například k BMW R 1200 RTK 1600 GTnebo K 1600 GTL.

Komunikační systém je k dispozici pro přilby System 7 CarbonSystem 6GS CarbonAirFlowa je dokonale přizpůsoben tvarům každého modelu. Všechny součásti jsou integrovány přímo do přilby bez viditelných drátů (homologováno podle směrnice ECE 22-05) a speciálně navržená ovládací tlačítka byla navržena tak, aby byla snadno ovladatelná i v motocyklových rukavicích. 

Vynikající kvalita zvuku a hlasu, jednoduchá obsluha pomocí tří tlačítek a nízká hmotnost zajišťují optimální zážitek z jízdy a poslechu. Komunikační systém BMW Motorrad funguje nezávisle na motocyklu. S ohledem na provozní dobu 10 až 12 hodin nejsou problémem ani delší cesty. Informace o stavu nabíjení zobrazuje LED displej. 


Nový komunikační systém pro přilby Carbon System 7.
Nový systém BMW Motorrad Communication System 7nabízí výše uvedené a ještě více. Kvalita hlasu je ještě lepší díky funkci „širokopásmové řeči“. Maximální provozní doba akumulátorů NiMH systému System 7 Carbon je impozantních 16 hodin. Vedle LED displeje je k dispozici také akustické hlášení stavu nabití akumulátorů. Kromě tří známých tlačítek („On/Off“, „+“ a „-“) komunikačního systému BMW Motorrad je System 7 Carbon vybaven dalším spínačem, který prostřednictvím spárovaného mobilního telefonu umožňuje ovládání hlasem. Možné je také automatické přijímání telefonních hovorů.

3. Navigační systémy a navigační příslušenství BMW Motorrad.
Navigační systémy a navigační příslušenství BMW Motorrad ukazují víc než jen cestu vpřed. Zavedou jezdce na úžasné cesty a poskytnou jim potěšení z jízdy, které nezná hranice – ať už pomocí mobilního telefonu s aplikací BMW Connected Navigation, telefonu v držáku Smartphone Cradle, pohodlné navigace BMW Motorrad Navigator Streetnebo Navigator VI.

Navigace BMW Motorrad Navigator Street.
Navigator Street je základní navigační zařízení BMW Motorrad pro motocykly BMW bez přípravy pro navigaci. Navigátor Street má velký, jasný 4,3palcový dotykový displej, který lze spolehlivě ovládat i v rukavicích a je snadno čitelný i za přímého slunce. GPS navigační zařízení s technologií Bluetooth je 
schopné přenášet navigační pokyny přímo do přilby a pomocí funkce hands-free umožňuje přijímat nebo vytáčet telefonní hovory během cesty – například pokud si jezdec přeje kontaktovat přímo bod zájmu POI (ve spojení s komunikačním systémem). Navigační zařízení je k dispozici s předinstalovanými mapovými 
podklady pro Evropu nebo Severní Ameriku. Kromě bezplatných celoživotních aktualizací map je zdarma dostupný plánovací program BaseCamp pro pohodlné plánování individuálních tras, který je ke stažení na stránkách www.garmin.com/basecamp. Paměť navigace Navigator Street je 8 GB, ale lze ji rozšířit pomocí slotu na SD kartu.


BMW Motorrad Navigator IV.
Navigator VI je špičkový navigační systém BMW Motorrad s mnoha inovacemi a optimální funkčností. Systém má 5palcový displej a je vybaven kruhovým polarizačním filtrem pro dokonalou čitelnost i za silného nebo dokonce přímého slunečního svitu. Kromě 16GB paměti Navigator VI nabízí cílené vyhýbání se městským oblastem prostřednictvím funkce „Winding Roads“. Osobní plánování trasy je také podporováno funkcí „Major Highway a Trunk Road Avoidance“. Ve spojení s funkcí „Motorway Avoidance“ umožňuje výběr nejlepších silnic pro trasy motocyklů. Funkce „Round Trip“ umožňuje plánování tras na základě času, vzdálenosti a průjezdných bodů – to je další způsob, jak udělat z jízdy na motocyklu maximálně individuální a intenzivní zážitek. Funkce „Natural Guidance“ umožňuje mluvené navigační pokyny, jako by je říkal spolujezdec, a ve spojení s technologií Bluetooth nová funkce „Music Streaming“ jezdci dovoluje poslouchat hudbu uloženou v jeho chytrém telefonu. Navigací Navigator IV lze dokonce ovládat i akční kamery. V závislosti na konkrétním modelu motocyklu je možné všechny funkce za jízdy pohodlně a intuitivně obsluhovat prostřednictvím držáku se čtyřmi tlačítky nebo ovladačem Multi-Controller na řídítkách. Ve spojení s přípravou pro navigaci jsou k dispozici i další funkce, jako jsou například stránky „My Motorcycle“ a také varování a informace o stavu motocyklu. Volitelná aplikace Garmin Smartphone Link nabízí informace o dopravních zácpách a počasí v reálném čase. Bezplatné celoživotní aktualizace předem nainstalovaných mapových podkladů a volitelná montážní sada činí z BMW Motorrad Navigator VI perfektního společníka na cesty.

Chytrý telefon a navigační aplikace BMW Connected.
Jednoduchým a praktickým řešením je navigace pomocí osobního chytrého telefonu ve spojení s navigační aplikací BMW Connected Navigator a volitelnou výbavou BMW Motorrad Connectivity. Navigace založená na chytrém telefonu navede jezdce do cíle cesty rychleji prostřednictvím inovativního zobrazování šipek. Ale zdarma nabízená aplikace BMW Connected, kterou je možné snadno stáhnout v obchodech Google a Apple, nabízí ještě větší konektivitu. Výlety lze například zaznamenávat, a dokonce je možné i nahrávat fotografie. Tímto způsobem lze vytvořit z každé cesty digitální vzpomínku. 

Navíc funkce „First Mile“ umožňuje ukládat pozici zaparkovaného motocyklu, díky čemuž ho majitel velmi rychle najde. Kromě toho aplikace BMW Motorrad Connected umožňuje sdílení cest na platformě „Rever“.


Dvojitá USB nabíječka BMW Motorrad pro 12V zásuvky.
Dvojitá USB nabíječka BMW Motorradumožňuje během cest nabíjet současně dvě mobilní zařízení z jedné 12V zásuvky. Může to být chytrý telefon, MP3 přehrávač, tablet nebo digitální fotoaparát. Automatická detekce nabíjecí technologie všech běžně dostupných chytrých telefonů umožňuje vysokorychlostní nabíjení s maximálním příkonem až 2 x 2 ampéry.


Držák na chytrý telefon BMW Motorrad Smartphone Cradle.
Nabíjet chytrý telefon, navigovat a být online při jízdě na motocyklu – to vše a mnohem víc je možné díky robustnímu držáku chytrého telefonu BMW Motorrad Smartphone Cradle. Prachu a vodě odolný, nárazuvzdorný plastový držák udrží chytré telefony s displeji velkými až 5 palců. Umožňuje také nabíjení chytrého telefonu prostřednictvím zdířky mikro USB, stejně jako bezdrátové nabíjení podle standardu Qi. Qi kompatibilní přístroje tak mohou být pohodlně nabíjeny bez nutnosti použít nabíjecí kabel. Proces nabíjení se spustí automaticky umístěním telefonu do Qi držáku nebo nabíjecí stanice. Obecně řečeno, nabíjení trvá jen o málo déle než z konvenční elektrické zásuvky. Aktuální stav nabití zobrazuje indikátor nabíjení. Nabíjení držáku chytrého telefonu BMW Motorrad přes standardní zásuvku motocyklu je k dispozici jako součást volitelné výbavy. Držák má průhlednou část vyrobenou z antireflexivní ohebné fólie, díky níž jsou displej a navigace vždy jasně viditelné. Držák lze také otočit o 90 stupňů. Dotykový displej tak po celou dobu zůstává snadno čitelný a ovladatelný. 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Latest Facts & Figures.

Technické údaje BMW X3, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 21:15:03 CET 2018
G01
X3
Technické údaje BMW i8 Roadster, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:30:00 CET 2018
I15
BMW i Automobiles
Technické údaje BMW i8 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:24:00 CET 2018
I12 LCI
BMW i8 Coupé
Technické údaje BMW M5, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:54:00 CET 2018
F90
BMW M automobily
Technické údaje BMW M4 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:48:00 CET 2018
F82
Coupé
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit