Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Začátek výroby nového BMW řady 8 Coupé v závodě BMW Group v Dingolfingu.

+++ Počátek modelové ofenzivy v segmentu luxusních vozů +++ Integrace do stávající výrobní struktury +++ Digitalizace výrobních procesů je o další kus dál +++

8 Series
·
Společnost
·
Továrny a objekty
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~65,3 KB)
  
Photos(10x, ~117,95 MB)

Dingolfing.Začátkem tohoto týdne se ve výrobním závodě v Dingolfingu rozběhla sériová výroba nového BMW řady 8 Coupé, sportovního vozu, který odstartuje modelovou ofenzivu BMW v segmentu luxusních vozů. Do výroby nové modelové řady v továrně v Dolním Bavorsku byla investována částka několika stovek milionů eur a do výrobního procesu byl integrován velký počet digitálních inovací, včetně autonomního dopravního systému a inteligentních zařízení.

Ředitel výrobního závodu BMW Group Dingolfing Dr. Andreas Wendt uvedl: „Továrna BMW Group v Dingolfingu vyrábí BMW řady 7 Sedan, a disponuje tedy vynikajícími odbornými znalostmi v oblasti výroby luxusních automobilů. Na výrobu nového BMW řady 8 Coupé jsme optimálně připraveni. Jsem si jist, že naši zákazníci po celém světě si tento luxusní sportovní vůz zamilují.“

Stefan Schmid, předseda rady zaměstnanců výrobního závodu v Dingolfingu, řekl: „Jsem hrdý na to, že nové BMW řady 8 Coupé budeme vyrábět v továrně BMW Group v Dingolfingu. Posílí to naši pozici jakožto kompetentního centra výroby luxusních vozů a zabezpečí budoucnost našeho výrobního závodu.“ 

Inteligentní kombinace materiálů a flexibilní struktury výroby.
Při výrobě karoserie nového sportovního vozu se používá inteligentní lehká konstrukce s promyšlenou kombinací použitých materiálů, včetně oceli, plastů, hliníku a uhlíkových vláken. Kromě výztuh v přední a zadní části vozu jsou z hliníku vyrobeny další komponenty nového BMW řady 8 Coupé, jako například střecha, dveře, kapota motoru a přepážka mezi motorovým prostorem a kabinou. 

Vůbec poprvé je při výrobě sériového modelu značky BMW k dispozici střecha vyrobená z plastů vyztužených uhlíkovými vlákny CFRP, která se také vyrábí v závodě v Dingolfingu procesem mokrého lisování.

Zásluhou vysokého stupně flexibility výrobního procesu BMW bylo do značné míry možné integrovat výrobu nového BMW řady 8 Coupé do stávajících výrobních struktur. Luxusní sportovní vůz, který se bude vyrábět společně s modely BMW řady 5 a řady 7, spoléhá na osvědčené výrobní postupy.

Inovace ve výrobním procesu.
Souběžně s rozběhem výroby nového BMW řady 8 Coupé se v továrně v Dingolfingu zrychluje také digitalizace logistiky a výrobních procesů. Například při montáži dveří jsou díly na linku dodávány autonomními vlaky. Na konci linky spolupracující roboti prověřují spáry a správné usazení dílů.

Továrna BMW Group v Dingolfingu stále více používá speciální pracovní oděvy. Tyto mobilní počítačové technologie zabudované v pracovních oděvech pomáhají zaměstnancům v jejich úkolech. Kromě inteligentních rukavic ProGlove se zabudovaným skenerem se používá takzvaný „exotický alarm“, který vibracemi chytrých hodinek zaměstnance upozorňuje, že se blíží automobil s nadstandardní výbavou, který vyžaduje zvláštní pozornost. 

Při školení zaměstnanců montážní linky byly vůbec poprvé použity brýle pro virtuální realitu. Specifické montážní procesy nového BMW řady 8 Coupé byly natočeny na video a jejich prostřednictvím zaměstnancům přehrány, což jim umožnilo seznámit se s novým modelem a vyladit správný proces montáže ještě před rozběhnutím výroby.  

Při uvedení na trh k dispozici dva motory.
V době uvedení nového BMW řady 8 Coupé na trh v listopadu 2018 budou k dispozici dva motory. Vidlicový osmiválec modelu BMW M850i xDrive Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 10,5–10,0 l/100 km; kombinované emise CO2: 240–228 g/km)* nabídne působivý výkon. Nejnovější generace 4,4litrového osmiválce byla kompletně přepracována a poskytuje maximální výkon 530 k a točivý moment 750 Nm.

BMW 840d xDrive Coupé na rozdíl od ostatních konkurentů spoléhá na vznětový motor (kombinovaná spotřeba paliva: 6,2–5,9 l/100 km; kombinované emise CO2: 164–154 g/km)* a poskytuje vynikající trakci a nízkou spotřebu paliva. Řadový 3,0litrový šestiválec generuje maximální výkon 320 k a nejvyšší točivý moment 680 Nm.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Latest Facts & Figures.

Technické údaje BMW X3, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 21:15:03 CET 2018
G01
X3
Technické údaje BMW i8 Roadster, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:30:00 CET 2018
I15
BMW i Automobiles
Technické údaje BMW i8 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 14:24:00 CET 2018
I12 LCI
BMW i8 Coupé
Technické údaje BMW M5, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:54:00 CET 2018
F90
BMW M automobily
Technické údaje BMW M4 Coupé, platné od 09/2018.
Mon Nov 05 13:48:00 CET 2018
F82
Coupé
Show all

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit