Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

MINI FASHION – Field Notes. MINI a společnost Woolmark Company představují kolekci Capsule Collection na veletrhu pánské módy Pitti Uomo 94 ve Florencii.

MINI představilo novou kolekci Capsule Collection, pojmenovanou FASHION FIELD NOTES Capsule Collection, na přehlídce Pitti Uomo 94 (12.–15. června 2018), která se řadí mezi přední světové přehlídky pánské módy a životního stylu. Kolekce, která vznikne v omezeném počtu kusů, je výsledkem spolupráce mezi MINI a společností Woolmark Company a má za úkol především podpořit kreativitu mladých a talentovaných designérů.

Lifestyle
·
Lifestyle produkty
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~234,18 KB)
  
Photos(57x, ~424,16 MB)

Mnichov/Florencie.MINI představilo novou kolekci Capsule Collection, pojmenovanou FASHION FIELD NOTES Capsule Collection, na přehlídce Pitti Uomo 94 (12.–15. června 2018), která se řadí mezi přední světové přehlídky pánské módy a životního stylu. Kolekce, která vznikne v omezeném počtu kusů, je výsledkem spolupráce mezi MINI a společností Woolmark Company a má za úkol především podpořit kreativitu mladých a talentovaných designérů. 16dílná kolekce MINI FASHION FIELD NOTES Capsule Collection je výtvorem kvarteta nadějných mezinárodních návrhářů, které proměnilo osobní vzpomínky z cest v módní oděvy vyrobené z nejkvalitnější vlny Merino. Výsledkem jsou inspirativní výrobky pro městské cestovatele. 

Boření hranic“ – hlavní téma MINI FASHION.
„Cestování pro nás znamená víc než jen překročení fyzických hranic, je to víc než jít z místa do A do místa B. Je to o našich zážitcích a mazání rozdílů mezi pocity, kulturou a pohledy na věc,“ vysvětluje Sabine Ringelová, kreativní ředitelka MINI FASHION. Módní kreace z kolekce Capsule Collection jsou zosobněním velmi osobních zkušeností. Všichni čtyři designéři čerpali inspiraci z cest do zahraničí a zážitky a příběhy, které na cestě prožili, vetkali do oblečení této kolekce. 

Přitažlivé módní doplňky vyjadřují ducha městského cestovatele.
Módní návrháři kolekce MINI FASHION FIELD NOTES Collection Capsule – Liam Hodges (Velká Británie), Staffonly (Čína), PH5 (USA) a Rike Feursteinová (Německo) – patří na módní scéně mezi nejvýraznější nová jména. A většina z nich je nositeli mezinárodní ceny International Woolmark Prize, jednoho z nejvýznamnějších světových ocenění pro vycházející hvězdy módního světa. Výrobky zařazené do nové kolekce Capsule Collection odrážejí prostřednictvím různých barev, tvarů a složení materiálů zážitky Hodgese, Staffonlyho, PH5 a Feursteinové na jejich cestách a představují moderní a inovativní použití vlny jako hlavního materiálu. 

Liam Hodges, Velká Británie.
Britský designér Liam Hodges žije a pracuje v Londýně. Jeho práce je výrazně ovlivněna moderními subkulturami, hiphopovým a skateboardovým oblečením, britským street oblečením a postpunkem a tyto inspirace kombinuje s výraznými a vícevrstvými osobitými vyjádřeními svého pojetí módy. Mezi charakteristické prvky patří široký střih, záplaty a odkazy na odolné pracovní oděvy a sportovní oblečení. Tyto prvky lze vystopovat také v kreacích kolekce MINI FASHION FIELD NOTES Capsule Collection, která vypráví příběhy z jeho zážitků z New Yorku. „Poprvé jsem byl v New Yorku ještě jako dítě s rodiči a poznal jsem pouze Manhattan. Takže při mé druhé návštěvě – tentokrát už jako dospělý – jsem byl odhodlán poznat také Brooklyn a další čtvrti v okolí města. I když všechno bylo pro mě nové a vzrušující, měl jsem pocit, že už jsem tam byl – tak trochu déjà vu. Bylo to až podivné.“ Jeho tvorba pro MINI FASHION se také nese v duchu nového, přesto dobře známého, což klasickému oblečení, jako džínům, džínové bundě a triku s dlouhými rukávy, dodává svěží nádech zejména díky použití vlny (vlněné džínoviny). Vrcholem Hodgesovy šestidílné kolekce je kabát, klobouk a cestovní pouzdro z vodě odolné vlněné textilie s klasickým vzorem Prince of Wales.

Staffonly, Čína.
Shimo Zhou a Une Yea založili stále mladou značku Staffonly v roce 2015 v Šanghaji a kombinují technologii a design s experimenty v oblasti materiálů a barev. K ironickému a provokativnímu pojetí přidávají neobvykle tvarované střihy. Jejich design vyzařuje zvědavost a smysl pro humor, nemluvě o odvaze bořit hranice a prozkoumávat doposud neznámý svět. Jinými slovy vše v duchu MINI FASHION. Jejich kreace pro kolekci MINI FASHION FIELD NOTES Capsule Collection jsou zaměřeny na anglický Greenwich Park, oázu klidu designérů během jejich studií v Londýně. „Greenwich je domovem času. Je to idylické, téměř magické místo s nádherným výhledem na Londýn,“ přemýšlí dvojice Staffonly a vysvětluje pozadí své kolekce. „Je to perfektní místo pro krátkodobý únik z města. Zeleň, vůně čerstvě posekané trávy, čaj Earl Grey a koláčky nám připomínají úžasné časy, které jsme tam strávili.“ Šťavnatě zelená barva trávníku v Greenwich Parku je hlavním tématem pro jejich příspěvek do limitované kolekce oděvů. A ulice Meridian Line, která parkem prochází, připomíná pruhy na kapotě MINI. Tyto dva prvky jsou společným akcentem bundy, košile a záplatovaných džínů Staffonly. Jedním z vrcholů jejich kolekce je sportovní taška v odpovídajícím designu, která může sloužit také jako cestovní taška, díky čemuž se skvěle hodí všem městským cestovatelům.

PH5, USA.
Značka PH5, založená v roce 2014 v New Yorku Wei Lin, dcerou velkého výrobce pletených oděvů, a oceněným designérem Mijiou Zhanginem, se specializuje a moderní úplety. Tato značka boří konvenční vizi pletených oděvů tím, že kombinuje rozmanité tvary s architektonickými rozměry inovativních technik pletení. PH5 se snaží navrhovat hranice bořící úplety s novými a hravými prvky. Jejich kousky pro kolekci MINI FASHION FIELD NOTES Capsule Collection jsou inspirovány čtvrtí Art Deco v Miami Beach. „Když jsem poprvé spatřil tyto úchvatné budovy, měl jsem zvláštní, trochu divný pocit. Ano, byl to silný pocit vzrušení, ale současně delikátně decentní. Pro mě je Art Deco velice vlivný designový směr. Design a zpracování struktur a textur jsou výjimečné, ale při rozhodování mě ovlivnily také barvy a dekorace,“ vysvětluje Mijia Zhangin pozadí vzniku návrhů značky PH5. Stejnou kombinaci pastelových barev a speciálních technických prvků lze najít také v žakárovém vlněném svetru s logy MINI a PH5, dámském overalu bez rukávů a ručně háčkovaném šátku, který rovněž může plnit funkci cestovní pokrývky ramen. 

Rike Feurstein, Německo.
Práce berlínské designérky Rike Feursteinové zkoumá tenkou linii mezi uměním a módou. Věrna tradici téměř vymizelého řemesla dámského kloboučnictví, Rike tvoří klobouky a oblečení avantgardních tvarů. S vášnivým nadšením po umění experimentuje s překvapivými barevnými kombinacemi, vymýšlí nové druhy povrchových struktur a hraje si se surrealistickými detaily, čímž vytváří moderní, exkluzivní a elegantní oblečení a doplňky. Její tři kusy pro kolekci MINI FASHION FIELD NOTES Capsule Collection jsou inspirovány její cestou do Ruska, zejména Kateřinským palácem jižně od Petrohradu, domovem legendární jantarové komnaty. „Když došlo na podobu mých kreací pro kolekci, vrátila jsem se do doby ruské revoluce před více než 100 lety. Spojuji před- a porevoluční prvky s moderní estetikou mé aktuální nabídky klobouků. Barevné schéma používá barvy drahokamů, jako je jantar (bekovka Newsboy), granát (buřinka Bowler Hat) a smaragd (kšiltovka Modern Base Cap), a oslavuje nádheru Kateřinského paláce.“

Limitovaná kolekce – od podzimu dostupná online.
FIELD NOTES je čtvrtou kolekcí MINI FASHION Capsule Collection a symbolizuje otevřený a optimistický postoj značky MINI. Kolekce bude vystavena na veletrhu Pitti Uomo 94 v italské Florencii od 12. do 15. června 2018 a od podzimu bude v omezeném počtu v prodeji online.

MINI a Pitti
Pitti Immagine je módní veletrh, každoročně pořádaný v Itálii. Veletrh Pitti Uomo, který se zaměřuje výhradně na mužskou módu, se od roku 1972 pořádá dvakrát ročně ve Florencii. Obě akce podporují mladé, začínající a někdy nekonvenční módní značky. MINI a Pitti Immagine započaly svou probíhající spolupráci, zdůrazňující jejich společnou vášeň pro inovace, pozornost k detailu a kvalitě, nemluvě o schopnosti předjímat nové trendy, v lednu 2015.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Latest Facts & Figures.

Technické údaje BMW X3, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 21:15:03 CET 2018
G01
X3
Technické údaje BMW i8 Roadster, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:30:00 CET 2018
I15
BMW i Automobiles
Technické údaje BMW i8 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:24:00 CET 2018
I12 LCI
BMW i8 Coupé
Technické údaje BMW M5, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:54:00 CET 2018
F90
BMW M automobily
Technické údaje BMW M4 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:48:00 CET 2018
F82
Coupé
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit